Refundowany

Jardiance, 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

171,86 zł
171,86 zł
0,00 zł
67,27 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
171,86 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 1150 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

BOEHRINGER INGELHEIM.
F. Klimczaka
02-797 Warszawa

Opis

Jardiance jest lekiem przeciwcukrzycowym stosowanym u dorosłych pacjentów w cukrzycy typu 2. Lek przepisuje się gdy dieta i aktywność fizyczna nie są w stanie wyrównać cukrzycy. Jardiance powoduje usuwanie glukozy wraz z moczem.

Skład

Substancją czynną leku jest empagliflozyna.

1 tabletka zawiera 10 mg empagliflozyny.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, koloidalna krzemionka bezwodna, stearynian magnezu. Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol (400), żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Jardiance należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj stosowanie leku zaczyna się od dawki 10 mg (1 tabletka na dobę). Lekarz może później zdecydować o zwiększeniu dawki. Nie należy zmieniać dawki bez konsultacji z lekarzem.

Tabletkę połyka się w całości popijając wodą. Jardiance można przyjmować z posiłkiem lub bez. Porę stosowania leku można ustalić dowolnie, dobrze jednak by była ona jednakowa każdego dnia. 

Nie należy odstawiać leku bez kontaktu z lekarzem. 

Działanie

Empagliflozyna zawarta w Jardiance blokuje działanie białka transportowego znajdującego się w nerkach – kotransportera sodowo-glukozowego 2 (SGLT2). Białko to zapobiega wydalaniu glukozy wraz z moczem. Gdy Jardiance zablokuje jego funkcjonowanie, glukoza z krwi jest usuwana w trakcie filtracji w nerkach i trafia do moczu. Prowadzi to do zmniejszenia stężenia glukozy we krwi. 

Wskazania

Jardiance jest stosowane u dorosłych pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 2, u których stosowanie diety i ćwiczeń nie dało odpowiednich rezultatów. Lek może być stosowany jako jedyny lek (u pacjentów nie mogących stosować metforminy) lub w połączeniu z innymi lekami. 

Przeciwwskazania

Jardiance nie powinno być stosowane u osób uczulonych na empagliflozynę lub pozostałe składniki leku. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Jardiance może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Poważnym działaniem niepożądanym jest cukrzycowa kwasica ketonowa, jeśli wystąpi, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Cukrzycowa kwasica ketonowa (rzadko, może wystąpić u 1 na 1000 pacjentów)
Objawy cukrzycowej kwasicy ketonowej: zwiększone stężenie „ciał ketonowych” w moczu lub we krwi, szybka utrata masy ciała, nudności lub wymioty, ból brzucha, silne pragnienie, szybkie i głębokie oddechy, splątanie, niezwykła senność lub zmęczenie, słodki zapach oddechu, słodki lub metaliczny posmak w ustach lub zmiana zapach moczu lub potu. Może ona wystąpić niezależnie od stężenia glukozy we krwi.

W razie zauważenia któregokolwiek z poniższych działań niepożądanych, należy możliwie niezwłocznie powiadomić lekarza:

Zbyt małe stężenie cukru we krwi (hipoglikemia).
W razie przyjmowania leku Jardiance razem z innym lekiem, który może obniżyć stężenie cukru we krwi, takim jak pochodna sulfonylomocznika lub insulina, istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia zbyt małego stężenia cukru we krwi.

Objawy zbyt małego stężenia cukru we krwi mogą obejmować: drżenie, pocenie się, uczucie silnego lęku lub splątania, szybka praca serca, silny głód, ból głowy. W razie wystąpienia objawów małego stężenia 5 cukru we krwi należy zjeść tabletki z glukozą, słodką przekąskę lub wypić sok owocowy. Zmierzyć stężenie cukru we krwi, jeśli to możliwe, i odpocząć.

Zakażenie dróg moczowych 
Objawy zakażenia dróg moczowych obejmują: uczucie pieczenia podczas oddawania moczu, mętny wygląd moczu, ból w okolicy miednicy lub ból w połowie pleców (jeśli zakażenie obejmuje nerki).
Naglące parcie na mocz lub częstsze oddawanie moczu mogą być spowodowane przez mechanizm działania leku Jardiance, jednakże mogą to być też objawy zakażenia dróg moczowych; w razie zauważenia nasilenia takich objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Odwodnienie
Objawy odwodnienia nie są swoiste, mogą jednak obejmować: nietypowe pragnienie, uczucie oszołomienia lub zawroty głowy po wstaniu, utrata świadomości lub omdlenie.

Pozostałe działania niepożądane:
pleśniawki lub drożdżakowe zakażenie narządów płciowych, oddawanie większej ilości moczu lub częściej niż zwykle, swędzenie, wysiłek lub ból podczas opróżniania pęcherza, testy krwi mogą wykazać zmiany dotyczące czynności nerek (stężenie kreatyniny lub mocznika).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania oraz podczas stosowania tego leku należy omówić z lekarzem:

 • jeśli pacjent ma cukrzycę typu 1. Ten typ cukrzycy zwykle pojawia się w młodym wieku i polega na tym, że organizm nie produkuje wystarczającej ilości insuliny.
 • jeśli u pacjenta występuje szybka utrata masy ciała, nudności lub wymioty, ból brzucha, silne pragnienie, szybkie i głębokie oddechy, splątanie, niezwykła senność lub zmęczenie, słodki zapach oddechu, słodki lub metaliczny posmak w ustach lub zmiana zapachu moczu lub potu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem. Objawy te mogą świadczyć o „cukrzycowej kwasicy ketonowej”. 
 • jeśli pacjent ma poważne choroby nerek - lekarz może przepisać pacjentowi inny lek.
 • jeśli pacjent ma 75 lub więcej lat, bowiem zwiększone wydalanie moczu spowodowane przez ten lek może doprowadzić do zaburzenia równowagi płynów w organizmie i zwiększyć ryzyko odwodnienia.
 • jeśli pacjent ma 85 lub więcej lat, nie powinien rozpoczynać przyjmowania leku Jardiance.
 • jeśli pacjent ma wymioty, biegunkę lub gorączkę lub nie jest w stanie jeść albo pić. Objawy te mogą doprowadzić do odwodnienia. Lekarz może zalecić pacjentowi przerwanie przyjmowania leku Jardiance do czasu ustąpienia tych objawów, aby zapobiec utracie przez organizm zbyt dużej ilości płynów.
 • jeśli pacjent ma poważne zakażenie nerek lub dróg moczowych połączone z gorączką. Lekarz może zalecić pacjentowi przerwanie przyjmowania leku Jardiance do czasu wyzdrowienia.

Z uwagi na działanie leku Jardiance, w okresie jego przyjmowania test na zawartość glukozy w moczu będzie mieć wynik dodatni.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Należy koniecznie poinformować lekarza:

 • o stosowanych lekach moczopędnych,
 • o innych lekach zmniejszających stężenie cukru we krwi, takich jak insulina lub pochodna sulfonylomocznika. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij