Arcalen, maść na skórę, 30 g

arnika, kasztanowiec, nagietek, maść, stłuczenie, obrzęk, siniaki

13,79 zł
45,97 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Arcalen®

Maść na skórę, 30 g

Lek na stłuczenia i siniaki

Stłuczenia i siniaki. Gdziekolwiek jesteś.
Roślinny lek w postaci łatwej do rozsmarowania maści. Odpowiedni do stosowania na skórę. Zawiera wyciąg złożony z arniki i nagietka oraz z kory kasztanowca. Dla profesjonalnych biegaczy, tancerzy czy rowerzystów oraz dla amatorów wycieczek pieszych i rowerowych. Dla wszystkich aktywnych osób narażonych na urazy.

Dlaczego Arcalen®?

1 Przyspiesza wchłanianie krwiaków

2 Redukuje obrzęk i opuchliznę po urazach mechanicznych

3 Tradycyjnie w bólach mięśniowych

4 Zawiera wyciąg z arniki i nagietka oraz z kory kasztanowca

5 Nadaje się do masażu w bólach mięśniowych po treningach sportowych

Potrójne roślinne działanie

ARNIKA GÓRSKA
łac. Arnica montana

Koszyczek arniki zawiera olejki eteryczne, fitosterole, flawonoidy, laktony, trójterpeny, fenolokwasy, irydoidy i aminy, które są wykorzystywane w farmacji. Wyciąg z arniki jest również stosowanych w preparatach kosmetycznych, a zwłaszcza w żelach pod oczy. Dzięki jej właściwościom terapeutycznym można ograniczyć widoczność sińców pod oczami i opuchlizny.

KASZTANOWIEC
łac. Aesculus

W celach leczniczych wykorzystuje się praktycznie całą roślinę kasztanowca, poczynając od nasion, poprzez korę, kwiaty, aż do samych liści. W skład nasion wchodzą saponiny (a pośród nich najbardziej znana escyna), flawonoidy, kumaryny, garbniki oraz glikozydy flawonowe. Kora kasztanowca jest bogatym źródłem flawonoidów, związków kumarynowych, garbników oraz saponin. Wyciąg z kory kasztanowca, dzięki zawartości garbników, charakteryzujących się działaniem ściągającym (zmniejszającym obrzęk, krwawienie, wysięk).

NAGIETEK LEKARSKI
łac. Calendula officinalis

Wyciąg z koszyczka nagietka zawiera takie substancje, jak: triterpeny, flawonoidy, karotenoidy, oraz olejek eteryczny (również o bogatym składzie). Ekstrakt z nagietka stosuje się zewnętrznie w terapii stanów pourazowych, takich jak sińce, stłuczenia i rany. Wykorzystanie ekstraktu z nagietka, jest związane przede wszystkim z jego działaniem przeciwzapalnym.

Materiały Edukacyjne ze strony internetowej herbapol.poznan.pl

Zapoznaj się z kluczowymi informacjami na
temat leku Arcalen®

Co to jest lek Arcalen® i w jakim celu się go stosuje

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długiego okresu stosowania. Arcalen® stosuje się tradycyjnie w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych, jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków), w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach. Tradycyjnie maść stosowana jest również w bólach mięśniowych po treningach sportowych, do masażu. Przyjmuje się, że składniki maści Arcalen® działają przeciwzapalnie, przeciwkrzepliwie, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, wywierają korzystny wpływ na krążenie obwodowe. Na skutek zmniejszenia przepuszczalności naczyń włosowatych zmniejsza się obrzęk i stan zapalny a tym samym dolegliwości bólowe. Lek przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Informacje ważne przed zastosowaniem leku Arcalen®

Lek przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Kiedy nie stosować leku Arcalen®
Nie należy stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników (wymienionych w punkcie 6). Nie należy stosować leku jeśli u pacjenta występuje uczulenie na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae dawniej Compositae. Nie należy stosować maści na uszkodzoną skórę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności Arcalen®
stosować ze szczególną ostrożnością u młodzieży powyżej 12 lat, zwłaszcza jeśli rodzice są uczuleni na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae dawniej Compositae.

Dzieci
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat.

Lek Arcalen® a inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży oraz w czasie karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Jak stosować lek Arcalen®

Ten lek należy stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Podanie na skórę.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
‑ miejsca po niewielkich urazach (stłuczenia, siniaki) smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie,
‑ do masażu leczniczego po intensywnym wysiłku fizycznym stosować maść w ilości 3,0 ‑ 4,0 g (pasmo maści o długości ok. 5 cm).

Przed pierwszym użyciem należy przebić odwrotną stroną nakrętki membranę zabezpieczającą tubę.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Arcalen
Nie zanotowano przypadku przedawkowania leku. Dłuższe stosowanie preparatu może wywołać zapalenie skóry połączone z obrzękiem i tworzeniem pęcherzyków.

Przerwanie stosowania leku Arcalen
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, Arcalen® może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (nadwrażliwości), charakteryzujących się wystąpieniem zaczerwienienia lub wysypki, należy zaprzestać stosowania leku. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02‑222 Warszawa, tel. 48 22 49 21 301, fax 48 22 49 21 309, e‑mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Jak przechowywać lek Arcalen®

Nie należy stosować leku Arcalen® po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Co zawiera lek Arcalen®

1 g maści zawiera:
‑ 20 mg wyciągu gęstego złożonego z koszyczków arniki i nagietka (Arnica chamissonis Less., anthodium i Calendula officinalis L., anthodium) (3 – 7 : 1). Ekstrahent: metanol 90 % (V/V).
‑ 12,5 mg wyciągu suchego z kory kasztanowca (Aesculus hippocastanum L., cortex) (40 – 90 : 1). Ekstrahent: metanol 90 % (V/V).
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: lanolina, parafina stała, parafina ciekła, wazelina biała, magnezu stearynian, olejek cytrynowy, mieszanina 1,2‑dibromo‑2,4‑dicyjanobutanu i 2‑fenoksyetanolu w proporcji 20 % ‑ 80 %, woda oczyszczona.

Z natury i z serca
od
Herbapol Poznań

Sylimarol® Vita 150

Urosept® męski

Poldanen®

ARCALEN® Maść 30 g
Substancja czynna: 1 g maści zawiera: 20 mg wyciągu gęstego złożonego z Arnica chamissonis Less., anthodium i Calendula officinalis L., anthodium (koszyczków arniki i nagietka) (3 – 7 : 1); 12,5 mg wyciągu suchego z Aesculus hippocastanum L., cortex (kory kasztanowca) (40 – 90 : 1). Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych, jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków), w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach oraz do masażu w bólach mięśniowych po treningach sportowych. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

Sylimarol® Vita 150 kapsułki twarde, produkt złożony.
Substancja czynna: wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum (20 34:1), ekstrahent ‑ metanol 90%, substancja pomocnicza ‑ benzoesan sodu (<0,2%)) ‑ 214,3 mg; witamina B1 (Thiaminum hydrochloridum) 10 mg, witamina B2 (Riboflavinum) 4 mg, witamina B6 (Pyridoxini hydrochloridum) 10 mg, witamina PP (Nicotinamidum) 10 mg, pantotenian wapnia (Calcii pantothenas) ‑ 4 mg. Wskazania do stosowania: Wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno‑metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężko‑strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby. Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

Urosept® męski tabletki drażowane, produkt złożony
Wskazania do stosowania: Urosept® jest lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne, rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

POLDANEN® tabletki powlekane
Substancje czynne: 1 tabletka zawiera 46 mg wyciągu gęstego z Prunus africana (Hook f.) Kalkm., cortex (kora śliwy afrykańskiej) (200:1), ekstrahent: chlorek metylenu. Wskazania do stosowania: Produkt stosuje się wyłącznie u mężczyzn wspomagająco w zaburzeniach oddawania moczu występujących we wczesnym stadium przerostu gruczołu krokowego ‑ I i II stopień wg Alcena (częstomocz, konieczność oddawania moczu w nocy, utrudnienie oddawania moczu, oddawanie moczu kroplami). Podmiot odpowiedzialny: PZZ Herbapol S.A. ul. Towarowa 47/51, 61‑896 Poznań.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY
Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A
ul. Towarowa 47-51, 61-896 Poznań

 

ARCALEN‑KAEE‑APTE‑165‑3

Producent

HERBAPOL POZNAN
Towarowa 47-51
Poznań

Arcalen maść – na co działa?

Arcalen to produkt leczniczy do stosowania w przypadku stanów pourazowych (siniaki, obrzęki, stłuczenia, bóle mięśniowe).

Jaki skład ma Arcalen maść?

Substancjami czynnymi są: wyciąg gęsty złożony z koszyczków arniki i nagietka oraz wyciąg suchy z kory kasztanowca.

1 g maści zawiera 20 mg wyciągu gęstego złożonego z Arnica chamissonis Less., anthodium i Calendula officinalis L., anthodium (3-7:1) oraz 12,5 mg wyciągu suchego z Aesculus hippocastanum L., cortex (40-90:1).

Ekstrahent: metanol 90% (V/V).

Substancje pomocnicze: lanolina, parafina stała, parafina ciekła, wazelina biała, magnezu stearynian, olejek cytrynowy, mieszanina 1,2-dibromo-2,4-dicyjanobutanu i 2-fenoksyetanolu w proporcji 20%-80%, woda oczyszczona.

Jak stosować Arcalen w maści?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

 • Przed pierwszym użyciem należy przebić odwrotną stroną nakrętki membranę zabezpieczającą tubę.
 • Lek do stosowania na skórę (nieuszkodzoną).

Młodzież od 12 roku życia i dorośli:

 • miejsca po niewielkich urazach (stłuczenia, siniaki) smarować cienką warstwą maści kilka razy dziennie,
 • do masażu leczniczego po intensywnym wysiłku fizycznym stosować maść w ilości 3–4 g (pasmo maści długości ok. 5 cm).

Jak działają składniki maści Arcalen?

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długiego okresu stosowania.

Przyjmuje się, że składniki maści Arcalen działają przeciwzapalnie, przeciwkrzepliwie, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, wywierają korzystny wpływ na krążenie obwodowe. Na skutek zmniejszenia przepuszczalności naczyń włosowatych zmniejsza się obrzęk i stan zapalny a tym samym dolegliwości bólowe.

Arcalen – wskazania

 • jako środek ułatwiający i przyspieszający resorpcję małych wylewów podskórnych (siniaków) w różnego rodzaju niewielkich stanach pourazowych,
 • w przypadku wystąpienia obrzęków po urazach mechanicznych np. przy stłuczeniach,
 • do masażu w bólach mięśniowych po treningach sportowych.

Arcalen – przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Arcalen:

 • w przypadku uczulenia na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników,
 • jeśli u pacjenta występuje uczulenie na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae),
 • na uszkodzoną skórę.

Arcalen maść – działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia objawów uczulenia (nadwrażliwości) – zaczerwienienie, wysypka - należy zaprzestać stosowania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Lek zawiera lanolinę, która może wywołac miejscowe podrażnienie skóry (kontaktowe zapalenie skóry).
 • Stosować ostrożnie u młodzieży powyżej 12 lat, jeśli rodzice są uczuleni na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae).
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C.

Maść na siniaki, obrzęki, stłuczenia – czy można stosować z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Czy Arcalen można stosować w ciąży?

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Czy Arcalen można stosować u dzieci?

Arcalen należy stosować ostrożnie u młodzieży powyżej 12 lat, jeśli rodzice są uczuleni na arnikę, nagietek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae).

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • W obecnych czasach półki apteczne są po brzegi wypełnione różnorodnymi lekami i specyfikami, ponieważ na niemal każdą przypadłość wynaleziono środek uśmierzający konkretne dolegliwości. Jednak jeszcze nie tak dawno, w okresie PRL, asortyment aptek był o wiele uboższy, przez co wiele preparatów miało bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Jednym z nich była maść z kotkiem, inaczej zwana maścią tygrysią.

 • Siniaki, w języku medycznym nazywane podbiegnięciami krwawymi, pojawiają się w wyniku pękania drobnych naczyń krwionośnych. Choć ich powstawanie jest zjawiskiem powszechnym, szczególnie u osób uprawiających sport, zdarza się, że stanowią objaw poważnych chorób.

 • Cierpi na nią od 2 do 8% populacji. Kilka razy częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Objawia się przewlekłym zmęczeniem, zaburzeniami neurologicznymi oraz rozległym bólem mięśni i kości. Przyczyny pozostają nieznane. Nie ma ogólnie przyjętego sposobu jej leczenia. W każdym przypadku niezbędne jest indywidualne podejście do pacjenta.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij