Paracetamol Aflofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt.

paracetamol, tabletka, ból, gorączka, przeziębienie

Produkt usunięty z oferty

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Paracetamol Aflofarm to produkt leczniczy do stosowania w bólu (głowy, mięśniowym, kostno-stawowym, miesiączkowym, zębów) i w gorączce. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Skład

Substancja czynna leku jest: paracetamol (Paracetamolum).

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas strearynowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając wodą.
  • W razie potrzeby tabletkę można podzielić.
Wiek pacjenta Dawka Częstość stosowania
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat pół tabletki (250 mg) co 4-6 godzin, nie więcej niż 4 razy na dobę
Młodzież powyżej 12 lat, dorośli 1-2 tabletki (500-1000 mg) co 4-6 godzin, nie więcej niż 8 tabletek na dobę (4 g)

Działanie

Paracetamol Aflofarm wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol stosuje się w bólu o małym i umiarkowanym nasileniu.

Wskazania

  • krótkotrwałe leczenie bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (bóle mięśniowe, kostne, stawowe, miesiączkowe, po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych),
  • gorączka.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Aflofarm:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby i (lub) nerek,
  • jeśli pacjent ma wirusowe zapalenie wątroby,
  • w przypadku choroby alkoholowej,
  • u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Stosowanie leku należy przerwać i zasięgnąć konsultacji lekarza w przypadku wystąpienia:

  • reakcja uczuleniowa (wysypka skórna, swędząca skóra; obrzęk warg, języka, twarzy; utrudnione oddychanie),
  • obrzęk naczynioruchowy,
  • zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka,
  • napad astmy.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • świąd, rumień, pokrzywka, wysypka,
  • duszność,
  • pocenie się,
  • obniżenie ciśnienia tętniczego krwi,
  • nudności, wymioty,

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • małopłytkowość,
  • zmniejszenie liczby granulocytów,
  • kolka nerkowa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek zawiera paracetamol - nie stosować równolegle innych leków zawierających paracetamol.
  • Stosowanie leku omówić z lekarzem w przypadku: zaburzeń czynności nerek i/lub wątroby, uczulenia na kwas acetylosalicylowy.
  • Produkt leczniczy należy stosować krótkotrwale: 10 dni w przypadku bólu, 3 dni - gorączki, 2 dni - objawy przeziębienia.
  • Podczas stosowania leku należy unikać spożywania alkoholu.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Paracetamol Aflofarm może wchodzić w interakcje z:

  • metoklopramidem,
  • lekami nasennymi i przeciwpadaczkowymi,
  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • NLPZ,
  • inhibitorami MAO.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku nie należy łączyć z alkoholem ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Wpływ na badania laboratoryjne

Paracetamol może wpływać na oznaczanie glukozy i kwasu moczowego we krwi.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Kolka wątrobowa (żółciowa) objawia się jako silny i nagły ból pod prawym łukiem żebrowym, który może trwać nawet kilka godzin. Wynika z zaburzonej pracy pęcherzyka żółciowego. Kto najbardziej jest narażony na kolkę wątrobową i w jaki sposób można złagodzić ból, który jej towarzyszy?

  • Zapalenie mięśnia sercowego może być groźną chorobą obejmującą środkową warstwę serca, czyli sierdzie. Czasami towarzyszy mu również zapalenie osierdzia – błony otaczającej serce. Co jest przyczyną zapalenia mięśnia sercowego (ZMS)  i jakie są jego objawy? W jaki sposób można je zdiagnozować i leczyć?

  • Ketoprofen jest popularnym lekiem przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym należącym do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wskazaniem do stosowania jest krótkotrwałe leczenie objawowe bólu lekkiego do umiarkowanego różnego pochodzenia, np. kostno-stawowego, mięśniowego i głowy. Dostępność bez recepty i umiarkowanie niska cena spowodowały, że spożycie tego leku w ostatnich latach gwałtownie wzrosło. Co warto wiedzieć na temat leków zawierających w składzie ketoprofen i jakie są przeciwwskazania do ich stosowania?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij