Doxycyclinum TZF, kapsułki, 100 mg, (Polfa Tarchomin), 10 szt.
kapsułki
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
13,27 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 1166 aptekach .
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Producent
POLFA TARCHOMINA. Fleminga 2
Warszawa
Opis
Doxycyclinum TZF to antybiotyk, który zawiera substancję czynną doksycyklinę, należący do grupy tetracyklin. Lek hamuje rozwój bakterii i pierwotniaków.
Skład
Substancją czynną leku jest doksycyklina (Doxycyclinum).
Jedna kapsułka zawiera 100 mg doksycykliny (Doxycyclinum) w postaci doksycykliny hyklanu.
Substancje pomocnicze: kwas alginowy, magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna. Skład kapsułki: barwnik indygo, tytanu dwutlenek, tlenek żelaza żółty, żelatyna.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Sposób przyjmowania: doustnie.
Działanie
Doxycyclinum TZF działa przeciwbakteryjnie. Doksycyklina hamuje rozwój wielu drobnoustrojów (bakterie i pierwotniaki).
Wskazania
Lek Doxycyclinum TZF jest wskazany do stosowania w przypadku: zakażenia dróg oddechowych zapalenie płuc i innych zakażeń dolnych dróg oddechowych; chorób przenoszonych drogą płciową; zakażeń układu pokarmowego (np. biegunka podróżna wywołane przez enteropatogenne szczepy Escherichia coli, w tym ostra jelitowa pełzakowica); zakażenia narządu wzroku; Riketsjozy (gorączka Q, gorączka gór skalistych, dur plamisty, zapalenie wsierdzia wywołane przez Coxiella spp., choroby przenoszone przez kleszcze); zakażeń tkanek miękkich; boreliozy z Lyme; innych zakażeń: papuzica (Chlamydia psittaci), bruceloza (Brucella spp., leczenie w skojarzeniu ze streptomycyną), dżuma (Yersinia pestis), tularemia (Francisella tularensis), zakażenia o etiologii Pseudomonas pseudomallei, malaria; Leptospiroza, zgorzel gazowa, tężec; zapobiegania malarii, biegunce podróżnych, leptospirozie.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu; ciężkiej niewydolności wątroby; u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące często (u 1 do 10 na 100 pacjentów stosujących lek): brak łaknienia, nudności, wymioty, biegunka, zapalenie języka, trudności w połykaniu, zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy, zmiany zapalne okolic odbytu; wysypka.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent: ma zaburzenia czynności nerek; zaburzenia czynności wątroby; choruje na miastenię (choroba charakteryzująca się nadmiernym męczeniem się i osłabieniem mięśni szkieletowych); cierpi na ogólnoustrojowy toczeń rumieniowaty (choroba o podłożu alergicznym charakteryzująca się bólem stawów, wysypką skórną, gorączką); choruje na porfirię (rzadka choroba związana z barwnikiem krwi).
Tetracykliny, w tym doksycyklina, mogą wywoływać nadwrażliwość na światło. Podczas leczenia pacjent powinien unikać nasłoneczniania lub sztucznego promieniowania UV (np. solarium).
Doksycykliny nie powinno się stosować w okresie rozwoju zębów (druga połowa ciąży, okres noworodkowy, okres niemowlęcy, dzieci poniżej 8 lat), ponieważ może spowodować trwałe przebarwienie zębów (żółto-szaro-brązowe) lub zaburzać prawidłowy wzrost zębów. Jednak ostateczną decyzję o stosowaniu leku podejmuje lekarz po wywiadzie z pacjentem.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent przyjmuje lub niedawno przyjmował: leki zobojętniające sok żołądkowy; leki nasenne (barbiturany); ryfampicyna (lek przeciwgruźliczy); karbamazepina, difenylhydantoina, prymidon, fenytoina (leki przeciwpadaczkowe) lub cyklosporyna (lek stosowany po przeszczepie narządów); antybiotyki z grupy penicylin i innych antybiotyków; cefalosporyny; metoksyfluran (lek stosowany w znieczuleniu); leki przeciwzakrzepowe (np. warfarynę); doustne leki przeciwcukrzycowe; doustne środki antykoncepcyjne; teofilinę (lek stosowany w astmie).
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 8 lat.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Nie należy prowadzić pojazdów lub obsługiwać maszyn w przypadku pojawienia się zawrotów głowy, niewyraźnego widzenia lub podwójnego widzenia.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji
- RX kategoria