×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Ginkofar - Ginkgo biloba - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład suchy wyciąg z miłorzębu japońskiego
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie poprawia krążenie mózgowe
Zamów w doz.pl Ginkofar, 40 mg, tabletki powlekane, 60 szt.

Wskazania do stosowania

Zaburzenia krążenia mózgowego z następującymi objawami: utrudniona koncentracja myślowa, zaburzenia pamięci, zawroty i bóle głowy, szum w uszach. Zaburzenia krążenia obwodowego, któremu towarzyszą zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych (uczucie zimna i bólu w stopach), osłabienie słuchu i wzroku. Wspomagająco w miażdżycy naczyń.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: w zaburzeniach krążenia mózgowego 1 tabletka 3 razy dziennie, w zaburzeniach krążenia obwodowego 1 tabletka 2 razy dziennie. Preparat należy przyjmować po posiłku, popijając płynem. Zasadnicza terapia powinna trwać 8-12 tygodni, po której jest wskazane przyjmowanie preparatu 1 tabletki 2 razy dziennie.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. 

 

Gdy przyjmujesz leki zmiejszające krzepliwość krwi, leki moczopędne. 

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Rzadko zaburzenia żołądkowo-jelitowe. U osób nadwrażliwych mogą wystąpić bóle głowy lub alergie skórne.

 

Lek stosowany zgodnie z zalecaniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.