MilaCovid-19, szybki test antygenowy ze śliny, 1 szt.

test diagnostyczny, wyrób medyczny, test, ból, gorączka, zmęczenie, infekcja, kaszel suchy

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

14,69 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

MILAPHARM SP. Z O.O.
Plac Gen. J. Hallera 5/14a
03-464 Warszawa

Opis

Test MILACOVID-19 antygenowy ze śliny to jednorazowy zestaw testowy przeznaczony do wykrywania nowych koronawirusów SARS-CoV-2 w ludzkiej ślinie, które powodują COVID-19. Ten test jest przeznaczony do użytku domowego i do samodzielnego pobierania próbek płynu z jamy ustnej od osób z objawami, które są podejrzane o zakażenie COVID-19. MILACOVID-19 Test antygenowy ze śliny uzyskuje jedynie wstępne wyniki, końcowe potwierdzenie powinno być oparte na wynikach diagnostyki klinicznej.

MILACOVID-19 Test antygenowy ze śliny to jakościowy immunologiczny test błonowy do wykrywania antygenów SARS-CoV-2 w próbce ludzkiej śliny. 

Przed testowaniem nie należy wkładać niczego do ust, w tym jedzenia, napojów, gumy ani wyrobów tytoniowych przez co najmniej 10 minut przed pobraniem. Przed wykonaniem testu należy umyć ręce mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund. Jeśli mydło i woda nie są dostępne, należy użyć środka do dezynfekcji rąk z zawartością co najmniej 60% alkoholu. 

Zawartość opakowania

  • urządzenie testowe 
  • urządzenie do pobierania (lejek, probówka i końcówka probówki) 
  • substancja buforowa 
  • wkładka do opakowania 
  • torba bezpieczeństwa biologicznego 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Krok 1: Pobieranie próbek, wyjmij lejek i plastikową probówkę, nałóż lejek na probówkę. Głęboko kaszlnij 3-5 razy. Uwaga: Podczas kaszlu należy mieć maskę na twarzy lub zakrywać usta i nos chusteczką oraz trzymać się z dala od innych ludzi. Delikatnie wypluj ślinę do lejka. Ślina (niepieniąca się) powinna właśnie osiągnąć wysokość linii skali. Uwaga: Jeśli nie ma wystarczającej ilości zebranej śliny z jamy ustnej, powtórz powyższe kroki pobierania próbki. Umieścić zużyty lejek w plastikowej torbie bezpieczeństwa biologicznego. 

Krok 2: Przygotowanie próbki, umieść probówkę w plastikowym uchwycie. Rozerwij, aby otworzyć i dodać całą zawartość substancji buforowej do probówki ze śliną. Załóż końcówkę na probówkę. Delikatnie ściśnij probówkę 10-15 razy, aby dobrze wymieszać. 

Krok 3: Testowanie, wyjmij urządzenie testowe z zamkniętego woreczka foliowego i użyj go w ciągu godziny. Najlepsze wyniki uzyskamy, jeśli badanie zostanie wykonane natychmiast po otwarciu torebki foliowej. Umieść kasetę testową na płaskiej i równej powierzchni. Odwrócić probówkę i dodaj 2 krople roztworu do dołka (S) próbki urządzenia testowego, a następnie nastaw minutnik. Nie przesuwaj kasety testowej podczas wywoływania testu. 

Krok 4: Odczytaj wynik po 15 minutach. Nie interpretuj wyniku po 20 minutach. Po zakończeniu testu wszystkie elementy zestawu testowego należy umieścić w plastikowej torbie bezpieczeństwa biologicznego i zutylizować zgodnie z lokalnymi przepisami. Nie należy używać ponownie żadnych zużytych elementów zestawu. Po próbnym usunięciu dokładnie umyć ręce. 

ODCZYT WYNIKÓW Przekaż wynik testu lekarzowi i uważnie przestrzegaj lokalnych wytycznych/wymagań dotyczących COVID.

Uwagi

POZYTYWNY:* Pojawiają się dwie kolorowe linie. Jedna kolorowa linia powinna znajdować się w obszarze kontrolnym (C), a druga kolorowa linia powinna znajdować się w obszarze testowym (T). 
*UWAGA Intensywność koloru w obszarze linii testowej (T) będzie się różnić w zależności od ilości antygenu SARS-CoV-2 obecnego w próbce. Zatem każdy odcień koloru w obszarze testowym (T) należy uznać za pozytywny. Pozytywny wynik oznacza, że jest bardzo prawdopodobne, że masz COVID-19, ale pozytywne wyniki powinny zostać potwierdzone. Należy niezwłocznie udać się do samoizolacji zgodnie z lokalnymi wytycznymi i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub lokalnym oddziałem zdrowia zgodnie z instrukcjami władz lokalnych. Twój wynik testu zostanie sprawdzony za pomocą testu potwierdzającego PCR i wyjaśnione zostaną kolejne kroki. 

NEGATYWNY: W obszarze kontrolnym (C) pojawia się jedna kolorowa linia. W obszarze linii testowej (T) nie pojawia się żadna widoczna kolorowa linia. Prawdopodobnie nie masz COVID-19. Jednak możliwe jest, że ten test da wynik negatywny, który jest nieprawidłowy (fałszywie ujemny) u niektórych osób z COVID-19. Oznacza to, że możesz nadal mieć COVID-19, nawet jeśli test jest negatywny. W przypadku wystąpienia objawów, takich jak bóle głowy, migreny, gorączka, utrata węchu lub smaku, skontaktuj się z najbliższą placówką medyczną zgodnie z przepisami władz lokalnych. Ponadto możesz powtórzyć test z nowym zestawem testowym. W przypadku podejrzeń powtórz badanie po 1-2 dniach, ponieważ koronawirus nie może być dokładnie wykryty we wszystkich fazach infekcji. Nawet w przypadku negatywnego wyniku testu należy przestrzegać zasad dotyczących odległości i higieny, łagodzenie/podróżowanie, uczestnictwo w wydarzeniach itp. powinny być zgodne z lokalnymi wytycznymi/wymogami dotyczącymi COVID. 

NIEWAŻNY: Linia kontrolna nie pojawia się. Niewystarczająca objętość próbki lub nieprawidłowa procedura są najbardziej prawdopodobnymi przyczynami uszkodzenia linii kontrolnej. Przejrzyj procedurę i powtórz test za pomocą nowego testu lub skontaktuj się z lekarzem lub centrum testowym COYID-19. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Ministerstwo Zdrowia 27 grudnia poinformowało, że w tygodniu przedświątecznym w Polsce było prawie 300 tysięcy zakażeń grypą. Daje to dziennie około 40–50 tysięcy zachorowań, a więc na podobnym poziomie w okresie wysokich wzrostów zakażeń w pandemii COVID-19.

  • Ślina (łac. saliva) to fizjologiczny płyn, produkowany przez gruczoły ślinowe (ślinianki). Pełni szereg ważnych funkcji – od wspomagania procesu żucia i trawienia, aż po ochronę naszego organizmu przed patogenami. Mimo pozornie niewielkie wpływu na cały organizm jej niedobór (suchość w ustach) lub nadmiar (ślinotok) może być sygnałem rozwijającego się procesu chorobowego. Jakie badania można z niej wykonać? Co robić, gdy pojawiają się zaburzenia wydzielania śliny?

  • Nowe podejście do walki z pandemią COVID-19 obejmuje szereg zmian w dotychczasowych zasadach testowania. Główną rolę odgrywać będzie teraz konsultacja z lekarzem rodzinnym i jego ocena ryzyka infekcji. Przepisy zmieniające procedurę diagnostyczną weszły w życie 1 kwietnia 2022 r.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij