Allertec Fexo, 120 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

allergia, katar, lek, tabletki

10.69 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
12.99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 22 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Umów e-wizytę

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Opis

Tabletki powlekane Allertec Fexo to lek stosowany w objawach kataru siennego, nazywanego inaczej sezonowym zapaleniem błony śluzowej nosa. Allertec Fexo zawiera feksofenadynę z grupy leków przeciwhistaminowych i pomaga przy takich objawach alergii jak: kichanie, swędzenie
nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa oraz swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Produkt dedykowany dla dzieci w wieku powyżej 12 oarz osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest feksofenadyny chlorowodorek.

1 tabletka powlekana zawiera 120 mg feksofenadyny chlorowodorku, co odpowiada 112 mg feksofenadyny.

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, powidon K 30, magnezu stearynian. W skład otoczki Opadry Pink 03C54667 wchodzą: hypromeloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, makrogol 4000, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy przyjmować doustnie, popijając tabletkę wodą przed posiłkiem.
Zwykle stosowane dawkowanie Allertec Fexo u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to 1 tabletka na dobę.

Działanie

Allertec Fexo zawiera feksofenadynę, należącą do leków przeciwhistaminowych i w konsekwencji pomaga zmniejszyć objawy sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Wskazania

Allertec Fexo stosuje się w leczeniu objawowym sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania

Nie stosować Allertercu Fexo u osób z uczuleniem na feksofenadyny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i przerwać stosowanie leku Allertec Fexo, jeśli wystąpi obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła i trudności w oddychaniu. Mogą to być objawy ciężkiej reakcji alergicznej.

Często (mogą dotyczyć nie więcej niż 1 na 10 pacjentów): ból głowy, senność, zawroty głowy, nudności.

Niezbyt często (mogą dotyczyć nie więcej niż 1 na 100 pacjentów): zmęczenie.

Częstość nieznana: trudności w zasypianiu (bezsenność), zaburzenia snu, koszmary senne/wyraziste sny, nerwowość, przyspieszona lub nieregularna czynność serca, biegunka, wysypka skórna, świąd, pokrzywka, ciężkie reakcje alergiczne, które mogą powodować obrzęk twarzy, warg, języka i gardła, trudności w oddychaniu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, nagłe zaczerwienienie skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Allertec Fexo należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby, obecnie lub w przeszłości występowała choroba układu krążenia (lek ten może powodować przyspieszoną lub nieregularną czynność serca), a także w przypadku pacjentów w podeszłym wieku.
Jeśli którykolwiek z wymienionych przypadków dotyczy pacjenta lub jeśli pacjent ma wątpliwości, przed zastosowaniem leku Allertec Fexo powinien poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Allertec Fexo może wchodzić w interakcje z lekami zobojętniającymi sok żołądkowy (zawierającymi glin czy magnez), gdyż mogą one zmniejszać wchłanianie produktu leczniczego. Z tego powodu należy zachować 2-godzinny odstęp pomiędzy nimi.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Allertec Fexo należy przyjmować przed posiłkiem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Allertec Fexo nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Nie należy stosować leku Allertec Fexo w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produkt leczniczy nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Profesor Piotr Kuna z Uniwersytetu Łódzkiego stwierdza, że w miastach objawy alergii są potęgowane przez zanieczyszczenia powietrza. Ponadto zauważa, że na terenach wiejskich występuje czterokrotnie mniej alergików. Zdaniem uczonego odpowiednim miejscem w okresie pylenia są nadmorskie wydmy z lasami sosnowymi.

  • Według nowych ustaleń sezony alergiczne mogą ulec wydłużeniu oraz nasileniu. Powodem okazuje się wzrost temperatur wynikający ze zmian klimatycznych. Dłuższe i intensywniejsze okresy uczuleniowe staną się poniekąd skutkiem szkodliwej działalności człowieka na środowisko naturalne. Rosnące temperatury, a także więcej dwutlenku węgla w atmosferze przyczynią się do tego, że drzewa, trawy i chwasty będą produkować więcej pyłków.

  • Leki przeciwhistaminowe (antagoniści receptorów H1, przez pacjentów nazywane lekami przeciwalergicznymi) to grupa preparatów, których działanie polega na blokowaniu w organizmie działania substancji chemicznej, zwanej histaminą. Antagoniści histaminy mają wiele zastosowań, ale najczęściej stosuje się je w leczeniu alergii. Choć są skuteczne, mogą powodować uciążliwe skutki uboczne, m.in. senność, obniżoną sprawność psychofizyczną, suchość w jamie ustnej. Dowiedz się, czym różnią się leki przeciwhistaminowe I i II generacji.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij