Niquitin, 4 mg, pastylki do ssania, smak miętowy, 72 szt.

nikotyna, pastylki, palenie, uzależnienie

79,69 zł
Cena za szt.: 1,11 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Wybierz odpowiednie pastylki do ssania NiQuitin

Jeśli palisz swojego pierwszego
papierosa po 30 minutach
od przebudzenia lub później

Jeśli palisz swojego pierwszego
papierosa do 30 minut
po przebudzeniu

Jak używać pastylek do ssania NiQuitin

Porównanie produktów NiQuitin

Zwiększ swoje szanse na rzucenie palenia
z Terapią Łączoną NiQuitin

NiQuitin MINI, 1,5 mg/4 mg, tabletki do ssania
NiQuitin, 2 mg / 4 mg, pastylki do ssania
NiQuitin Przezroczysty, 114 mg; 21 mg/24 godz.,78 mg; 14 mg/24 godz., 36 mg; 7 mg/24 godz., system transdermalny

Skład: Nicotinum. 1 tabletka do ssania NiQuitin Mini zawiera odpowiednio 1,5 mg lub 4 mg nikotyny (w postaci nikotyny z kationitem). 1 pastylka do ssania NiQuitin zawiera 2 mg lub 4 mg nikotyny (w postaci nikotyny z kationitem). Substancje pomocnicze (w jednej pastylce): aspartam (E951) 6,1 mg, mannitol (E421) 1028,37 mg (2mg) lub 1015 mg (4 mg), sód 15 mg. Jeden plaster NiQuitin Przezroczysty, odpowiednio: o powierzchni 7 cm 2 zawiera 36 mg nikotyny i dostarcza 7 mg nikotyny w ciągu 24 godzin; o powierzchni 15 cm 2 zawiera 78 mg nikotyny i dostarcza 14 mg nikotyny w ciągu 24 godzin; o powierzchni 22 cm 2 zawiera 114 mg nikotyny i dostarcza 21 mg nikotyny w ciągu 24 godzin. Wskazania do stosowania: NiQuitin Przezroczysty, NiQuitin, pastylki do ssania oraz NiQuitin Mini są wskazane do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, takich jak: uczucie głodu nikotynowego, nerwowość, niepokój, drażliwość, zaburzenia nastroju, zaburzenia snu, zaburzenia koncentracji, zwiększenie apetytu, łagodne zaburzenia somatyczne (bóle głowy, bóle mięśni, zaparcie, zmęczenie), związanych z rzucaniem palenia tytoniu. Końcowym celem terapii jest trwałe zaprzestanie palenia tytoniu. Jeżeli to możliwe produkty NiQuitin należy stosować jednocześnie z programem wspierającym rzucenie palenia. Przeciwwskazania: Nie należy stosować w razie nadwrażliwości na nikotynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, u dzieci w wieku poniżej 12 lat (dotyczy: NiQuitin Przezroczysty), u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 12 lat (dotyczy: NiQuitin Mini), u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat (dotyczy: NiQuitin, pastylki do ssania), u osób z nadwrażliwością na orzeszki ziemne lub soję (dotyczy: NiQuitin, pastylki do ssania), u osób niepalących.

Podmiot odpowiedzialny: Perrigo Poland Sp. z o.o.
NIQU/MK/2022/630

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Pokaż wszystkie produkty NIQUITIN

Podmiot odpowiedzialny

Perrigo Poland sp. z o.o.
Al. Niepodległosci 18
02-633 Warszawa

Opis

Pastylki do ssania NiQuitin to lek łagodzący objawy odstawienia nikotyny, występujące przy rzucaniu palenia tytoniu. Stosowanie leku tego typu nazywane jest nikotynową terapią zastępczą lub NTZ. NiqQutin w dawce 4 mg w pastylce przeznaczony jest dla osób dorosłych, które pierwszego papierosa wypalają w ciągu 30 minut od przebudzenia.

Smak miętowy.

Skład

Substancja czynna: nikotyna.

1 pastylka do ssania zawiera 4 mg nikotyny.

Substancje pomocnicze: aspartam (E 451), mannitol (E 421), alginian sodu, guma ksantanowa, wodorowęglan potasu, kopolimer poliakrylanu wapnia z glikolem diwinylowym, węglan sodu bezwodny, stearynian magnezu, aromat miętowy 57581.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedną pastylkę należy umieścić w jamie ustnej i od czasu do czasu przemieszczać ją z jednej strony jamy ustnej na drugą aż do całkowitego rozpuszczenia. Pastylek nie należy żuć ani połykać w całości.

W trakcie kuracji należy przestrzegać poniższego schematu dawkowania:

 • tydzień 1. do 6. - 1 pastylka do ssania co 1-2 godziny, co najmniej 9, ale nie więcej niż 15 pastylek na dobę,
 • tydzień 7. do 9. - 1 pastylka do ssania co 2-4 godziny;
 • tydzień 10. do 12. - 1 pastylka do ssania co 4-8 godzin;
 • aby móc powstrzymać się od palenia przez następne 12 tygodni: stosować 1 lub dwie pastylki na dobę, tylko w przypadkach silnej ochoty zapalenia papierosa.

Działanie

Działanie NiQuitinu polega na uwalnianiu i wchłanianiu terapeutycznej nikotyny z pastylki podczas jej ssania, przez 20 do 30 minut. Lek pomaga łagodzić objawy odstawienia jakie występują podczas rzucania palenia papierosów związane z głodem nikotynowym.

Wskazania

Preparat stosowany w celu łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, w tym uczucia głodu nikotynowego, związanych z rzucaniem palenia tytoniu. Zaleca się jednoczesne stosowanie programu wspierającego rzucenie palenia.

Lek NiQuitin, pastylki do ssania, w dawce 4 mg jest przeznaczony dla osób, które wypalają pierwszego papierosa przed upływem 30 minut po przebudzeniu.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku NiQuitin:

 • jeżli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na nikotynę lub którykolwiek ze składników leku;
 • jesli u pacjenta niedawno wystąpił zawał serca lub udar niedokrwienny mózgu;
 • jeśli u pacjenta występuje niestabilna i nasilająca się dławica piersiowa, dławica Prinzmetala, ciężkie zaburzenia rytmu serca;
 • jeśli pacjent jest chory na fenyloketonurię;

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią

Często, mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób: nudności, uczucie dyskomfortu w żołądku, ból gardła, ból i (lub) suchość w jamie ustnej, podrażnienie lub owrzodzenie jamy ustnej, zapalenie gardła, kaszel, zaburzenie snu, ból głowy, rozdrażnienie, zawroty głowy, wymioty, czkawka, niestrawność, wzdęcia, biegunka, zaparcia, ból żuchwy.  Wymienione działania niepożądane mają charakter łagodny i często ustępują samoistnie po kilku dniach trwania leczenia. 

Niezbyt często, mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 100 osób: przyspieszenie czynności serca, kołatanie serca (uczucie silnego bicia serca), uczucie pustki w głowie, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej, zaburzenie czucia smaku, świąd lub wysypka, zaczerwienienie skóry, nadmierna potliwość, ból stawów i (lub) mięśni lub obrzęk, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, drżenie, ogólne złe samopoczucie. 

Bardzo rzadko, mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 osób: ciężkie reakcje alergiczne objawiające się nagłym pojawieniem się świszczącego oddechu lub uczucia ucisku w klatce piersiowej, wysypki skórnej lub uczucia możliwości wystąpienia omdlenia

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek NiQuitin zawiera:

 • Sód - Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na dawkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”. 
 • Sorbitol (E420) - Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
 • Butylohydroksytoluen (E321) – Lek może powodować podrażnienie błon śluzowych.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.  

Rzucanie palenia może mieć wpływ na działanie innych leków przyjmowanych przez pacjenta. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Jest to szczególnie istotne w przypadku stosowania leków zawierających:

 • teofilinę (stosowana w leczeniu astmy),
 • takrynę (stosowana w leczeniu choroby Alzheimera), 
 • klozapinę (stosowana w leczeniu schizofrenii), 
 • ropinirol (stosowany w leczeniu choroby Parkinsona).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas żucia gum NiQuitin nie należy jeść ani pić. 

Napoje obniżające pH w jamie ustnej (np. soki owocowe, kawa, napoje gazowane) mogą wpływać na wchłanianie nikotyny w jamie ustnej. Aby uzyskać najlepszą skuteczność działania leku nie należy spożywać tego typu napojów w ciągu 15 minut przed zażyciem leku NiQuitin. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie powinien być stosowany przez osoby niepalące, dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • To, że palenie papierosów jest szkodliwe, nikogo już nie dziwi. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie jest około 1,3 mld ludzi uzależnionych od palenia. Przyjmuje się, że w ciągu najbliższych lat liczba palaczy znacząco się zmniejszy. To dobrze, biorąc pod uwagę najnowsze wyniki badań Amerykanów, według których palenie wyraźnie zmniejsza objętość mózgu.

 • Kaszel palacza powstaje w wyniku podrażnienia górnych dróg oddechowych przez substancje zawarte w dymie tytoniowym. Nikotynizm prowadzi do szeregu zmian zachodzących w drzewie oskrzelowym, które są reakcją na przewlekłą ekspozycję układu oddechowego na substancje toksyczne. Samo palenie jest również czynnikiem ryzyka rozwoju innych chorób takich jak nowotwory układu oddechowego czy przewlekła obturacyjna choroba płuc.

 • Palenie papierosów jest jednym z głównych czynników ryzyka zachorowania na choroby serca, udary, nowotwory oraz wiele innych poważnych schorzeń. Konsekwencje szkodliwego wpływu papierosów na zdrowie są ogromne – najnowsze wyniki badań mówią również o negatywnych skutki palenia na zdolności poznawcze.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij