Labofarm, tabletki uspokajające, 150 szt.

chmiel, kozłek, melisa, serdecznik, tabletka, bezsenność, sen, stres

38,69 zł
Cena za szt.: 0,26 zł
Sprawdź warianty
20 szt.
9,79 zł
0,49 zł / szt.
60 szt.
22,99 zł
0,38 zł / szt.
90 szt.
29,99 zł
0,33 zł / szt.
150 szt.
38,69 zł
0,26 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. Sp. k.
Lubichowska 176 b
83-200 Starogard Gdański

Producent

LABOFARM
Lubichowska 176
Starogard Gdański

Opis

Tabletki uspokajające Labofarm to tradycyjny lek roślinny, łagodzący stany napięcia nerwowego. Głównymi składnikami leku są zioła: korzeń kozłka, szyszka chmielu, liść melisy oraz ziele serdecznika. Ziołowe Tabletki uspokajające Labofarm można stosować również podczas okresowych trudności w zasypianiu. Lek nie uzależnia i jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: korzeń kozłka (Valerianae radix), szyszka chmielu (Lupuli strobilus), liść melisy (Melissae folium), ziele serdecznika (Leonuri cardiacae).

1 tabletka zawiera 170 mg korzenia kozłka,  50 mg szyszki chmielu, 50 mg liścia melisy, 50 mg ziela serdecznika, czyli minimum 0,15 mg kwasów walerenowych.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemu dwutlenek koloidalny bezwodny.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, popijając tabletki wystarczającą ilością płynu. W przypadku braku poprawy albo nasilenia się objawów po 2–4 tygodniach należy skonsultować się z lekarzem.

Zwykle stosowane dawkowanie zależy od wskazania. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat stosuje się 2 tabletki 3 razy na dobę. Przy trudnościach w zasypianiu należy zażyć 2 tabletki 30–60 minut przed snem, w razie konieczności przyjąć dodatkowe 2 tabletki wieczorem.

Działanie

Lek działa uspokajająco oraz ułatwia zasypianie.

Wskazania

Wskazaniami do zastosowania leku Tabletki uspokajające Labofarm są przejściowe i łagodne stany napięcia nerwowego oraz okresowe trudności w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dotychczas nie stwierdzono skutków ubocznych po zastosowaniu Tabletek uspokajających Labofarm, jednakże ze względu na zawartość korzenia kozłka możliwe jest wystąpienie objawów żołądkowo-jelitowych (mdłości, dolegliwości skurczowe).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Serdecznik zawarty w leku może wywoływać nadwrażliwość na promieniowanie UV. Ponadto, posiada on właściwości przeciwkrzepliwe, więc lek należy odstawić na minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Tabletki uspokajające Labofarm mogą wchodzić w interakcje z:

  • lekami działającymi depresyjnie na OUN,
  • lekami hamującymi krzepnięcie krwi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować Tabletek uspokajających Labofarm w czasie  ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. Nie zaleca się stosowania leku na 2 godziny przed prowadzeniem pojazdów w godzinach nocnych i przez osoby zmęczone, z uwagi na właściwości sprzyjające zasypianiu.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Czujesz, że nic nie sprawia Ci przyjemności? Rzeczy, które kiedyś Cię cieszyły, teraz nie mają żadnego znaczenia? Być może doświadczasz anhedonii, która niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Anhedonia jest nie tylko jednym z objawów depresji, ale również współwystępuje z innymi trudnościami o podłożu psychicznym.

  • Każdego dnia jesteśmy otoczeni różnymi dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz. Część z nich z pewnością nas irytuje, jeżeli jednak słysząc konkretny dźwięk, odczuwamy tak silne rozdrażnienie i złość, że wszystko to wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie, wówczas możemy mieć do czynienia z mizofonią. Co to jest mizofonia? Jak leczyć mizofonię?

  • Hybristofilia to parafilia, która charakteryzuje się odczuwaniem pociągu seksualnego do przestępców. Na pewno przynajmniej raz w życiu słyszeliśmy nazwiska, takie jak Ted Bundy, Jeffrey Dahmer czy Richard Ramirez. Wszyscy z nich byli seryjnymi mordercami, którzy mimo wyroku śmierci mieli całą rzeszę „fanek”. Jakie są objawy hybristofilii? Dlaczego niektórzy kochają ludzi, którzy są przestępcami?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij