×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Buscopan Forte - Hyoscini butylbromidum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład butylobromek hioscyny
Postać tabletki powlekane
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Urologia
Gastroenterologia
Ginekologia i położnictwo
Działanie rozkurczające
Zamów w doz.pl Buscopan Forte, 20 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Wskazania do stosowania

Stany skurczowe przewodu pokarmowego, dróg moczowo-płciowych oraz dróg żółciowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana 1 do 5 razy na dobę. Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem.

Uwaga! Nie należy stosować leku Buscopan Forte u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na butylobromek hioscyny lub którykolwiek z pozostałych składników leku, nużliwość mięśni (choroba mięśni powodująca szybkie męczenie się mięśni), poszerzenie jelita grubego, jaskrę z wąskim kątem, zwężenia w obrębie jelit lub dróg moczowych, skłonność do przyspieszonej pracy serca, nietolerancję niektórych cukrów.

Gdy przyjmujesz inne leki. Buscopan Forte może nasilać: działanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwhistaminowych (używanych zazwyczaj w leczeniu alergii), chinidyny, amantadyny, dyzopiramidu, innych leków antycholinergicznych (np. tiotropium, ipratropium). Równoczesne stosowanie leku Buscopan Forte z metoklopramidem może zmniejszać skuteczność działania obu tych leków na przewód pokarmowy. Lek może nasilać przyspieszone bicie serca wywołane przez leki beta-adrenergiczne.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku Buscopan Forte w trakcie pierwszego trymestru ciąży należy zawsze skonsultować z lekarzem. Nie należy stosować leku Buscopan Forte w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Przyspieszona praca serca, suchość w jamie ustnej, zatrzymanie moczu, zmniejszenie wydzielania potu, reakcje alergiczne.

Jeżeli po zastosowaniu leku występują zaburzenia widzenia nie należy prowadzić prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.