Calcium-Sandoz + Vitaminum C, tabletki musujące orange, 10 szt
15.19 zł

Calcium-Sandoz + Vitaminum C, tabletki musujące orange, 10 szt

Calcium-Sandoz + Vitaminum C, tabletki musujące orange, 10 szt
Ostatnia cena produktu
15.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w profilaktyce i leczeniu następstw niedoborów wapnia w organizmie.

Skład

Jedna tabletka musująca zawiera:

Substancje czynne:  

Wapnia laktoglukonian 1.0 g

Węglan wapnia 0.327 g 

Kwas askorbowy (witamina C) 1.0 g

oraz substancje pomocnicze:

Substancje pomocnicze: sacharyna sodowa, makrogol 4000, sacharoza, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, beta-karoten, aromat gorzki (Grade PO 430/02), aromat cytrynowy (Grade 987.323 P05.51).

Dawkowanie

Tabletkę musującą rozpuścić w szklance wody.
Dorośli i dzieci powyżej 7 roku życia: 1 tabletka musująca dziennie. Dzieci w wieku od 3 do 7 lat: 0,5 tabletki musującej dziennie. Niemowlęta: zgodnie z zaleceniami lekarza.

Działanie

Wapń jest podstawowym skałdnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu koniecznej dla jego właściwego funkcjonowania. Stanowi istotny składnik tkanki kostnej i jest niezbędny dla jej prawidłowego rozwoju, jak również dla procesów sprawnego działania nerwów, mięśni, serca, a także prawidłowego krzepnięcia krwi. Dodatkowo wapń pośrednczy również w działaniu hormonów a zmniejszając przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo. Kwas askorbowy nalezy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie i odgrywa ważna rolę w procesach biologicznych. Bierze udział w procesach utleniania i redukcji, jest niezbędny w procesie wytwarzania kolagenu, tkanki chrzęstnej, zębiny, elastyny, odbudowie tkanek i detoksykacji organizmu. Duże dawki witaminy C do 1g na dobę są skuteczne w profilaktyce i leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych.
 

Wskazania

Zwiększone zapotrzebowanie na wapń i witaminę C w:

  • spadku odporności organizmu,
  • w przebiegu chorób infekcyjnych,
  • w okresie rekonwalescencji;
  • w leczeniu następstw niedoborów wapnia i witaminy C.
  • Wspomagająco w leczeniu przeziębień i grypy.
  • U osób palących papierosy.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach może wystąpić zwiększenie stężenia wapnia we krwi (hiperkalcemia), zwiększenie wydalania wapnia w moczu (hiperkalciuria). Więcej informacji dostępne w ulotce.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Tubę przechowywać szczelnie zamkniętą.
  • Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 897 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Calcium-Sandoz + Vitaminum C - Calcii glubionas, Calcii carbonas, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

węglan wapnia laktoglukonian wapnia witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory wapnia uzupełnia niedobory witaminy C

Wskazania:

Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń i witaminę C. Podczas intensywnych procesów kostnienia (krzywica, złamania), w osteoporozie, w okresach rekonwalescencji. Wspomagająco w stanach uczuleniowych, nieżytach górnych dróg oddechowych, w przebiegu chorób zakaźnych. Profilaktycznie przeciwprzeziębieniowo.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 7 roku życia 1 tabletka musująca dziennie, u dzieci w wieku od 3 do 7 lat 0,5 tabletki musującej dziennie. Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sole wapniowe podawane doustnie mogą spowodować zaparcie. Długotrwałe podawanie może wywołać ogólne osłabienie, senność, bóle głowy, nudności, wymioty.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadmiar wapnia w surowicy krwi i/lub moczu, choroby nerek. Gdy przyjmujesz glikozydy naparstnicy, antybiotyki z grupy tetracyklin, związki fluoru, tiazydowe leki moczopędne, glikokortykosteroidy, kalcytoninę, fosforany, sole żelaza i miedzi. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.