×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Halset - Cetylpyridini chloridum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Zapobiegawczo i leczniczo przy lekkich i średniociężkich stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Z uwagi na brak cukru Halset nie przyczynia się do rozwoju próchnicy.

Dawkowanie

Tabletkę należy powoli ssać. Dorośli i młodzież: 1 tabletka co 1-2 godziny (maksymalnie 8 tabletek dziennie). Dzieci: 1 tabletka co 2-3 godziny (maksymalnie 6 tabletek dziennie).

 

Stosowanie większej ilości tabletek niż jest zalecane, nie zwiększa skuteczności działania i może spowodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej lub biegunkę (szczególnie u dzieci).

 

Nie należy stosować u małych dzieci z powodu niebezpieczeństwa przypadkowego zakrztuszenia się tabletką.

 

Niezależnie od stosowania preparatu Halset, przy ciężkich zapaleniach lub bólach gardła przebiegających z wysoką temperaturą, bólami głowy, nudnościami lub wymiotami niezbędne jest zasięgnięcie porady lekarskiej.

 

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki leku, nietolerancję fruktozy (rzadko występująca choroba metaboliczna).

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Z przyczyn ogólnolekarskich nie zaleca się stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Rzadko występujące reakcje alergiczne i przemijające zaburzenia smaku. Przy pierwszych objawach reakcji uczuleniowej, np. wysypka - należy skontaktować się z lekarzem.