Arcalen maść, 30 g
10.99 zł

Arcalen maść, 30 g

Arcalen maść, 30 g
10.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Ziołowa maść na siniaki, krwiaki i urazy.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: wyciąg gęsty złożony z koszyczków arniki i nagietka (Extractum spissum compositum ex: Arnicae et Calendulae anthodis; DER: 3-7:1; ekstrahent: metanol 90 %) - 20 mg/g; wyciąg suchy z kory kasztanowca (Hippocastani corticis actractum siccum; DER: 40-90:1; ekstrahent: metanol 90 %) -12,5 mg/g.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: lanolina, parafina stała, parafina ciekła, wazelina biała, magnezu stearynian, olejek cytrynowy, mieszaniną^ ,2-dibromo-2,4-dicyjanobutanu i 2-fenoksyetanolu w proporcji 20 % - 80 %, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Przed pierwszym użyciem należy przebić odwrotną stronę nakrętki membranę zabezpieczającą tubę.
Podanie na skórę.

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: miejsca po niewielkich urazach (stłuczenia, siniaki) smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie,
Do masażu leczniczego po intensywnym wysiłku fizycznym stosować maść w ilości 3,0 - 4,0 g (pasmo maści o długości ok. 5 cm).

Działanie

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długiego okresu stosowania.
Przyjmuje się, że składniki maści Arcalen działają przeciwzapalnie, przeciwkrzepliwie, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, wywierają korzystny wpływ na krążenie obwodowe. Na skutek zmniejszenia przepuszczalności naczyń włosowatych zmniejsza się obrzęk i stan zapalny a tym samym dolegliwości bólowe.

Wskazania

Arcalen stosuje się tradycyjnie w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych, jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów, podskórnych (siniaków), w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach. Tradycyjnie maść stosowana jest również w bólach mięśniowych po treningach sportowych, do masażu.

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować leku Arcalen, jeśli występuje: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników (w tym substancje pomocnicze), uczulenie na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae = Compositae.
  • Nie należy stosować maści na uszkodzoną skórę.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Arcalen może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (nadwrażliwości), charakteryzujących się wystąpieniem zaczerwienienia lub wysypki, należy zaprzestać stosowania leku.

Lek Arcalen zawiera lanolinę
Lanolina może wywołać miejscowe podrażnienie skóry (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem. 

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Arcalen - Arnica montana, Calendula officinalis, Esculosidum - zastosowanie i działanie

Skład:

eskulina wyciąg z kwiatu nagietka wyciąg z ziela arniki

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przyspiesza wchłanianie krwiaków

Wskazania:

Stany pourazowe, krwiaki, nacieki okołostawowe po urazach i złamaniach. Masaż leczniczy i sportowy.

Dawkowanie:

Preparat stosować zewnętrznie na miejsca zmienione chorobowo. Smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie. Do masażu leczniczego stosować 3-4 g maści (pasek o długości około 5 cm).   Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną skórę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie, wysypka, wyprysk). Dłuższe stosowanie preparatu może wywołać zapalenie skóry połączone z obrzękiem i tworzeniem pęcherzyków.   Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub rośliny z rodziny Compositae (Złożone).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.