Ketokaps Max, 50 mg, kapsułki miękkie, 10 szt.

ketoprofen, ból, stan zapalny, stawy

8.79 zł
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Umów e-wizytę

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Żmigrodzka 242 E
51-131 Wrocław

Opis

Ketokaps Max to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym w postaci kapsułek miękkich. Przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 15 roku życia i dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest ketoprofen (Ketoprofenum).

1 kapsułka miękka zawiera 50 mg ketoprofenu.

Substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50 %, woda oczyszczona, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, czerwień koszenilowa (E 124).     

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat:
Zalecana dawka to 1 kapsułka do 3 razy na dobę, co 6 do 8 godzin.

Nie należy przekraczać zalecanej maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 150 mg.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować produktu leczniczego dłużej niż przez 5 dni.

Działanie

Ketokaps Max należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Wskazania

Produkt leczniczy Ketokaps Max jest wskazany do objawowego leczenia ostrego bólu różnego pochodzenia o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, np. bóli menstruacyjnych, mięśniowych i kostno-stawowych, głowy, zębów.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancje pomocniczą oraz u Pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, nerek lub serca, skazą krwotoczną, czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, owrzodzeniem, perforacją lub krwawieniem przewodu pokarmowego.

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany jeśli Pacjent reagował w przeszłości reakcją nadwrażliwości na inne leki z grupy NLPZ.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 osób): osłabienie, złe samopoczucie, niestrawność, nudności, ból brzucha, wymioty.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 100 osób): bóle i zawroty głowy, senność, zaparcia lub biegunki, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, wysypka, zaczerwienienie, świąd, obrzęk, uczucie zmęczenia.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność u Pacjentów w podeszłym wieku ze schorzeniami przewodu pokarmowego, wątroby, nerek, niekontrolowanym nadciśnieniem, chorobami serca i naczyń, cukrzycą i palących tytoń oraz odwodnionych i w przebiegu zakażeń.

Produkt zawiera czerwień koszenilową (E 124), która może powodować reakcje alergiczne.

Kapsułki Ketokaps Max zawierają sorbitol.

W przypadku pojawienia się niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

U niektórych pacjentów celowe może być stosowanie leków neutralizujących lub osłaniających błonę śluzową żołądka. Związki glinu o działaniu neutralizującym nie zmniejszają wchłaniania leku Ketokaps Max.

Należy unikać jednoczesnego stosowania Ketokaps Max z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), lekami wpływającymi na krzepniecie krwi, litem, metotreksatem. 

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Kapsułki najlepiej przyjmować podczas posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ketokaps Max nie należy stosować w I i II trymestrze ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Stosowanie w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u kobiet karmiących piersią.

Wpływ na płodność

Ketokaps Max może osłabiać płodność u kobiet i nie jest zalecany u kobiet, które planują ciążę.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Ketokaps Max nie należy stosować poniżej 15 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku wystąpienia senności, zawrotów głowy, zaburzeń widzenia lub drgawek nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Ból pleców może dotyczyć każdego odcinka kręgosłupa, jednak zazwyczaj występuje ból krzyża, który pojawia się w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Zakłada się, że w populacji do 40 roku życia ponad 70% osób cierpiało na ból krzyża, natomiast drugiego najczęściej występującego bólu pleców – w odcinku szyjnym doświadczyła minimum połowa populacji. Jak poradzić sobie z bólem pleców, jakie leki wybrać i które z domowych sposobów mogą uśmierzyć ból?

  • Klasterowy ból głowy (łac. cephalae Hortoni), określany także jako zespół Hortona, to jednostronny, bardzo silny ból w okolicy oczodołu. Pojawia się on nagle, może trwać od kilkunastu minut do nawet 3 godzin. Klasterowy ból głowy występuje zawsze po tej samej stronie – może być zlokalizowany z prawej bądź z lewej strony. Towarzyszą mu objawy wegetatywne, takie jak łzawienie czy uczucie zatkania nosa. Napadowy, idiopatyczny ból głowy może występować w każdym wieku, a szczyt zachorowań przypada na 20.–30. rok życia. 

  • Dna moczanowa, dawniej nazywana „chorobą królów” lub „chorobą bogaczy”, spowodowana jest odkładaniem się kryształków moczanu jednosodowego w tkankach okołostawowych, czego wynikiem jest zapalenie stawu. Ponieważ dna moczanowa (podagra) stanowi najczęstszą przyczynę zapalenia stawów u mężczyzn powyżej 40. roku życia, warto poznać jej objawy oraz możliwości leczenia i zapobiegania.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij