Allegra, 120 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

tabletka, alergia, uczulenie, katar, świąd, kichanie, łzawienie oczu

16,49 zł
Cena za szt.: 1,65 zł
Sprawdź warianty
10 szt.
16,49 zł
1,65 zł / szt.
20 szt.
22,59 zł
1,13 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Jak działa Allegra?

Katar, kichanie, łzawienie oczu, uczulenie. Masz wrażenie, że to o Tobie, bo rozpoznajesz objawy alergii? I przeważnie czekasz, aż same miną?

Pomóc Ci może Allegra - nowoczesny lek antyhistaminowy w formie tabletek na alergię, który jest stosowany w leczeniu uciążliwych objawów, zarówno ze strony nosa, jak i oczu⁸.

Pomaga hamować wszystkie 7 objawów alergii

Ciesz się swobodą i czerp przyjemność z aktywności przez cały sezon na alergie. Dostępny bez recepty lek działa już po godzinie⁴. Pomaga niwelować nieprzyjemne objawy, takie jak zatkany nos, katar czy podrażnione lub łzawiące oczy. Działa przez całą dobę⁵, nie wywołując przy tym zaburzeń koncentracji⁶.
 

ALERGENY CAŁOROCZNE: KURZ, SIERŚĆ I PLEŚŃ¹

Dawkowanie i skład Allegra

Dawkowanie

Zalecana dawka dla osób dorosłych oraz młodzieży w wieku 12 lat i starszej, to 1 tabletka (120 mg) raz na dobę. Tabletki należy przyjmować doustnie, przed posiłkiem, popijając wodą⁸.
 

Skład

Każda tabletka zawiera
120 mg chlorowodorku feksofenadyny

Pozostałe składniki – rdzeń tabletki: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.
 

- na alergię przez cały rok¹¹.

Poznaj rodzinę produktów

*Allegra 120 mg w większym opakowaniu 20 tabletek
**W porównaniu do Allegra 10 tabletek
1. Dotyczy różnych przyczyn alergicznego nieżytu nosa.
2. D'Amato G. et. al. Pollen respiratory allergy: Is it really seasonal? World Allergy Organization Journal 2023, 16: 100799
3. W porównaniu do Allegra 10 tabletek.
4. ChPL Allegra 09/2023. Działanie przeciwhistaminowe leku rozpoczyna się w ciągu godziny.
5. Badania kliniczne przeprowadzone u pacjentów z sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa wykazały, 
że dawka 120mg jest wystarczająca do zapewnienia skutecznego działania przez 24 godziny. ChPL Allegra 09/2023
6. ChPL Allegra 09/2023:  W obiektywnych testach wykazano, że Allegra nie wywiera znaczącego wpływu na czynność ośrodkowego układu nerwowego. W celu identyfikacji wrażliwych osób, u których występuje nietypowa reakcja na leki, 
zaleca się sprawdzenie indywidualnej reakcji na produkt, zanim pacjent będzie prowadził pojazd lub wykonywał skomplikowane zadania
7. Opinia prof. Macieja Kupczyka dostępna w Opella Healthcare Poland
8. Ulotka dla pacjenta Allegra 09.2023
9. Kalendarz pylenia roślin w Polsce - REGION I. Patrz mapa www.alergen.info.pl Dla pozostałych regionów - patrz www.alergen.info.pl
10. ChPL Allegra 09/2023
11. Lek może być stosowany cały rok. ChPL Allegra 09.2023: leczenie objawowe alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.


Allegra, tabletki powlekane 120 mg. chlorowodorku feksofenadyny, co odpowiada 112 mg feksofenadyny. Wskazania: Leczenie objawowe alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Podmiot odpowiedzialny: Opella Healthcare Poland 
Sp. z o.o.  grupa Sanofi {ChPL 09/2023}.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

MAT-PL-2400129-01.2024

Producent

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Opis

Allegra to produkt leczniczy do stosowania w katarze siennym (z towarzyszącym kichaniem, swędzeniem, katarem) z objawami zaczerwienienia i łzawienia oczu.

Skład

Substancją czynną jest: feksofenadyna (chlorowodorek feksofenadyny).

1 tabletka zawiera 120 mg feksofenadyny chlorowodorku (Fexofenadini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: Skład rdzenia tabletki: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian. Skład otoczki: hypromeloza E-15, hypromeloza E-5, powidon K30, tytanu dwutlenek (E 171), krzemionka koloidalna bezwodna, makrogol 400, tlenek żelazaczerwony (E 172) oraz tlenek żelaza żółty (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka raz na dobę.

Działanie

Feksofenadyna jest lekiem przeciwhistaminowym, blokującym receptory H1, nie wywierającym działania sedatywnego. Jej działanie rozpoczyna się w ciągu godziny od podania. Allegra działa przez 24 godziny.

Wskazania

Leczenie objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa), który może objawiać się kichaniem, swędzeniem nosa, uczuciem zatkanego nosa, katarem, swędzeniem, zaczerwienieniem i łzawieniem oczu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia obrzęku twarzy, warg, języka, gardła i trudnościach w oddychaniu należy przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza.

U dorosłych zgłaszane były następujące działania niepożądane zebrane z obserwacji w okresie po wprowadzeniu produktu do obrotu. Częstość ich występowania jest nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):  reakcje nadwrażliwości z objawami, takimi jak: obrzęk naczynioruchowy, uczucie ucisku w klatce piersiowej, duszność, nagłe zaczerwienienie skóry i uogólnione objawy anafilaksji,  bezsenność, nerwowość, zaburzenia snu lub koszmary senne/wyraziste sny,  tachykardia, kołatanie serca, biegunka, wysypka, pokrzywka, świąd.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność w stosowaniu leku, jeśli u pacjenta występują: zaburzenia czynności nerek, wątroby, jeśli w przeszłości występowały choroby układu krążenia; jeśli pacjent jest w podeszłym wieku.

Przechowywać w sposób niedostępny i niewidoczny dla dzieci, w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Allegra może wchodzić w interakcje z: lekami zobojętniającymi zawierającymi glin i magnez (zmniejszenie wchłaniania leku) - należy zachować 2-godzinny odstęp pomiędzy lekami.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek stosować przed posiłkiem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Allegra nie stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.
Nie zaleca się stosowania leku Allegra w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie badano skuteczności i bezpieczeństwa stosowania feksofenadyny chlorowodorku w dawce 120 mg u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Jest mało prawdopodobne, aby Allegra wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługę maszyn. Jednakże, przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem urządzeń mechanicznych należy upewnić się, że lek nie powoduje senności lub zawrotów głowy. Jeśli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Nietolerancja histaminy to reakcja pseudoalergiczna, której przyczyną są zaburzenia rozkładu histaminy, czyli substancji, która reguluje wiele procesów w organizmie, m.in. bierze udział w reakcji alergicznej. Dowiedz się, jakie są przyczyny takiego stanu, jak się on objawia oraz w jaki sposób przebiega leczenie.

  • Katar, zatkany nos, kichanie, łzawienie oczu, drapanie w gardle. Alergicy dobrze znają te objawy. Warto wiedzieć jednak, że to samo, co nam szkodzi, może nam również pomóc. Na tej właśnie zasadzie działa odczulanie (potocznie znane też jako szczepienia alergiczne), czyli immunoterapia alergenowa. 

  • Najczęstsze objawy alergii na pyłki roślin to katar, kichanie, łzawienie, świąd oczu i zmiany skórne (np. swędząca pokrzywka). Reakcji uczuleniowej nie powinna towarzyszyć podwyższona temperatura ciała – jeśli pojawia się stan podgorączkowy lub gorączka, świadczy to o infekcji wirusowej lub bakteryjnej.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij