4Flex PureGel, 100 mg/g, żel, 100 g - Portal DOZ.pl

4Flex PureGel, 100 mg/g, żel, 100 g

naproksen, żel, ból, stan zapalny

20.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece
  0.00 zł

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier INPOST
  9.99 zł
  Kurier POLTRAF
  15.99 zł
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat InPost
  9.99 zł
  Odbiór w punkcie DHL
  9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Bausch Health Ireland Limited
Lake Drive Citywest Business
3013 Campus Dublin 24, D24PPT3 Irlandia

Opis

Żel 4Flex PureGel to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Produkt leczniczy zawiera naproksen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i stosuje się go w bólach mięśniowo-stawowych lub chorobie zwyrodnieniowej stawów. Żel jest przeznaczony dla dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest naproksen.

1 g żelu zawiera 100 mg naproksenu.

Substancje pomocnicze: trolamina, etanol 96%, karbomer, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Żel należy stosować zewnętrznie, na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej to dawkowanie 4Flex PureGel polega na delikatnym wmasowywaniu żelu w bolące miejsce, od 4 do 5 razy na dobę z zachowaniem kilkugodzinnych odstępów czasowych. Ilość produktu leczniczego jaką należy zastosować do jednej aplikacji zależy od wielkości bolącego miejsca, zwykle jest to pasek żelu o długości około 4 cm. Nie stosować leku dłużej niż 4 tygodnie i w nie większej dawce niż 1000 mg żelu na dobę.
Po zastosowaniu 4Flex PureGel nie stosować na bolące miejsce opatrunków (np. bandaże, plastry), jeśli dłonie nie są leczone to po aplikacji należy je umyć.
W przypadku podrażnienia oraz zaczerwienienia skóry przerwać stosowanie leku, a jeśli objawy dalej będą się utrzymywać to zgłosić się do lekarza.

Działanie

4Flek PureGel zawiera naproksen, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Żel działa przeciwbólowo oraz zmniejsza stan zapalny i w konsekwencji również obrzęk.

Wskazania

Żel 4Flex PureGel stosuje się w chorobie zwyrodnieniowej stawów, a także w bólach mięśniowo-stawowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u osób z nadwrażliwością na na naproksen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest stan zapalny skóry, otwarte rany albo uszkodzenie skóry.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane po zastosowaniu 4Flez PureGel (u nie więcej niż 1  na 1000 pacjentów) to: miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, swędzenie), które ustępuje po odstawieniu leku.

W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane np. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości (uczulenia). W takich przypadkach należy powiadomić lekarza. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, skonsultować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność jeśli w przeszłości wystąpiły reakcje alergiczne (wysypka, świąd, zaczerwienienie) podczas stosowania innych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także u pacjentów z niewydolnością wątroby, nerek, owrzodzeniem przewodu pokarmowego i skazą krwotoczną..

Nie stosować żelu na błony śluzowe i do oczu, jeśli lek przypadkowo dostał się w wymienione miejsca, to należy obficie płukać wodą.

Podczas leczenie, a także 2 tygodnie po jego zakończeniu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i solarium.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.
Nie stosować po 6 miesiącach od pierwszego otwarcia leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

4Flex PureGel może wchodzić w interakcje z kwasem acetylosalicylowym.

Podczas leczenia żelem można stosować inne postacie farmaceutyczne naproksenu (np. czopki czy tabletki).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku nie należy stosować w czasie ciąży, z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza. Stosowanie naproksenu w I i II trymestrze ciąży wymaga starannego rozważenia przez lekarza potencjalnych korzyści dla matki oraz płodu. Stosowanie leku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.
Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci oraz młodzieży.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Zwyrodnienie stawów biodrowych to schorzenie, które wbrew powszechnej opinii nie dotyczy tylko seniorów, ale coraz częściej także ludzi młodych i aktywnych fizycznie. Przyczyn koksartrozy może być wiele, najczęściej są to czynniki środowiskowe, genetyczne oraz różnego rodzaju schorzenia (zaburzenia hormonalne, metaboliczne, choroby autoimmunologiczne), a także urazy. Jakie są objawy zwyrodnienia stawu biodrowego? Jak wyglądają leczenie oraz rehabilitacja?

 • Konflikt panewkowo-udowy to schorzenie dotyczące stawu biodrowego, polegające na przedwczesnym zetknięciu panewki z głową kości udowej, co prowadzi do powstawania zmian degeneracyjnych. Problem dotyczy głównie osób młodych, aktywnych fizycznie. Objawy kliniczne FAI to przede wszystkim ból biodra, ból w pachwinie, zwłaszcza podczas wysiadania z samochodu czy wstawania z krzesła, zmniejszony zakres ruchów podczas rotacji wewnętrznej. Sprawdź, jak leczy się konflikt udowo-panewkowy.

 • Rezonans magnetyczny stawu skokowego jest metodą diagnostyczną, która pozwala na ocenę najgłębiej położonych elementów tego obszaru. Większość badań z wykorzystaniem tomografii rezonansu magnetycznego wykonywana jest z podaniem kontrastu. Dzięki MRI możliwe jest zobrazowanie zarówno uszkodzeń chrząstki stawowej, więzadeł, jak i zmian zwyrodnieniowych i nowotworowych. Czy do wykonania rezonansu magnetycznego stawu skokowego niezbędne jest posiadanie skierowania lekarskiego, ile kosztuje MR kostki, jakie badania krwi należy wykonać przed prześwietleniem stawu skokowego z wykorzystaniem kontrastu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij