Nicopass - Nicotinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład nikotyna
Postać pastylki do ssania
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie wspomaga odzwyczajenie się od palenia tytoniu

Wskazania:

Wspomagająco przy odzwyczajaniu się od palenia tytoniu. Stosownie preparatu zmniejsza nasilenie objawów abstynencyjnych w trakcie rzucania palenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę należy dostosować indywidualnie w zależności od stopnia uzależnienia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zawroty i bóle głowy, uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty, podrażnienie jamy ustnej i gardła, ból mięśni żuchwy. Czasami: kołatanie serca, rumień, pokrzywka.Rzadko: przejściowe migotanie przedsionków, reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy), zaburzenia snu.    

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu, choroby układu krążenia, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy, cukrzycę, nadczynność tarczycy, guz chromochłonny nadnerczy.   Gdy przyjmujesz teofilinę, takrynę, klozapinę, imipraminę, olanzapinę, klomipraminę, fluwoskaminę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.