Enterol Forte, 500 mg, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 14 sasz.

saszetki, biegunka

38,79 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Enterol
to lek probiotyczny
stosowany jako:

 • Lek na biegunkę
  różnego rodzaju
 • Probiotyk do antybiotyku


Maksymalna dawka
leku probiotycznego1

Enterol Forte to silny lek probiotyczny zawierający podwójną dawkę unikalnego szczepu drożdży Sacharomyces boulardii CNCM I-745. Wskazany do stosowania u dorosłych w zapobieganiu i leczeniu biegunek różnego pochodzenia takich jak:

 • Ostre biegunki infekcyjne
  (bakteryjne, wirusowe)
   
 • Biegunki związana z przyjmowaniem antybiotyków oraz choroby zapalne jelit
   
 • Działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego podczas leczenia Helicobacter pylori
   
 • Nawracająca biegunka spowodowana zakażeniem Clostridium difficile, jako dodatek do leczenie wankomycyną lub metronizadolem.

Lek na biegunkę
dla dorosłych

 • Leczy biegunki infekcyjne
  – zarówno bakteryjne, jak i wirusowe

   
 • Podwójna dawka leku probiotycznego
  – maksymalna dawka probiotyku1

   
 • Przy biegunce poantybiotykowej  
  – również przy leczeniu zakażenia bakterią Clostridium difficile

Probiotyk do antybiotyku

 • Stosowanie nawet jednocześnie z antybiotykiem
  – bo oparty na drożdżach, a nie na bakteriach
   
 • To lek, a nie suplement diety
  – potwierdzona skuteczność i bezpieczeństwo
   
 • Bezpieczny i przebadany szczep probiotyczny
  – ponad 100 badań klinicznych2

Wygoda i bezpieczeństwo

Nie trzeba trzymać
w lodówce

Bez odstępu, jednocześnie
z antybiotykiem

Jak stosować?

Zawartość saszetki (proszek) można wsypać do niewielkiej ilości wody lub napoju, wymieszać i spożyć. Nie należy mieszać z płynami, które są zbyt gorące (powyżej 50°C), mrożone lub zawierają alkohol.

Zawartość saszetki (proszek) można również zmieszać z jedzeniem i spożyć.

Przypisy:

1. Dotyczy dawek Saccharomyces boulardii CNCM I-745
2. https://www.saccharomycesboulardii.com/what-is-saccharomyces-boulardii-cncmi745/scientific-evidence/

ENTAS/007/23

Enterol Forte ® (Saccharomyces boulardii CNCM I-745). Postać farmaceutyczna: proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, w saszetce. Skład: Jedna saszetka zawiera liofilizowane drożdżaki Saccharomyces boulardii co odpowiada 500 mg drożdżaków Saccharomyces boulardii CNCM I-745. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: laktoza jednowodna, fruktoza. Wskazania do stosowania: Enterol Forte jest wskazany do stosowania u dorosłych w zapobieganiu oraz leczeniu biegunek różnego pochodzenia, takich jak: ostre biegunki infekcyjne (bakteryjne lub wirusowe), biegunka związana ze stosowaniem antybiotyków oraz choroby zapalne jelit, działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego podczas leczenia eradykacyjnego Helicobacter pylori, nawracająca biegunka spowodowana zakażeniem Clostridium difficile, jako dodatek do leczenia wankomycyną lub metronidazolem. Podmiot odpowiedzialny: BIOCODEX, 7 avenue Gallieni, 94250 Gentilly, Francja

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny

BIOCODEX
7 avenue Gallieni
94250 Gentilly, Francja

Opis

Enterol Forte to produkt leczniczy o działaniu przeciwbiegunkowym zawierającym drożdżaki Saccharomyces boulardii.

Skład

Substancją czynną leku są: liofilizowane drożdżaki Saccharomyces bouldardii CNCM I-745.

Jedna saszetka zawiera liofilizowane drożdżaki Saccharomyces boulardii co odpowiada 500 mg drożdżaków Saccharomyces boulardii CNCM I-745.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, fruktoza, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat Tutti-frutti.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Produkt stosować doustnie. Zawartość saszetki należy wsypać do niewielkiej ilości wody lub osłodzonego napoju, wymieszać i natychmiast wypić. Proszek z saszetki można także mieszać z pokarmem. Należy pamiętać aby woda lub pokarm nie były zbyt gorące.

Ostra biegunka infekcyjna: 1 do 2 saszetek na dobę przez okres do 1 tygodnia.

Biegunka związana ze stosowaniem antybiotyków oraz choroby zapalne jelit: 1 do 2 saszetek na dobę, w trakcie i po antybiotykoterapii.

Działania niepożądane podczas eradykacji H. pylori: 1 do 2 saszetek na dobę.

Biegunka spowodowana zakażeniem C. difficile: 2 saszetki na dobę przez okres do 4 tygodni.

Działanie

Enterol Forte wpływa na florę jelitową, jest tzw. "substytutem naturalnej flory", który umożliwia zrównoważenie jej przejściowego zaburzenia.

Wskazania

Lek Enterol Forte do stosowania doustnego jest stosowany w: leczeniu ostrych biegunek infekcyjnych; zapobieganiu biegunkom poantybiotykowym; przypadku działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego podczas leczenia eradykacyjnego Helicobacter pylori; nawracającej biegunce spowodowanej zakażeniem Clostridium difficile, jako dodatek do leczenia wankomycyną lub metronidazolem.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Enterol Forte jeśli: występuje nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą; występuje alergia na drożdżaki, w szczególności Saccharomyces boulardii; pacjent ma założone wkłucie do żyły centralnej; pacjent jest w stanie krytycznym lub jeśli pacjent ma znacznie zmniejszoną odpornością, ze względu na ryzyko fungemii.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 osób): wzdęcia.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób): reakcje alergiczne: świąd, powstawanie bąbli (pokrzywka), wysypka, osutka miejscowa lub obejmująca całe ciało, obrzęk tkanki łącznej twarzy (obrzęk naczynioruchowy), reakcja anafilaktyczna a nawet wstrząs, przenikanie drożdżaków do krwi (fungemia).

Częstość nieznana: (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): zaparcia, ciężkie zakażenie krwi (posocznica).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza w przypadku: braku poprawy po 2 dniach leczenia; gorączki, wymiotów; pojawienia się krwi lub śluzu w stolcu; uczucia wzmożonego pragnienia, suchości języka.

Zaleca się leczenie uzupełniające:  odpowiednie nawodnienie organizmu; utrzymanie odpowiedniej diety, wykluczając pokarmy, takie jak: owoce, zielone warzywa, pikantne potrawy, mrożona żywność, schłodzone napoje; natomiast zaleca się spożywanie grillowanego mięsa i ryżu; należy rozważyć ograniczenie spożywania mleka i pokarmów mlecznych.

Lek zawiera laktozę.

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie należy stosować leku Enterol Forte jednocześnie z innymi doustnymi lekami przeciwgrzybiczymi (leki stosowane w leczeniu infekcji grzybiczych).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Enterol Forte zawiera żywe komórki. Z tego powodu nie należy mieszać go ze zbyt gorącymi (ponad 50°C) lub zimnymi płynami, potrawami i alkoholem, ponieważ mogłoby to zniszczyć komórki drożdży.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Ciąża: Nie zaleca się stosowania produktu Enterol Forte w czasie ciąży.

Laktacja: Saccharomyces boulardii nie wchłania się do mleka matki. Ze względu na brak danych, zaleca się rozważenie stosunku korzyści do ryzyka przed zastosowaniem produktu Enterol Forte w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Przełomowe odkrycie naukowców z Uniwersytetu Harvarda i Uniwersytetu Illinois w Chicago. Opracowany przez badaczy syntetyczny antybiotyk – krezomycyna – wykazuje skuteczność względem lekoopornych bakterii.

 • W 1928 roku Alexander Fleming odkrył pierwszy szeroko stosowany antybiotyk – penicylinę. Ten przełomowy moment w historii medycyny doprowadził nie tylko do zmniejszenia liczby zgonów z powodu zakażeń, lecz również zapoczątkował erę antybiotykoterapii. Szerokie zastosowanie leków przeciwdrobnoustrojowych doprowadziło jednak do sytuacji, w której bakterie potrafią wymykać się leczeniu. Dlatego w podjęciu decyzji o wyborze jak najskuteczniejszego leku z pomocą przychodzi antybiogram.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij