Cytotec, tabletki, 0,2 mg, 30 szt
636.69 zł

Cytotec, tabletki, 0,2 mg, 30 szt

Cytotec, tabletki, 0,2 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
636.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Cytotec - Misoprostolum - zastosowanie i działanie

Skład:

mizoprostol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia

Działanie :

hamuje wydzielanie soku żołądkowego przyspiesza procesy regeneracji

Wskazania:

Preparat podawany jednocześnie z lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych w leczeniu i profilaktyce wrzodów żołądka i dwunastnicy oraz krwotocznych uszkodzeń i nadżerek wywołanych przez niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania ustala lekarz. Tabletki przyjmować podczas posiłków. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku u pacjentów poniżej 18 roku życia. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, bóle i zawroty głowy, u kobiet krwawienia międzymiesiączkowe, przedłużone krwawienia miesięczne, krwawienia po okresie menopauzy. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na prostaglandyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające zawierające magnez. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach nawet tych dostępych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.