Enterosgel - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład hydrożel kwasu metylokrzemowego
Postać zawiesina doustna
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie adsorbujące
wspomaga oczyszczanie organizmu

Wskazania:

Preparat polecany przy oczyszczaniu organizmu, przy różnorodnych kłopotach trawiennych i jelitowych, problemach z wątrobą, woreczkiem żółciowym, nerkami oraz przy problemach skórnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1 czubata łyżeczka do herbaty 3 razy dziennie. Dzieci powyżej 5 roku życia 1/2 łyżeczki do herbaty 3 razy dziennie. Stosować 1.5 -2 godzin przed jedzeniem lub 2 godziny po jedzeniu i zażyciu leków. Enterosgel może być stosowany jako zawiesina - starannie wymieszać w szklance z wodą i wypić lub bezpośrednio - połknąć odpowiednią ilość żelu i popić dużą ilością wody. Zalecany okres stosowania 14 dni. Nie podawać dzieciom poniżej 5. roku życia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.