ALE Thunder Gel - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Preparat przeznaczony jest do postępowania dietetycznego we wszystkich rodzajach wysiłku fizycznego związanych z intensywną pracą mięśniową oraz w celu podniesienia poziomu cukru we krwi.

Dawkowanie:

Doustnie. Sporty wytrzymałościowe (bieganie, kolarstwo, triathlon, pływanie, bieganie na nartach, wioślarstwo, kajakarstwo, łyżwiarstwo szybkie): 1 żel co 20-40 minut wysiłku, zwłaszcza w drugiej fazie wysiłku. W razie zapotrzebowania popić wodą. Inne aktywności wytrzymałościowe (Rajdy Adventure Racing, wycieczki piesze, wycieczki górskie, biegi ultra): 1 żel co 60-120 minut wysiłku, zwłaszcza w dalszej fazie wysiłku. W razie zapotrzebowania popić wodą. Sporty drużynowe (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej, hokej na trawie, rugby, waterpolo): Spożywać 1 żel co 30-60 minut wysiłku, zwłaszcza w dalszej fazie wysiłku. W razie zapotrzebowania popić wodą. Sporty indywidualne (tenis, tenis stołowy, squash, badminton, szermierka): 1 żel co 30-45 minut wysiłku, zwłaszcza w dalszej fazie wysiłku. W razie zapotrzebowania popić wodą. Fitness (aerobik, aguaaerobik, aquajogging, gimnastyka, crossfit): 1 żel co 30-60 minut wysiłku, zwłaszcza w drugiej fazie wysiłku.. W razie zapotrzebowania popić wodą. Sporty siłowo-szybkościowe (trening siłowy, skoki, rzuty, biegi sprinterskie): 1 żel co 30-60 minut wysiłku, zwłaszcza w drugiej fazie wysiłku. W razie zapotrzebowania popić wodą. Sporty walki (boks, kickboxing, taekwondo, karate, zapasy, judo, jujitsu): 1 żel co 30-60 minut wysiłku, zwłaszcza w drugiej fazie wysiłku. W razie zapotrzebowania popić wodą. Sporty zimowe i wodne (narciarstwo zjazdowe, surfing, windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo): 1 żel co 30-60 minut wysiłku, zwłaszcza w drugiej fazie wysiłku. W razie zapotrzebowania popić wodą. Niski poziom cukru we krwi : 1-2 żele jak najszybciej od momentu pojawienia się objawów hipoglikemii. W razie zapotrzebowania popić wodą. Uwaga! Ze względu na wysoką zawartość kofeiny (50 mg/porcję) produkt jest niewskazany dla dzieci, młodzieży poniżej 16 roku życia, kobiet w ciąży, kobiet karmiących, diabetyków oraz osób wrażliwych na kofeinę, z nadciśnieniem i innymi chorobami układu krążenia. Nie łączyć z alkoholem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.