Nurofen Mięśnie i Stawy Forte, 400 mg, tabletki powlekane, 24 szt.

ibuprofen, tabletka, ból, gorączka, nerwoból, stan zapalny

14.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Opis

Tabletki powlekane Nurofen Mięśnie i Stawy Forte to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz przeciwgorączkowy. Lek zawiera ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i stosuje się w słabych oraz umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, np. okolicy krzyżowej, mięśni, stawów czy nerwobóle. Nurofen Mięśnie i Stawy Forte jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen (Iburofenum).

1 tabletka powlekana zwiera 400 mg ibuprofenu w postaci dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu 512 mg.

Substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, ksylitol, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, skład otoczki: karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek,makrogol 6000, atrament Opacode S-1-15094 (szelak, żelaza tlenek czerwony (E 172), glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek (E 527), simeticon).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Nurofen mięśnie i stawy Forte należy przyjmować doustnie. Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej. W przypadku młodzieży w wieku 12 – 18 lat, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu. Zwykle stosowane dawkowanie Nurofenu Mięśnie i Stawy Forte dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to 1 tabletka powlekana co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 3 tabletki powlekane.

Działanie

Nurofen Mięśnie i Stawy Forte działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo w słabych i umiarkowanych bólach różnego pochodzenia..

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania Nurofen Mięśnie i Stawy Forte są bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, jak: bóle okolicy krzyżowej, nerwobóle czy bóle mięśniowe i stawowe.

Przeciwwskazania

Nie stosować Nurofen Mięśnie i Stawy Forte u osób z nadwrażliwością na ibuprofen, inne NLPZ lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania produktu leczniczego jest: jczynny lub występujący w przeszłości nawracający wrzód trawienny czy krwawienia; perforacja lub krwawienia z przewodu pokarmowego w przeszłości; ciężka niewydolność wątroby, nerek, serca; skaza krwotoczna.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (u mniej niż 1 na 100, ale więcej niż 1 na 1000 pacjentów): ból brzucha, nudności i niestrawność; ból głowy; różnego rodzaju wysypki skórne, pokrzywka i świąd.

Rzadko (u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 pacjentów):biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka; zawroty głowy, zaburzenia psychotyczne, depresja, bezsenność, pobudzenie, szumy uszne; drażliwość, zmęczenie.

Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów): wrzody trawienne, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego oraz choroby Crohna; aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, szczególnie przy długotrwałym użyciu, powodująca wzrost stężenia mocznika w surowicy krwi i obrzęki, hipernatremia (retencja sodu), zmniejszenie ilości wydalanego moczu; zaburzenia czynności wątroby; zaburzenia wskaźników morfologii krwi;ciężkie reakcje skórne, ciężkie reakcje nadwrażliwości; niewydolność serca i obrzęk, nadciśnienie tętnicze; zmniejszenie stężenia hemoglobiny.

Częstość nieznana: nadreaktywność dróg oddechowych, np. astma, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, duszność; mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS. Do objawów zespołu DRESS należą: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów (rodzaj białych krwinek).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli stwierdzono wcześniej u chorego: toczeń rumieniowaty i mieszaną chorobę tkanki łącznej; objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego; choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego i Crohna);
nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca; zaburzenia czynności nerek/wątroby; zaburzenia krzepnięcia krwi; czynną lub przebytą astmę oskrzelową czy też objawy reakcji alergicznych w przeszłości; po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli; choroby, w których pacjent przyjmuje inne leki (szczególnie leki przeciwzakrzepowe, moczopędne, nasercowe, kortykosteroidy); konieczność ograniczenia spożywania sodu w diecie.

Jednoczesne, długotrwałe stosowanie różnych leków przeciwbólowych może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek (nefropatia postanalgetyczna).

Należy zachować szczególną ostrożność (pacjent powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą) przed zastosowaniem produktu leczniczego u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i lub niewydolnością serca z zatrzymaniem płynu, nadciśnieniem tętniczym i obrzękiem związanych ze stosowaniem NLPZ w wywiadzie.

Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru, w szczególności gdy są stosowane w dużych dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. U pacjentów odwodnionych – młodzieży istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek.

Lek zawiera sacharozę oraz sód, dlatego osoby z nietolerancją niektórych cukrów przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem, podobnie jak pacjenci stosujący dietę ograniczającą ilość sodu w diecie.

Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek Nurofen Forte może wchodzić w interakcje z:

  • innymi NLPZ,
  • innymi lekami przeciwbólowymi albo kwasem acetylosalicylowym,
  • lekami o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzające krew/zapobiegające powstawaniu zakrzepów, takie jak aspiryna (kwas acetylosalicylowy), warfaryna, tyklopidyna);
  • lekami obniżającymi ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak captopril, leki beta-adrenolityczne, takie jak leki zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan);
  • lekami przeciwpłytkowymi i selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI);
  • glikozydami nasercowymi;
  • litem i metotreksatem:
  • cyklosporyną;
  • mifeprystonem;
  • takrolimusem;
  • zydowudyną;
  • antybiotykami chinolonowymi;
  • kortykosteroidami.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać w okresie okołoporodowym ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka.

Karmienie piersią
Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka kobiecego. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, dlatego nie ma konieczności przerwania karmienia podczas krótkotrwałego przyjmowania leku w małych dawkach. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Wpływ na płodność

Leki z tej grupy (niesteroidowe leki przeciwzapalne), mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować Nurofen Mięśnie i Stawy Forte u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Producent

RECKITT BENCKISER POLAND SA
Wołoska 22
Warszawa

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Artrodeza (usztywnienie stawu) to metoda chirurgicznego leczenia zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej stawów kończyn dolnych i górnych. Polega na usunięciu resztek chrząstki stawowej i zespoleniu kości. Dla pacjenta oznacza utratę ruchomości w stawie, jednak w określonych sytuacjach, gdy inne metody leczenia nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, jest to jedyna metoda, aby pozbyć się przewlekłego bólu. Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu artrodezy?

  • Ból żeber najczęściej jest związany z przebytym urazem obejmującym okolicę klatki piersiowej, jest on wówczas silny, na skórze widoczny jest krwiak, mogą pojawić się również kłopoty z oddychaniem. Inne przyczyny bólu żeber obejmują schorzenia układu pokarmowego (ból żeber po prawej stronie może oznaczać m.in. problemy z wątrobą), neuralgię międzyżebrową, stany zapalne czy choroby układu krążenia – ból żeber po lewej stronie może być objawem zawału serca. 

  • Mielopatia to zespół objawów, które pojawiają się na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego. Najczęstszą jej przyczyną są zmiany zwyrodnieniowe obejmujące kręgosłup szyjny, piersiowy bądź lędźwiowy. Rzadziej mielopatia jest spowodowana tępym urazem, stanem zapalnym czy nowotworami. Jakie są objawy mielopatii szyjnej i piersiowej? 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij