Kosmetyki dla kobiet w ciąży i po porodzie

5 produktów info
Podsumowanie
5 produktów info
ZNAKOMITOŚĆ
ROKU 2024
krem, rozstępy, suchość
49,79
ZNAKOMITOŚĆ
ROKU 2024
krem, rozstępy, suchość
51,79
ZNAKOMITOŚĆ
ROKU 2024
balsam, nadwrażliwość, podrażnienie, produkt naturalny, bez substancji zapachowych, dla alergików, dla kobiet karmiących
19,69
ZNAKOMITOŚĆ
ROKU 2024
krem, rozstępy, suchość
56,29
ZNAKOMITOŚĆ
ROKU 2024
mleczko, rozstępy, produkt naturalny
79,99

Najczęściej wybierane marki w kategorii: Kosmetyki dla mam

Jakie kosmetyki w ciąży można stosować?

Ciąża i okres połogu to szczególny czas w życiu kobiety. Oprócz dbania o zdrowie, należy również zatroszczyć o skórę. Kosmetyki dla kobiet w ciąży to produkty delikatne, zawierające w swoim składzie substancje bezpieczne dla zdrowia matki i dziecka. Najlepiej sięgnąć po kosmetyki zawierające oleje roślinne, kwas foliowy oraz witaminy E i C. Kosmetyki dla ciężarnych nie powinny natomiast zawierać m.in. witaminy A, ftalanów, kwasu salicylowego czy olejku rozmarynowego i bergamotkowego. Kobiety w ciąży oraz po porodzie najczęściej wybierają produkty wspomagające walkę z rozstępami oraz cellulitem. Aby takie kosmetyki były skuteczne, należy włączyć je do pielęgnacji jak najwcześniej – zazwyczaj od 4. miesiąca ciąży – i stosować regularnie przez całą ciążę, a także po porodzie.

Jakie kosmetyki w ciąży i po porodzie sprawdzą się najlepiej?

Gdy mówi się o kosmetykach dla ciężarnych, uwaga często skupia się na balsamach na rozstępy w ciąży i innych produktach, których składniki wspierają utrzymanie optymalnej jędrności skóry.

Rzeczywiście, olejki, kremy i balsamy antycellulitowe w ciąży są istotnym elementem pielęgnacji – rozstępy mogą się pojawić zarówno w obszarze brzucha, jak i np. na piersiach czy w okolicach bioder. To efekt przygotowywania się ciała na rozwój nowego życia w brzuchu mamy.

To jednak nie wszystko. Równie istotne w okresie ciąży i karmienia piersią są odpowiednio dobrane środki do higieny intymnej – dostępne są specjalne płyny i emulsje ginekologiczne, których składniki, a w szczególności kwas L-mlekowy, wspomagają utrzymanie prawidłowego pH oraz łagodzenie ewentualnych podrażnień, jak również substancje wspierające działania antyseptyczne, np. wyciąg z tymianku.

Kremy do twarzy w ciąży i inne produkty do pielęgnacji cery – warto zwrócić uwagę, czy w opisie wybranego kosmetyku jest informacja, iż będzie on odpowiedni także w tym wyjątkowym okresie życia.

Kremy i żele pielęgnacyjne do nóg i stóp – zwłaszcza w ostatnim trymestrze ciąży mogą się pojawić obrzęki w tych okolicach, spowodowane m.in. rosnącym obciążeniem. Wówczas można sięgnąć np. po żele z trokserutyną oraz wyciągami z kasztanowca czy oczaru wirginijskiego. To składniki, które wspierają redukcję opuchlizny i uczucia ciężkich nóg.

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji piersi – są szczególnie potrzebne mamom karmiącym, których sutki są narażone na podrażnienia. Składniki takie jak lanolina czy panthenol wspierają regenerację naskórka oraz jego uelastycznienie i nawilżenie. W większości przypadków takich preparatów nie trzeba nawet zmywać ze skóry przed karmieniem maluszka.

Odpowiednio dobrane produkty pozwalają przyszłym oraz młodym mamom zadbać o swoją urodę w bezpieczny sposób. Dzięki nim codzienna pielęgnacja może się zamienić w rytuał odprężający i czas „tylko dla siebie”.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl