Encyklopedia
Panzol - Pantoprazolum - zastosowanie i działanie
Skład:
pantoprazolPostać:
tabletki dojelitoweKategoria: :
Przewód pokarmowy i metabolizmSpecjalności: :
GastroenterologiaDziałanie :
hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądkuWskazania do stosowania:
Panzol 20 - Leczenie łagodnej postaci choroby refluksowej przełyku. Długotrwałe leczenie refluksowego zapalenia przełyku i zapobieganie jego nawrotom. Zapobieganie owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy wywołanym przez niewybiórcze niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) u pacjentów z grupy zwiększonego ryzyka. Panzol 40 - Leczenie skojarzone z odpowiednimi antybiotykami w eradykacji Helicobacter pylori i w zapobieganiu nawrotom choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy u pacjentów z owrzodzeniami związanymi z zakażeniem H. pylori. Choroba wrzodowa dwunastnicy i żołądka. Umiarkowana i ciężka postać refluksowego zapalenia przełyku. Długotrwałe leczenie zespołu Zollingera-Ellisona i innych zaburzeń związanych z patologicznie zwiększonym wydzielaniem kwasu solnego.Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletkę połyka się w całości, popijając wodą. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na pantoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nowotworowy charakter zmian wrzodowych. Gdy przyjmujesz atazanawir, ketokonazol, itrakonazol, leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.Skutki uboczne:
Często ból brzucha, biegunka, zaparcia, wzdęcia i ból głowy. Niezbyt często występują nudności, wymioty, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, skórne reakcje alergiczne (świąd, wysypka). Suchość w ustach, bóle stawów, zmiany obrazu krwi, uogólnione rekcje nadwrażliwości, zaburzenia pracy wątroby i/lub nerek, depresja obserwowane są bardzo rzadko. Występowanie po zastosowaniu preparatu Panzol takich działań niepożądanych, jak np. zaburzenia widzenia, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.Producent
APOTEXOstrobramska 95
Warszawa
Cechy produktu
- RX kategoria