Na receptę

Captopril Jelfa, 25 mg, tabletki, 30 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

10,99 zł
Cena za szt.: 0,37 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
10,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 323 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

PHARMASWISS CESKA REPUBLIKA
Jankovcova 1569/2c
Praga, Republika Czeska

Producent

PHARMASWISS CESKA REPUBLIKA
Jankovcova 1569/2c
Praga, Republika Czeska

Opis

Captopril Jelfa to lek w postaci tabletek, zawierający substancję czynną kaptopryl. Lek wskazany jest do stosowania w przypadku nadciśnienia, niewydolności serca oraz nefropatii cukrzycowej.

Skład

Substancją czynną leku jest kaptopryl (Captoprilum).

Jedna tabletka zawiera 25 mg kaptoprylu (Captoprilum).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna bezwodna; laktoza jednowodna; kwas stearynowy; kroskarmeloza sodowa.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidulanie dla pacjenta.

Kaptopryl można podawać przed, podczas i po posiłku.

Działanie

Kaptopryl hamuje on enzym przekształcający angiotensynę I w angiotensynę II, substancję o silnych właściwościach zwężających naczynia (tzw. inhibitor konwertazy angiotensyny, inaczej - inhibitor ACE).

Wskazania

Wskazania do stosowania leku Captopril Jelfa: Nadciśnienie tętnicze; Przewlekła niewydolność serca z osłabieniem czynności skurczowej komór, w skojarzeniu z lekami moczopędnymi i, jeśli jest to właściwe, z glikozydami naparstnicy (pobudzającymi pracę serca) i lekami beta-adrenolitycznymi (stosowanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego); Zawał mięśnia sercowego; Nefropatia (choroba nerek) w przebiegu cukrzycy typu I: leczenie nefropatii cukrzycowej przebiegającej z białkomoczem u chorych na cukrzycę typu I.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu; obrzęku naczynioruchowego związanego ze stosowaniem inhibitora ACE  w wywiadzie; drugiego i trzeciego trymestru ciąży; jednoczesnego stosowania z produktami zawierającymi aliskiren oraz z produktami zawierającymi sakubitryl i walsartan.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (u co najmniej 1 pacjenta na 100, ale mniej niż 1 na 10): zaburzenia snu; zaburzenia smaku; zawroty głowy; suchy, uporczywy kaszel i duszność; nudności, wymioty; podrażnienie błony śluzowej żołądka; bóle brzucha, biegunka, zaparcia; suchość błony śluzowej jamy ustnej; świąd z wysypką lub bez wysypki; wysypka i łysienie.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza jeśli: ma zaburzenia wodno-elektrolitowe (odwodnienie lub przewodnienie organizmu), ciężkie nadciśnienie tętnicze renino-zależne lub objawową niewydolność serca; pacjent ma zaburzenie czynności nerek, obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki; pacjent poddawany jest dializoterapii; pacjenta ma lub będzie miał prowadzone leczenie odczulające; u pacjenta jest lub ma być prowadzone leczenie za pomocą aferezy lipoprotein o małej gęstości (usuwanie cholesterolu z krwi); pacjent ma  zwężenie zastawki aortalnej i mitralnej (zastawki serca) lub kardiomiopatię przerostową (choroba mięśnia sercowego); pacjent ma zaburzenia czynności wątroby; pacjent ma kolagenozę naczyń (choroba tkanki łącznej) lub pacjent jest leczony lekami immunosupresyjnymi, np. azatiopryną; pacjent ma dnę moczową (choroba związana z nadmiarem kwasu moczowego) i pacjent jest leczony allopurynolem; pacjent ma zaburzenia rytmu serca i jest leczony prokainamidem; pacjent ma planowany zabieg chirurgiczny i (lub) podanie znieczulenia z zastosowaniem leków powodujących niedociśnienie; pacjent ma cukrzycę; pacjentka jest w ciąży, podejrzewa lub planuje ciążę.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent przyjmuje: leki stosowane najczęściej, aby zapobiegać odrzuceniu przeszczepionego narządu (syrolimus, ewerolimus i inne leki należące do grupy inhibitorów mTOR); suplementy potasu (w tym substytuty soli kuchennej), leki moczopędne oszczędzające potas (spironolakton, amiloryd, triamteren) i inne leki zwiększające stężenie potasu we krwi (np. trimetoprim i kotrimoksazol, stosowane w zakażeniach wywołanych przez bakterie; cyklosporynę (lek immunosupresyjny stosowany, aby zapobiec odrzuceniu przeszczepionego narządu oraz heparyna, lek stosowany w celu rozrzedzenia krwi, aby zapobiec zakrzepom); lit (stosowany w leczeniu manii i depresji); leki o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym (tzw. niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), diklofenak, piroksykam, ibuprofen, kwas acetylosalicylowy, w dawce większej niż 3 g na dobę); leki przeciwnadciśnieniowe i leki rozszerzające naczynia, takie jak azotany; leki przeciwcukrzycowe; leki trombolityczne (rozpuszczające zakrzep krwi i udrażniające naczynia), np. streptokinazę; trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne; leki zwężające naczynia krwionośne, tzw. sympatykomimetyki, np. adrenalinę; allopurynol (stosowany w leczeniu dny moczanowej); prokainamid (stosowany w leczeniu zaburzeń rytmu serca); cytostatyki (leki stosowane w chorobach nowotworowych); leki immunosupresyjne.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Captopril Jelfa we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Decyzję o stosowaniu leku u dzieci podejmuje lekarz.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij