×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Cytotec, tabletki, 0,2 mg, 30 szt
Cytotec, tabletki, 0,2 mg, 30 szt
535.49 zł

Cytotec, tabletki, 0,2 mg, 30 szt

Cytotec, tabletki, 0,2 mg, 30 szt
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Cytotec - Misoprostolum - zastosowanie i działanie

Skład:

mizoprostol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia

Działanie:

hamuje wydzielanie soku żołądkowego przyspiesza procesy regeneracji

Wskazania do stosowania:

Preparat podawany jednocześnie z lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych w leczeniu i profilaktyce wrzodów żołądka i dwunastnicy oraz krwotocznych uszkodzeń i nadżerek wywołanych przez niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania ustala lekarz. Tabletki przyjmować podczas posiłków. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku u pacjentów poniżej 18 roku życia. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na prostaglandyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające zawierające magnez. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach nawet tych dostępych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, bóle i zawroty głowy, u kobiet krwawienia międzymiesiączkowe, przedłużone krwawienia miesięczne, krwawienia po okresie menopauzy. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Cechy produktu