Na receptę

Depralin ODT, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 28 szt

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

27,99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
27,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 234 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Producent

POLPHARMA S.A.
Pelplińska 19
Starogard Gdański

Skład

Substancją czynną leku jest escytalopram (Escitalopramum).

Każda tabletka zawiera 5 mg escytalopramu (Escitalopramum) co odpowiada 25,55 mg escytalopramu szczawianu.

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna; laktoza jednowodna; kroskarmeloza sodowa; polakrylina potasowa; acesulfam potasowy; neohesperydyno-dihydrochalkon; magnezu stearynian; aromat mięty pieprzowej zawierający: maltodekstrynę (kukurydzianą), skrobię modyfikowaną i olejek mięty pieprzowej; kwas solny stężony.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie leku Depralin ODT ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Tabletki Depralin ODT ulegają rozpadowi w jamie ustnej. Tabletkę należy umieścić na języku. Tabletka rozpuści się bardzo szybko i można ją połknąć bez popijania wodą. Leku nie należy przyjmować z posiłkiem.

Działanie

Działanie leku Depralin ODT związane jest z wpływaniem na układ serotoninergiczny w mózgu. Escytalopram powoduje zwiększanie stężenia serotoniny, przez blokowanie odpowiednich receptorów, dlatego lek należy do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

Wskazania

Wskazaniami do stosowania leku Depralin ODT: leczenie dużych epizodów depresji; leczenie zaburzeń lękowych z napadami lęku (lęk paniczny) z agorafobią lub bez agorafobii; leczenie społecznego zaburzenia lękowego (fobii społecznej); leczenie uogólnionego zaburzenia lękowego. Leczenie zaburzenia obsesyjno - kompulsyjnego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; jednoczesnego leczenia nieselektywnymi, nieodwracalnymi inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) jest przeciwwskazane ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego, objawiającego się pobudzeniem, drżeniem oraz hipertermią itp; pacjentów z rozpoznanym wydłużeniem odstępu QT lub z wrodzonym zespołem wydłużonego odstępu QT; leczenia skojarzonego escytalopramu z innymi lekami powodującymi wydłużenie odstępu QT; Skojarzenia escytalopramu z odwracalnymi inhibitorami MAO-A (np. moklobemid) lub nieselektywnym, odwracalnym inhibitorem MAO - linezolidem jest przeciwwskazane, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 100 pacjentów): nieprawidłowe krwawienia, w tym krwawienia z przewodu pokarmowego.

Działania niepożądane występujące rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 1000 pacjentów): obrzęk skóry, języka, warg lub twarzy albo trudności w oddychaniu lub połykaniu (reakcja alergiczna); Wysoka gorączka, pobudzenie, splątanie (dezorientacja), drżenia i gwałtowne skurcze mięśni, które mogą być objawami rzadkiego zaburzenia zwanego zespołem serotoninowym.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza, jeśli pacjent: ma padaczkę; ma zaburzenia czynności wątroby lub nerek; ma cukrzycę; ma 1zmniejszone stężenie sodu we krwi; ma zwiększoną skłonność do krwawień lub powstawania siniaków; jest w ciąży; leczony jest elektrowstrząsami; ma chorobę niedokrwienną serca; ma/miał choroby serca, lub jeśli pacjent miał niedawno zawał mięśnia sercowego; ma niskie tętno spoczynkowe i/lub jeśli mogą wystąpić niedobory elektrolitów w wyniku długotrwałej uporczywej biegunki i wymiotów lub stosowania leków moczopędnych; ma szybkie lub nieregularne bicie serca, omdlenia, zapaść lub zawroty głowy w pozycji stojącej, co może wskazywać na nieprawidłową pracę serca; ma bądź miał w przeszłości problemy z oczami, takie jak niektóre rodzaje jaskry (wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej); ma przewlekły ból, wymagający leczenia buprenorfiną.

Leki z grupy SSRI, czyli np. escytalopram, mogą wystąpić objawy zaburzeń seksualnych. W niektórych przypadkach objawy te utrzymują się po zaprzestaniu leczenia.

Depresji i/lub zaburzeniom lękowym mogą towarzyszyć myśli o samookaleczeniu się lub myśli samobójcze. Mogą one pogłębiać na początku terapii lekami przeciwdepresyjnymi, ponieważ zwykle zaczynają one działać dopiero po około dwóch tygodniach, ale okres ten może być dłuższy. W razie wystąpienia myśli o samookaleczeniu lub myśli samobójczych, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym bądź zgłosić się do szpitala.

Powyższe nie stanowią pełnej listy ostrzeżeń. Jest ona dostępna w ulotce dołączonej do opakowania.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: ”nieselektywne inhibitory monoaminooksydazy (IMAO)” (fenelzyna, iproniazyd, izokarboksazyd, nialamid i tranylcypromina); moklobemid; nieodwracalne inhibitory MAO-B w tym selegilinę; antybiotyk linezolid; lit; imipramina i dezapramina; sumatryptan oraz opioidy (buprenorfina i tramadol); cymetydyna, lanzoprazol, omeprazol, flukonazol, tyklopidyna; ziele dziurawca; kwas acetylosalicylowy i niesteroidowe leki przeciwzapalne; warfaryna, dipirydamol i fenprokumon (leki przeciwzakrzepowe); meflochina; flekainid, propafenon i metoprolol; dezypramina, klomipramina i nortryptylina (leki przeciwdepresyjne), rysperydon, tiorydazyna i haloperydol (leki przeciwpsychotyczne); leki obniżające stężenie potasu lub magnezu we krwi.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w ciąży podejmuje lekarz. W przypadku karmienia piersią, lek przenika do mleka kobiecego.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Pacjent nie powinien prowadzić pojazdów lub obsługiwać maszyn, dopóki nie stwierdzi jak wpływa na niego lek Depralin ODT.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij