Nurofen Mięśnie i Stawy Forte, 400 mg, tabletki powlekane, 24 szt.

ibuprofen, tabletka, ból, gorączka, nerwoból, stan zapalny

14.99 zł
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Dostawa

 • ODBIÓR W APTECE

  BEZPŁATNIE

 • Kurier DHL

  9.99 zł

O produkcie

Opis

Tabletki powlekane Nurofen Mięśnie i Stawy Forte to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz przeciwgorączkowy. Lek zawiera ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i stosuje się w słabych oraz umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, np. okolicy krzyżowej, mięśni, stawów czy nerwobóle. Nurofen Mięśnie i Stawy Forte jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen (Iburofenum).

1 tabletka powlekana zwiera 400 mg ibuprofenu w postaci dwuwodnej soli sodowej ibuprofenu 512 mg.

Substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, ksylitol, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, skład otoczki: karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek,makrogol 6000, atrament Opacode S-1-15094 (szelak, żelaza tlenek czerwony (E 172), glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek (E 527), simeticon).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Nurofen mięśnie i stawy Forte należy przyjmować doustnie. Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej. W przypadku młodzieży w wieku 12 – 18 lat, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu. Zwykle stosowane dawkowanie Nurofenu Mięśnie i Stawy Forte dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to 1 tabletka powlekana co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 3 tabletki powlekane.

Działanie

Nurofen Mięśnie i Stawy Forte działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo w słabych i umiarkowanych bólach różnego pochodzenia..

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania Nurofen Mięśnie i Stawy Forte są bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, jak: bóle okolicy krzyżowej, nerwobóle czy bóle mięśniowe i stawowe.

Przeciwwskazania

Nie stosować Nurofen Mięśnie i Stawy Forte u osób z nadwrażliwością na ibuprofen, inne NLPZ lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania produktu leczniczego jest: jczynny lub występujący w przeszłości nawracający wrzód trawienny czy krwawienia; perforacja lub krwawienia z przewodu pokarmowego w przeszłości; ciężka niewydolność wątroby, nerek, serca; skaza krwotoczna.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (u mniej niż 1 na 100, ale więcej niż 1 na 1000 pacjentów): ból brzucha, nudności i niestrawność; ból głowy; różnego rodzaju wysypki skórne, pokrzywka i świąd.

Rzadko (u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 pacjentów):biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka; zawroty głowy, zaburzenia psychotyczne, depresja, bezsenność, pobudzenie, szumy uszne; drażliwość, zmęczenie.

Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów): wrzody trawienne, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego oraz choroby Crohna; aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, szczególnie przy długotrwałym użyciu, powodująca wzrost stężenia mocznika w surowicy krwi i obrzęki, hipernatremia (retencja sodu), zmniejszenie ilości wydalanego moczu; zaburzenia czynności wątroby; zaburzenia wskaźników morfologii krwi;ciężkie reakcje skórne, ciężkie reakcje nadwrażliwości; niewydolność serca i obrzęk, nadciśnienie tętnicze; zmniejszenie stężenia hemoglobiny.

Częstość nieznana: nadreaktywność dróg oddechowych, np. astma, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, duszność; mogą wystąpić ciężkie reakcje skórne znane jako zespół DRESS. Do objawów zespołu DRESS należą: wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów (rodzaj białych krwinek).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli stwierdzono wcześniej u chorego: toczeń rumieniowaty i mieszaną chorobę tkanki łącznej; objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego; choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego i Crohna);
nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca; zaburzenia czynności nerek/wątroby; zaburzenia krzepnięcia krwi; czynną lub przebytą astmę oskrzelową czy też objawy reakcji alergicznych w przeszłości; po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli; choroby, w których pacjent przyjmuje inne leki (szczególnie leki przeciwzakrzepowe, moczopędne, nasercowe, kortykosteroidy); konieczność ograniczenia spożywania sodu w diecie.

Jednoczesne, długotrwałe stosowanie różnych leków przeciwbólowych może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek (nefropatia postanalgetyczna).

Należy zachować szczególną ostrożność (pacjent powinien skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą) przed zastosowaniem produktu leczniczego u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i lub niewydolnością serca z zatrzymaniem płynu, nadciśnieniem tętniczym i obrzękiem związanych ze stosowaniem NLPZ w wywiadzie.

Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru, w szczególności gdy są stosowane w dużych dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. U pacjentów odwodnionych – młodzieży istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek.

Lek zawiera sacharozę oraz sód, dlatego osoby z nietolerancją niektórych cukrów przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem, podobnie jak pacjenci stosujący dietę ograniczającą ilość sodu w diecie.

Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek Nurofen Forte może wchodzić w interakcje z:

 • innymi NLPZ,
 • innymi lekami przeciwbólowymi albo kwasem acetylosalicylowym,
 • lekami o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzające krew/zapobiegające powstawaniu zakrzepów, takie jak aspiryna (kwas acetylosalicylowy), warfaryna, tyklopidyna);
 • lekami obniżającymi ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak captopril, leki beta-adrenolityczne, takie jak leki zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan);
 • lekami przeciwpłytkowymi i selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI);
 • glikozydami nasercowymi;
 • litem i metotreksatem:
 • cyklosporyną;
 • mifeprystonem;
 • takrolimusem;
 • zydowudyną;
 • antybiotykami chinolonowymi;
 • kortykosteroidami.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku Nurofen Mięśnie i Stawy Forte. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać w okresie okołoporodowym ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka.

Karmienie piersią
Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka kobiecego. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, dlatego nie ma konieczności przerwania karmienia podczas krótkotrwałego przyjmowania leku w małych dawkach. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Wpływ na płodność

Leki z tej grupy (niesteroidowe leki przeciwzapalne), mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować Nurofen Mięśnie i Stawy Forte u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Producent

RECKITT BENCKISER POLAND SA
Wołoska 22
Warszawa

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Zwichnięcie barku to uraz, w przebiegu którego dochodzi do przemieszczenia ("wypadnięcia") głowy kości ramiennej z panewki stawu. Najczęstszą przyczyną wybicia barku są urazy mechaniczne, a także przeciążenia powstałe w wyniku intensywnej aktywności fizycznej. Czynnikiem sprzyjającym urazom jest specyficzna budowa stawu ramiennego – jest on najbardziej ruchomym stawem w ciele człowieka. Leczenie zwichnięcia barku polega na nastawieniu, czyli przywróceniu fizjologicznego położenia kości oraz na unieruchomieniu kończyny. Niezwykle istotna jest również fizjoterapia po urazie.

 • Lordoza to fizjologiczna krzywizna kręgosłupa – wygięcie ku przodowi – występująca w odcinku szyjnym oraz lędźwiowym kręgosłupa. W momencie, kiedy dochodzi do pogłębienia, spłycenia bądź zniesienia lędźwiowej, mówimy wówczas o zaburzeniach lub wadach postawy. Jakie są przyczyny  hiperlordozy i lordozy lędźwiowej spłyconej? Jak wyglądają leczenie oraz rehabilitacja?

 • Dyskopatia szyjna to uszkodzenie krążka międzykręgowego w odcinku szyjnym kręgosłupa, które prowadzi do powstania przepukliny. Konsekwencją takiego stanu jest ucisk i drażnienie nerwów rdzeniowych, co z kolei przyczynia się do wystąpienia silnego bólu, drętwienia kończyn górnych czy zawrotów głowy. Jakie są przyczyny dyskopatii szyjnej? Jak przebiega rehabilitacja?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij