Ginkoflav Med, 80 mg, kapsułki twarde, 60 szt.

miłorząb japoński, kapsułki, koncentracja, pamięć

23,59 zł
Cena za szt.: 0,39 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty OLIMP LABS

Producent

OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o.
Pustynia 84 F
39-200 Dębica

Opis

Kapsułki twarde Ginkoflav Med to lek poprawiający sprawność umysłową i pamięć u osób starszych. Ginkoflav Med zawiera suchy wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia przepływ krwi w mózgu i w efekcie łagodzi lekką demencję, poprawiając funkcje poznawcze osób starszych. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest wyciąg suchy kwantyfikowany z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum).

1 kapsułka twarda zawiera 80 mg suchego wyciągu kwantyfikowanego z liści miłorzębu japońskiego (35-67:1), o zawartości: 17,6-21,6 mg flawonoidów w przeliczeniu na glikozydy flawonowe; 2,2-2,7 mg ginkgolidów A, B i C; 2,1-2,6 mg bilobalidu. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: aceton 65% (v/v).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, otoczka kapsułki (żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), woda oczyszczona).

 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, popijając płynem. Terapia powinna trwać minimum 8 tygodni, ale jeśli po 3 miesiącach nie nastąpiła poprawa albo pacjent czuje się gorzej to należy skonsultować się z lekarzem. Po 3 miesiącach stosowania Ginkoflav Med należy poradzić się lekarza odnośnie kontynuacji leczenia.

Zalecane dawkowanie Ginkoflav Med dla osób dorosłych oraz w podeszłym wieku to 1 kapsułka twarda 3 razy dziennie.

Działanie

Działanie leku Ginkoflav Med polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych i zmniejszeniu agregacji (zlepianiu się) płytek krwi, co w efekcie poprawia przepływ krwi w mózgu, a objawy łagodnej demencji (otępienia) zmniejszają się. Efekt terapeutyczny leku związany jest z obecnością glikozydów flawonowych, ginkgolidów i bilobalidu w liściach miłorzębu japońskiego.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania kapsułek Ginkoflav Med jest poprawa funkcji poznawczych w przypadku osób starczych. Lek stosuje się również jako środek pomocniczy poprawiający jakość życia podczas łagodnego otępienia (demencji).

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania leku Ginkoflav Med jest nadwrażliwość na wyciąg z liści miłorzębu japońskiego lub którykolwiek ze składników.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo często występujące działania niepożądane (u 1 na 10 osób lub częściej): ból głowy.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): zawroty głowy, wymioty, nudności, bóle brzucha, biegunka.

Częstość nieznana: krwawienia w obrębie nosa, układu pokarmowego, oka, krwawienia śródczaszkowe, reakcje nadwrażliwości takie jak rumień, obrzęk, świąd, wysypka, wstrząs anafilaktyczny.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem Ginkoflav Med należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi (np. skaza krwotoczna) czy z planowanym zabiegiem chirurgicznym (zaleca się odstawić lek na 3 lub 4 dni przed zaplanowanym zabiegiem).

Nie można wykluczyć wpływu produktów zawierających wyciąg z miłorzębu japońskiego na ryzyko wystąpienia napadów u osób cierpiących na padaczkę.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25ºC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ginkoflav Med może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwzakrzepowymi (acnokumarol, warfaryna) czy przeciwpłytkowymi (klopidogrel, kwas acetylosalicylowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne),
  • dabigatranem (leki podlegające w znacznym stopniu transportowi przez glikoproteninę P w jelicie),
  • nifedypiną,
  • efavirenzem.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Ginkoflav Med można stosować niezależnie od posiłków. Odradza się przyjmowania leku z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie  należy stosować leku Ginkoflav Med w czasie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij