Strepsils na kaszel, 375 mg, kapsułki twarde, 20 szt.

karbocysteina, kapsułki, kaszel mokry, kaszel

21,39 zł
Cena za szt.: 1,07 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty STREPSILS

Podmiot odpowiedzialny

RECKITT BECKINSER POLAND SP. Z O.O.
ul.Okunin 1
Nowy Dwór Mazowiecki

Opis

Strepsils na kaszel to lek w postaci kapsułek twardych. Stosuje się go u osób dorosłych w chorobach dróg oddechowych z nadmierna ilością lepkiego śluzu.

Skład

Substancją czynną leku jest karbocysteina.

Jedna kapsułka twarda zawiera 375 mg karbocysteiny.

Składniki uzupełniające zawartości kapsułki: mannitol, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan klasy K12, krzemionka koloidalna bezwodna oraz magnezu stearynian.

Składniki uzupełniające otoczki kapsułki: żelatyna; żelaza tlenek czerwony (E172); tytanu dwutlenek (E171) oraz żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Strepsils na kaszel to lek w postaci kapsułek twardych do połykania.

Zalecane dawkowanie na początku kuracji wynosi trzy razy dziennie po dwie kapsułki. Po uzyskaniu poprawy dawkę należy zmniejszyć do jednej kapsułki cztery razy dziennie.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 5 dni.

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana ilości kapsułek należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

W przypadku pominięcia dawki, kolejną należy przyjąć o stałej porze. Nie należy przyjmować dawki podwójnej.       

Działanie

Strepsils na kaszel zmniejsza lepkość śluzu w drogach oddechowych, dzięki czemu łatwiej ją odkrztusić.

Wskazania

Strepsils na kaszel stosuje się jako lek uzupełniający w chorobach dróg oddechowych przebiegających z nadmierną ilością lepkiego śluzu, w tym również w POChP - przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Strepsils na kaszel u osób z czynną chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz w przypadku nadwrażliwości na karbocysteinę lub którąkolwiek substancji pomocniczych występujących w leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania leku mogą występować reakcje alergiczne objawiające się: wysypką, wykwitami skórnymi, rumieniem, problemami z oddychaniem i połykaniem, obrzękiem (warg, twarzy, języka, gardła). Zgłaszano również przypadki krwawienia z przewodu pokarmowego, wymioty. Zarejestrowano przypadki pęcherzowego zapalenia skóry  Stevensa-Johnsona z krwawieniem ze skóry i pęcherzami w okolicy warg, oczu, jamy ustnej, nosa i narządów płciowych z towarzyszącą gorączką i objawami grypopodobnymi.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze szczególną ostrożnością należy stosować Strepsils na kaszel u osób w podeszłym wieku, pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz osób stosujących leki, które mogą powodować krwawienia z przewodu pokarmowego.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na kapsułkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie zaleca się stosowania z lekami, które mogą wywołać krwawienie z przewodu pokarmowego.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Tego leku nie należy przyjmować w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Nieznane są działania niepożądane jakie może wywierać lek stosowany podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Strepsils na kaszel nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Zakażenia dróg oddechowych występują u pacjentów w każdym wieku i charakteryzują się różnorodnym przebiegiem. Mogą one objawiać się jako przeziębienie, ostre zapalenie gardła i migdałków, zatok czy ucha. W przeważającej większości przypadków przyczyną wystąpienia objawów choroby są wirusy. Mimo że najczęściej przebieg infekcji jest łagodny, niektóre objawy mogą być szczególnie uciążliwe. Pacjenci najczęściej skarżą się na ból gardła, kaszel, uczucie zatkanego nosa, katar czy ból w obrębie zatok. Warto pamiętać, że w przypadku zakażeń wirusowych antybiotyki są nieskuteczne. W przypadku infekcji wirusowych stosuje się leczenie objawowe. Właściwie dobrane leki pozwalają na znaczne ograniczenie dolegliwości oraz skrócenie czasu choroby. Dlatego też dobór odpowiedniej substancji przy leczeniu głównych objawów jest kluczowy dla prawidłowej terapii.

  • Prątki gruźlicy (łac. Mycobacterium tuberculosis) są poważnym zagrożeniem z perspektywy zdrowia publicznego. W przypadku infekcji leczenie antybiotykami jest możliwe, ale zazwyczaj trudne i długotrwałe. Lekooporne szczepy stały się problemem w wielu regionach świata. Z tego powodu poszukuje się nowych terapii, które będą eliminować patogen poprzez nowe mechanizmy.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij