Radirex - Rhei radix pulveratum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład sproszkowany korzeń rzewienia
Postać tabletki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie przeczyszczające
Zamów w doz.pl Radirex, tabletki z rzewienia, 10 szt.

Wskazania:

Radirex stosuje się jako środek przeczyszczający w różnego rodzaju zaparciach.

Dawkowanie:

Doustnie, najlepiej przed snem. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 2 tabletki jednorazowo. W razie potrzeby dawkowanie można zwiększyć do 3 tabletek dziennie. Działanie przeczyszczające następuje po 6-8 godzinach.   Uwaga! Należy unikać stosowania leku podczas miesiączki. Nie stosować dłużej niż 7-10 dni. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić kurczowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Należy wówczas obniżyć dawkę. Przy długotrwałym stosowaniu może wystąpić utrata elektrolitów (szczególnie potasu) oraz białkomocz i krwiomocz.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ostre i przewlekłe stany zapalne jelit, bóle brzucha o nieznanej przyczynie, hemoroidy, schorzenia nerek, zaburzenia elektrolitowe.   Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, leki przeciwarytmiczne, leki moczopędne, steroidy, leki zawierające korzeń lukrecji.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.