4Flex PureGel, 100 mg/g, żel, 100 g

naproksen, żel, ból, stan zapalny, przeciążone stawy

22,79 zł
22,79 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Bausch Health Ireland Limited
3013 Lake Drive
Dublin 24, D24PPT3 Irlandia

Producent

Bausch Health Ireland Limited
Lake Drive Citywest Business
3013 Campus Dublin 24, D24PPT3 Irlandia

Opis

Żel 4Flex PureGel to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Produkt leczniczy zawiera naproksen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i stosuje się go w bólach mięśniowo-stawowych lub chorobie zwyrodnieniowej stawów. Żel jest przeznaczony dla dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest naproksen.

1 g żelu zawiera 100 mg naproksenu.

Substancje pomocnicze: trolamina, etanol 96%, karbomer, woda oczyszczona.

Dawkowanie

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Żel należy stosować zewnętrznie, na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej to dawkowanie 4Flex PureGel polega na delikatnym wmasowywaniu żelu w bolące miejsce, od 4 do 5 razy na dobę z zachowaniem kilkugodzinnych odstępów czasowych. Ilość produktu leczniczego jaką należy zastosować do jednej aplikacji zależy od wielkości bolącego miejsca, zwykle jest to pasek żelu o długości około 4 cm. Nie stosować leku dłużej niż 4 tygodnie i w nie większej dawce niż 1000 mg żelu na dobę.
Po zastosowaniu 4Flex PureGel nie stosować na bolące miejsce opatrunków (np. bandaże, plastry), jeśli dłonie nie są leczone to po aplikacji należy je umyć.
W przypadku podrażnienia oraz zaczerwienienia skóry przerwać stosowanie leku, a jeśli objawy dalej będą się utrzymywać to zgłosić się do lekarza.

Działanie

4Flek PureGel zawiera naproksen, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Żel działa przeciwbólowo oraz zmniejsza stan zapalny i w konsekwencji również obrzęk.

Wskazania

Żel 4Flex PureGel stosuje się w chorobie zwyrodnieniowej stawów, a także w bólach mięśniowo-stawowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u osób z nadwrażliwością na na naproksen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest stan zapalny skóry, otwarte rany albo uszkodzenie skóry.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane po zastosowaniu 4Flez PureGel (u nie więcej niż 1  na 1000 pacjentów) to: miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, swędzenie), które ustępuje po odstawieniu leku.

W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane np. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości (uczulenia). W takich przypadkach należy powiadomić lekarza. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, skonsultować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność jeśli w przeszłości wystąpiły reakcje alergiczne (wysypka, świąd, zaczerwienienie) podczas stosowania innych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także u pacjentów z niewydolnością wątroby, nerek, owrzodzeniem przewodu pokarmowego i skazą krwotoczną..

Nie stosować żelu na błony śluzowe i do oczu, jeśli lek przypadkowo dostał się w wymienione miejsca, to należy obficie płukać wodą.

Podczas leczenie, a także 2 tygodnie po jego zakończeniu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i solarium.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.
Nie stosować po 6 miesiącach od pierwszego otwarcia leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

4Flex PureGel może wchodzić w interakcje z kwasem acetylosalicylowym.

Podczas leczenia żelem można stosować inne postacie farmaceutyczne naproksenu (np. czopki czy tabletki).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku nie należy stosować w czasie ciąży, z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza. Stosowanie naproksenu w I i II trymestrze ciąży wymaga starannego rozważenia przez lekarza potencjalnych korzyści dla matki oraz płodu. Stosowanie leku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.
Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci oraz młodzieży.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Białko C-reaktywne (CRP) to białko ostrej fazy, stanowiące czuły i szybki marker stanu zapalnego i uszkodzenia tkanek wskutek martwicy, urazu lub infekcji. Oznaczenie poziomu CRP jest wskazane w diagnostyce i monitorowaniu terapii stanów zapalnych i infekcji bakteryjnych, chorób o podłożu autoimmunologicznym i nowotworowym oraz zawału serca. Badanie stężenia CRP pozwala również na ocenę ryzyka sercowo-naczyniowego u pacjentów z grupy ryzyka.

  • Bakteryjne zapalenie stawów to, jak sama nazwa wskazuje, infekcja stawu, która jest wywoływana przez bakterie. Może powodować obrzęk, ból, gorączkę i ograniczenie ruchomości stawu. Diagnozowanie tego stanu wymaga wykonania badań laboratoryjnych, takich jak próbka płynu stawowego czy badanie mikrobiologiczne. Leczenie obejmuje antybiotykoterapię i może wymagać hospitalizacji. W ciężkich przypadkach może być także konieczne chirurgiczne usunięcie zainfekowanego stawu.

  • Ponadto aż 29% pacjentów, którym z powodu odczuwanego bólu przepisano opioidy, naużywa ich. Wychodząc na przeciw temu problemowi, w wielu ośrodkach naukowych na całym świecie prowadzone są badania nad rozwiązaniem, które pomogłoby ominąć schemat leczenia bólu z wykorzystaniem leków. Własne zakończono pierwszy etap eksperymentu, w którym naukowcy stworzyli rodzaj gumowej opaski przeciwbólowej. Opaska ta schładzając nerwy, przynosi ulgę w cierpieniu.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij