Naproxen Hasco, 100 mg/g (10%), żel, 100 g

naproksen, żel, ból, stan zapalny, stłuczenie, zwichnięcie

17,99 zł
17,99 zł / 100 g
Sprawdź warianty
50 g
11,19 zł
22,38 zł / 100 g
100 g
17,99 zł
17,99 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty NAPROXEN HASCO

Podmiot odpowiedzialny

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Żmigrodzka 242 E
51-131 Wrocław

Opis

Naproxen Hasco to lek w formie żelu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Lek zawiera w składzie naproksen, który jest substancją czynną, oraz lewomentol, wywołujący uczucie chłodu na skórze i miejscowo znieczulający. Zawarty w żelu wodzian chloralu rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu lek łatwiej wchłania się. Żel Naproxen Hasco stosuje się w bólach mięśni i stawów przy chorobie zwyrodnieniowej stawów czy urazach, także tkanek miękkich.

Skład

Substancją czynną leku jest: naproksen.

1 g żelu zawiera 100 mg naproksenu.

Substancje pomocnicze: karbomer 5984, sodu wodorotlenek 30%, lewomentol, chloralu wodzian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Żel należy stosować zewnętrznie, miejscowo na skórę. Dawkowanie Naproksenu Hasco to ok. 1 cm żelu, który należy wmasowywać w 1 cm powierzchni skóry bolącego miejsca. Lek należy aplikować 4 czy 5 razy dziennie,  następnie należy umyć ręce o ile nie są one miejscem leczonym.

Działanie

Zawarty w leku naproksen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych stosowanych miejscowo i wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Lek posiada w składzie również lewomentol i wodzian chloranu. Pierwsza z tych substancji wywołuje uczucie chłodzenia na skórze oraz miejscowo rozszerza naczynia krwionośne, co ułatwia przenikanie substancji czynnej do chorobowo zmienionych tkanek. Ponadto, lewomentol miejscowo znieczula. Wodzian chloralu także wspomaga rozszerzanie naczyń krwionośnych.

Wskazania

Naproksen Hasco podaje się w bólach i stanach zapalnych mięśni, towarzyszących: chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz urazach - stawów, ścięgien czy tkanek miękkich.

Przeciwwskazania

Nie stosować Naproxenu Hasco u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania żelu jest również uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), np. kwas acetylosalicylowy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Po zastosowaniu leku mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne: nadwrażliwość, zaczerwienienie, podrażnienie, zwykle przemijające po odstawieniu leku. W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić objawy niepożądane wynikające z ogólnego działania naproksenu (np. nudności biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości). Możliwe są reakcje uwrażliwienia na światło. Rzadko mogą wystąpić rumień, świąd, pieczenie. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast
zaprzestać stosowania leku, skonsultować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku pacjentów z wrzodami przewodu pokarmowego oraz skazą krwotoczną należy zachować ostrożność w czasie terapii Naproxenem Hasco, gdyż substancja czynna może wchłaniać się do krwioobiegu. Jeśli żel jest stosowany na duże powierzchnie i długotrwale, to może dojśćdo ogólnoustrojowych reakcji niepożądanych

Należy unikać przypadkowego przedostania się żelu do oczu lub błon śluzowych.

Nie stosować leku na uszkodzoną skórę, stany zapalne skóry czy otwarte rany.

Lek może uwrażliwiać na światło słoneczne (w tym solarium), dlatego podczas leczenia Naproxenem Hasco i 2 tygodnie po jego ukończeniu należy unikać promieniowania UV.

Należy zachować ostrożność w przypadku osób z niewydolnościąwątroby i/lub nerek.

Żel zawiera glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan oraz propylu parahydroksybenzoesan, mogące wywoływać skórne reakcje nadwrażliwości.

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Dotychczas nie obserwowano interakcji naproksenu podawanego miejscowo na skórę z innymi lekami. Jednakże w przypadku długotrwałego stosowania leku na duże powierzchnie skóry nie można całkowicie wykluczyć wystąpienia takich interakcji.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku nie należy stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza, po starannym rozważeniu potencjalnych korzyści dla
matki oraz płodu. Stosowanie naproksenu w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Leku nie należy stosować podczas karmienia piersią. Naproksen przenika do mleka kobiet karmiących piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować żelu Naproxen Hasco u dzieci w wieku poniżej 3 lat

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij