Na receptę

Captopril Polfarmex, 25 mg, tabletki, 30 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

10,49 zł
Cena za szt.: 0,35 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
10,49 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 102 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Polfarmex S.A.
Józefów 9
99-300 Kutno

Producent

POLFARMEX
Józefów 9
Kutno

Opis

Captopril Polfarmex to lek w postaci tabletek, zawierający substancję czynną kaptopryl. Lek Captopril Polfarmex jest wskazany do stosowania w przypadku nadciśnienia, niewydolności serca oraz nefropatii cukrzycowej.

Skład

Substancją czynną leku jest kaptopryl (Captoprilum).

Jedna tabletka zawiera 25 mg kaptoprylu (Captoprilum).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102); laktoza jednowodna; kroskarmeloza sodowa; magnezu stearynian; krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidulanie dla pacjenta.

Kaptopryl można podawać przed, podczas i po posiłku.

Działanie

Kaptopryl hamuje on enzym przekształcający angiotensynę I w angiotensynę II, substancję o silnych właściwościach zwężających naczynia (tzw. inhibitor konwertazy angiotensyny, inaczej - inhibitor ACE).

Wskazania

Wskazania do stosowania leku Captopril Polfarmex: Nadciśnienie tętnicze; Przewlekła niewydolność serca z osłabieniem czynności skurczowej komór, w skojarzeniu z lekami moczopędnymi i, jeśli jest to właściwe, z glikozydami naparstnicy (pobudzającymi pracę serca) i lekami beta-adrenolitycznymi (stosowanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego); Zawał mięśnia sercowego; Nefropatia (choroba nerek) w przebiegu cukrzycy typu I: leczenie nefropatii cukrzycowej przebiegającej z białkomoczem u chorych na cukrzycę typu I.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu; obrzęku naczynioruchowego związanego ze stosowaniem inhibitora ACE  w wywiadzie; drugiego i trzeciego trymestru ciąży; jednoczesnego stosowania z produktami zawierającymi aliskiren oraz z produktami zawierającymi sakubitryl i walsartan.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (u co najmniej 1 pacjenta na 100, ale mniej niż 1 na 10): zaburzenia snu; zaburzenie odczuwania smaku; zawroty głowy; mdłości; wymioty; podrażnienia żołądkowe; bóle brzucha; biegunka; zaparcia; suchość w ustach; świąd z wysypką lub bez wysypki; wysypka i łysienie.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza jeśli: ma zaburzenia wodno-elektrolitowe (odwodnienie lub przewodnienie organizmu), ciężkie nadciśnienie tętnicze renino-zależne lub objawową niewydolność serca; pacjent ma zaburzenie czynności nerek, obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki; pacjent poddawany jest dializoterapii; pacjenta ma lub będzie miał prowadzone leczenie odczulające; u pacjenta jest lub ma być prowadzone leczenie za pomocą aferezy lipoprotein o małej gęstości (usuwanie cholesterolu z krwi); pacjent ma  zwężenie zastawki aortalnej i mitralnej (zastawki serca) lub kardiomiopatię przerostową (choroba mięśnia sercowego); pacjent ma zaburzenia czynności wątroby; pacjent ma kolagenozę naczyń (choroba tkanki łącznej) lub pacjent jest leczony lekami immunosupresyjnymi, np. azatiopryną; pacjent ma dnę moczową (choroba związana z nadmiarem kwasu moczowego) i pacjent jest leczony allopurynolem; pacjent ma zaburzenia rytmu serca i jest leczony prokainamidem; pacjent ma planowany zabieg chirurgiczny i (lub) podanie znieczulenia z zastosowaniem leków powodujących niedociśnienie; pacjent ma cukrzycę; pacjentka jest w ciąży, podejrzewa lub planuje ciążę.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent przyjmuje: leki stosowane najczęściej, aby zapobiegać odrzuceniu przeszczepionego narządu (syrolimus, ewerolimus i inne leki należące do grupy inhibitorów mTOR); suplementy potasu (w tym substytuty soli kuchennej), leki moczopędne oszczędzające potas (spironolakton, amiloryd, triamteren) i inne leki zwiększające stężenie potasu we krwi (np. trimetoprim i kotrimoksazol, stosowane w zakażeniach wywołanych przez bakterie; cyklosporynę (lek immunosupresyjny stosowany, aby zapobiec odrzuceniu przeszczepionego narządu oraz heparyna, lek stosowany w celu rozrzedzenia krwi, aby zapobiec zakrzepom); lit (stosowany w leczeniu manii i depresji); leki o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym (tzw. niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), diklofenak, piroksykam, ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, w dawce większej niż 3 g na dobę); leki przeciwnadciśnieniowe i leki rozszerzające naczynia, takie jak azotany; leki przeciwcukrzycowe; leki trombolityczne (rozpuszczające zakrzep krwi i udrażniające naczynia), np. streptokinazę; trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne; leki zwężające naczynia krwionośne, tzw. sympatykomimetyki, np. adrenalinę; allopurynol (stosowany w leczeniu dny moczanowej); prokainamid (stosowany w leczeniu zaburzeń rytmu serca); cytostatyki (leki stosowane w chorobach nowotworowych); leki immunosupresyjne.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Captopril Polfarmex we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Decyzję o stosowaniu leku u dzieci podejmuje lekarz.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek, w zależności od tego, jak jest tolerowany, może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Należy zachować szczególną ostrożność na początku leczenia.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij