Na receptę

Bonjesta, 20 mg + 20 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 20 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

ODBIERZ W 30 MINUT
167,99 zł

Dostępny w 309 aptekach.

Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Zarezerwuj w aptece

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier GLS
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Automaty i punkty odbioru GLS
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Exeltis Poland Sp.z o.o
Szamocka 8
01-748 Warszawa
biuro@exeltis.com

Opis

Bonjesta, 20 mg + 20 mg to lek zawierający dwie substancje czynne - doksylaminy wodorobursztynian i witaminę B6. Przeznaczony jest do leczenia nudności i wymiotów u kobiet w ciąży jeśli inne metody nie przyniosły rezultatów. Ma postać różowych, okrągłych tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu z wizerunkiem w kolorze różowym kobiety w ciąży po jednej stronie.

Skład

Substancjami czynnymi są: Doksylaminy wodorobursztynian i Pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6)

Każda tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 20 mg doksylaminy wodorobursztynianu i 20 mg pirydoksyny chlorowodork

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102); magnezu trójkrzemian; kroskarmeloza sodowa; magnezu stearynian; krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka tabletki: hypromeloza typ 2910; kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1); talk; krzemionka koloidalna bezwodna; sodu wodorowęglan; sodu laurylosiarczan; trietylu cytrynian; alkohol poliwinylowy, częściowo zhydrolizowany; tytanu dwutlenek (E 171); makrogol 3350; żelaza tlenek czerwony (E 172); tlenek żelazawo-żelazowy; symetykon emulsja 30%. Otoczka woskowa: wosk Carnauba. Tusz do nadruku: szelak; czerwień Allura AC lak glinowy (E 129); glikol propylenowy; indygokarmin lak glinowy (E 132); symetykon; amonu wodorotlenek 28%.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Bonjesta należy przyjmować regularnie każdego dnia, a nie w razie potrzeby. W miarę postępu ciąży lekarz ponownie oceni konieczność dalszego stosowania produktu leczniczego Bonjesta.  Zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki produktu leczniczego Bonjesta, aby zapobiec nagłemu nawrotowi nudności i wymiotów związanych z ciążą.

Lek Bonjesta należy zażywać na czczo, popijając tabletki szklanką wody. Tabletki należy połykać w całości, nie należy ich kruszyć, dzielić ani żuć.

Działanie

Lek działa przeciwwymiotnie i zmniejsza nudności.

Wskazania

Produkt leczniczy Bonjesta jest wskazany do objawowego leczenia nudności i wymiotów u kobiet w ciąży, które nie reagują na inne metody leczenia.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu oraz u pacjentów z porfirią, a także leczonych lekami z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i/lub silnymi inhibitorami izoenzymów CYP450.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące bardzo często (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 osób): bardzo nasilona senność.

Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób): zawroty głowy; uczucie zmęczenia; zwiększona ilość wydzieliny w oskrzelach; suchość w jamie ustnej.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Bonjesta należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeżeli pacjentka kiedykolwiek miała: astmę lub inne zaburzenia oddychania, takie jak przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc (choroba płuc, która powoduje trudności w oddychaniu); zwiększone ciśnienie w oku; chorobę oczu, nazywaną „jaskrą z wąskim kątem przesączania”; wrzód żołądka; zablokowanie jelit pomiędzy żołądkiem a jelitem cienkim; zablokowanie pęcherza moczowego; choroby wątroby i (lub) nerek; zespół wydłużonego odstępu QT (choroba serca); padaczkę (epilepsję); małe stężenie potasu we krwi lub inne zaburzenia elektrolitowe.

Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Bonjesta może zwiększać wrażliwość na światło, dlatego w trakcie leczenia nie zaleca się opalania.

Bonjesta może zwiększyć odwodnienie i spowodować udar cieplny z powodu zmniejszonego pocenia się.

Podczas stosowania leku test na narkotyki może być fałszywie dodatni, a test skórny w kierunku alergii fałszywie ujemny.

Bonjesta zawiera barwnik azowy, czerwień Allura AC, lak glinowy (E 129), który może powodować reakcje alergiczne.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Przed zażyciem jakiejkolwiek witaminy B z jakiegokolwiek dodatkowego źródła - pokarmu, suplementu diety lub preparatów wielowitaminowych - należy skonsultować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować leku Bonjesta podczas stosowania leków przeciwkaszlowych i leków na przeziębienie, leków nasennych, niektórych leków przeciwbólowych (np. kodeina).

Szczególnie ważne jest by poinformować lekarza jeśli pacjentka stosuje: leki przeciwcholinergiczne, takie jak leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona, inhibitory monoaminooksydazy lub IMAO (stosowane w leczeniu depresji), leki przeciwpsychotyczne (stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych), atropina stosowana w leczeniu skurczów lub dizopiramid (stosowany w leczeniu niektórych chorób serca);  leki działające depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (np. barbiturany, leki nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, opioidowe leki przeciwbólowe, leki przeciwpsychotyczne, prokarbazyna lub hydroksymaślan sodu);  leki przeciwnadciśnieniowe, które mają wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, takie jak guanabenz, klonidyna lub alfa-metylodopa;  inne leki, które mają toksyczny wpływ na ucho, takie jak karboplatyna lub cisplatyna (stosowane w leczeniu nowotworów), chlorochina (stosowana w zapobieganiu i leczeniu malarii) i niektóre antybiotyki (stosowane w leczeniu zakażeń), takie jak erytromycyna lub aminoglikozydy podawane dożylnie;  leki, które zmniejszają wydalanie innych leków, takie jak pochodne azolu lub makrolidy;  niektóre leki moczopędne;  leki, które mogą mieć wpływ na serce, takie jak leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (nieregularne bicie serca), niektóre antybiotyki, niektóre leki stosowane w leczeniu malarii, niektóre leki przeciwhistaminowe, niektóre leki stosowane w celu zmniejszenia stężenia lipidów we krwi lub niektóre neuroleptyki (stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych);  leki powodujące nadwrażliwość na światło;  Lewodopa, Leki stosowane w leczeniu padaczki; Leki takie, jak hydroksyzyna, izoniazyd lub penicylamina;

Ciąża i karmienie piersią

Lek Bonjesta jest wskazany do stosowania u kobiet w ciąży.

Jeśli pacjentka karmi piersią, należy w porozumieniu z lekarzem podjąć decyzję, czy przerwać karmienie piersią, czy odstawić lek.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek Bonjesta może powodować uczucie senności - nie należy prowadzić pojazdów, jeździć na rowerze ani obsługiwać żadnych narzędzi lub maszyn podczas przyjmowania tego leku. Nie należy również wykonywać innych czynności, które wymagają pełnej uwagi, chyba że lekarz poinformuje, że można to zrobić.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl