Nifuroksazyd Aflofarm, 200 mg, tabletki powlekane, 12 szt.

nifuroksazyd, tabletka, biegunka

4,99 zł
Cena za szt.: 0,42 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
5,74 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 25 aptekach.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty NIFUROKSAZYD AFLOFARM

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Nifuroksazyd Aflofarm jest to produkt leczniczy przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Jego substancją czynną jest nifuroksayd o działaniu przeciwbakteryjnym stosowany w ostrych i przewlekłych biegunkach o podłożu bakteryjnym. 

Skład

Substancją czynną leku jest nifuroksazyd (Nifuroxazidum).

Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg nifuroksazydu (Nifuroxazidum).

Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon K 30, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Otoczka Opadry II White: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E 171), talk.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Dorośli: 4 tabletki (800 mg) na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. 

Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 3 do 4 tabletek (600 mg do 800 mg) na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

Działanie

Nifuroksazyd Aflofarm wykazuje się działaniem przeciwbakteryjnym w świetle jelita w stosunku do wybranych gatunków bakterii. Nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz nie powoduje powstania szczepów opornych. Lek nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest wydalany z organizmu w postaci niemienionej. 

Wskazania

Produkt leczniczy zalecany jest do stosowania w ostrych i przewlekłych biegunkach pochodzenia bakteryjnego oraz innych schorzeniach przebiegających z biegunką.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu, u dzieci w wieku ponizej 6 lat, niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (ze względu na ryzyko wystąpienia niedokrwistości hemolitycznej).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W indywidualnych przypadkach reakcji uczuleniowej na nifuroksazyd mogą wystąpić następujące działania niepożądane: wysypka, silne opuchnięcie twarzy, ust lub gardła, trudności w oddychaniu, mówieniu lub przełykaniu, gwałtowne zmniejszenie ciśnienia krwi, wolne lub szybkie tętno, bladość, niepokój, pocenie się, zawroty głowy, utrata przytomności, zatrzymanie oddechu i pracy serca); obrzęk naczynioruchowy, obrzęk w obrębie głowy i szyi, może powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu.

Z częstością nieznaną wystąpić mogą: wysypka skórna; pokrzywka; niedokrwistość hemolityczna (u pacjentów ze stwierdzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej istnieje ryzyko wystąpienia niedokrwistości hemolitycznej); ból brzucha, nudności, nasilenie biegunki.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli pomimo leczenia biegunka utrzymuje się dłużej niż 3 dni lub objawi się nasilają należy skonsultować się z lekarzem. 
W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości (duszność, wysypka, świąd) produkt leczniczy należy natychmiast zaprzestać stosowania leku.
Podczas leczenia biegunki konieczne jest stałe uzupełnianie płynów, średnio 2 litry widy na dobę dla osoby dorosłej. W przypadku ciężkiej i długotrwałej biegunki, ciężkich wymiotów i niechęci do jedzenia należy rozważyć możliwość nawadniania drogą dożylną. 
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent przyjmuje lub niedawno przyjmował: metronidazol; sulfonamidy (leki stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych); cefalosporyny, chloramfenikol; nitrofurantoina, gryzefulwina (antybiotyki).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy stosować łącznie z dieta wykluczającą z jadłospisu soki, surowe warzywa i owoce, pikantne i ciężkostrawne potrawy, mrożonki oraz zimne napoje. W trakcie terapii zaleca się spożywanie ryżu i pieczonego mięsa. 
Podczas stosowania leku Nifuroksazyd Aflofarm nie wolno pić alkoholu, może on spowodować ostre i groźne reakcje nietolerancji (tzw. reakcje disulfiramopodobne).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w trakcie ciąży i karmienia piersią, podejmuje lekarz.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku w wieku poniżej 6 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij