Ostatnie sztuki Na receptę

Evra, 6 mg+0,6 mg, system transdermalny, plaster, 3szt.

plaster

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

54,99 zł
Cena za szt.: 18,33 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
54,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 1070 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.
logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o.
ul. Ks. J. Poniatowskiego 5
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Opis

System transdermalny Evra, 6 mg+0,6 mg to lek antykoncepcyjny i jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Zawiera dwa hormony:  norelgestromin i etynyloestradiol.

Skład

Substancjami czynnymi są: etynyloestradiol i norelgestromin.

Jeden system transdermalny zawiera 6 mg norelgestrominu (Norelgestrominum) i 600 µg etynyloestradiolu (Ethinylestradiolum).
Jeden system transdermalny uwalnia 150 µg norelgestrominu i 20 µg etynyloestradiolu w ciągu 24 godzin.

Substancje pomocnicze:
Warstwa tylna: warstwa zewnętrzna – polietylen z dodatkiem barwnika, o małej gęstości; warstwa wewnętrzna – poliester.
Warstwa środkowa: klej poliizobutylenowo-polibutenowy, krospowidon, nietkany materiał z poliestru, mleczan laurylowy.
Warstwa trzecia: powłoka z tereftalanu polietylenu pokryta polidimetylosiloksanem.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W danym czasie można mieć naklejony tylko jeden plaster Evra.

Preparat Evra należy nakleić na czystą, suchą, nieowłosioną i nieuszkodzoną zdrową skórę okolicy pośladków, brzucha, zewnętrznej górnej części ramienia lub górnej części tułowia w miejscu, w którym ciasna odzież nie będzie ocierała plastra.  Plaster należy mocno docisnąć dłonią do skóry by dobrze przylegał wzdłuż krawędzi i codziennie kontrolować prawidłowe przyleganie.

Każdy plaster należy zdejmować i natychmiast zastępować go nowym plastrem w tym samym dniu tygodnia („Dzień Zmiany Plastra”) – w „8 Dniu” oraz w „15 Dniu” cyklu miesiączkowego. Zmianę plastra można przeprowadzić o dowolnej porze w tym wyznaczonym „Dniu Zmiany Plastra”. Czwarty tydzień, w którym nie nakleja się plastra, rozpoczyna się od „22 Dnia cyklu”.

Nowy cykl stosowania preparatu antykoncepcyjnego rozpoczyna się w pierwszym dniu po zakończeniu tygodnia, w którym nie nakleja się plastra. Następny plaster Evra należy założyć nawet w przypadku, jeśli krwawienie nie wystąpiło lub, jeśli krwawienie jeszcze się nie zakończyło. W żadnym przypadku nie wolno dopuścić, aby przerwa pomiędzy cyklami stosowania plastra wynosiła więcej niż 7 dni. W przypadku, gdy jest dłuższa niż 7 dni działanie antykoncepcyjne może być nieskuteczne.

Działanie

System transdermalny Evra jest lekiem antykoncepcyjnym, hamuje owulację i  powoduje zmiany w obrębie endometrium oraz składzie śluzu szyjkowego.

Wskazania

Lek jest stosowany w celu zapobiegania ciąży.

Przeciwwskazania

Złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych nie należy stosować jeśli u pacjentki występuje: nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą, żylna i/lub tętnicza choroba zakrzepowo-zatorowa lub jej ryzyko, aktualne lub przebyte zapalenie trzustki, jeżeli przebiegało z ciężką hipertrójglicerydemią,  aktualna lub przebyta ciężka choroba wątroby, o ile parametry czynności wątroby nie powróciły do wartości prawidłowych,  ciężka lub ostra niewydolność nerek,  aktualne lub przebyte guzy wątroby (łagodne lub złośliwe),  podejrzenie obecności lub obecność nowotworów złośliwych zależnych od hormonów płciowych,  krwawienie z dróg rodnych o nieustalonej etiologii.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

U kobiet stosujących złożone hormonalne środki antykoncepcyjne odnotowano zwiększone ryzyko zakrzepicy żył i tętnic oraz zdarzeń zakrzepowo-zatorowych, w tym zawału serca, udaru, przemijającego napadu niedokrwiennego, zakrzepicy żylnej oraz zatorowości płucnej.

Najczęściej stwierdzanymi działaniami niepożądanymi są: uszkodzenia, migrena, ból brzucha lub wzdęcie, wymioty, zapalenie żołądka i jelit, nieprawidłowy wynik rozmazu cytologicznego z szyjki macicy, depresja, obfite krwawienia miesiączkowe, infekcje zatok, objawy grypopodobne, bóle mięśni lub stawów, objawy uczuleniowe, zawroty głowy, zaburzenia trawienia, objawy ze strony zębów, zwiększenie masy ciała, nagłe zmiany nastroju, bolesne miesiączki, zakażenie sromu i pochwy, nieregularne czy nieoczekiwane krwawienia z pochwy, objawy ze strony układu oddechowego, świąd lub wysypka, trądzik i zakażenie układu moczowego.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy natychmiast zgłosić się do lekarza jeśli pacjentka zauważy prawdopodobne objawy wystąpienia zakrzepów krwi, co może wskazywać na to, że pacjentka ma zakrzepy krwi w nodze (zakrzepica żył głębokich), zakrzepy krwi w płucach (zatorowość płucna), zawał serca lub udar. O objawy świadczące o zakrzepicy należy zapytać lekarza.

Należy zachować ostrożność i zgłosić lekarzowi jeśli: w bliskiej rodzinie występuje obecnie lub występował kiedykolwiek w przeszłości rak piersi,  u pacjentki występuje choroba wątroby lub pęcherzyka żółciowego, cukrzyca, depresja, padaczka, choroba, która po raz pierwszy pojawiła się w czasie ciąży lub podczas wcześniejszego stosowania hormonów płciowych, ostuda,  dziedziczny obrzęk naczynioruchowy, choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego,  toczeń rumieniowaty układowy, zespół hemolityczno-mocznicowy, niedokrwistość sierpowatokrwinkową, podwyższony poziom tłuszczów we krwi, zapalenie żył pod skórą lub żylaki.

Preparatu Evra nie należy umieszczać na piersiach ani na innym miejscu, gdzie skóra jest zaczerwieniona, podrażniona lub uszkodzona. Skóra przed aplikacją musi być czysta i sucha, pozbawiona  makijażu, kremów, olejków, pudrów oraz innych środków kosmetycznych lub leków działających miejscowo.

Należy chronić skórę przed światłem słonecznym i promieniowaniem ultrafioletowym.

Jeżeli konieczne jest wykonanie badania krwi, należy powiedzieć lekarzowi lub personelowi laboratorium, że stosuje się plastry Evra, ponieważ doustne hormonalne środki antykoncepcyjne mogą wpływać na wyniki niektórych badań.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w oryginalnym opakowaniu. Nie przechowywać w lodówce i nie zamrażać.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Stosowanie produktu leczniczego Evra nie jest wskazane u kobiet w ciąży. Nie należy go również stosować w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.