Neospasmina Extra (Extraspasmina), kapsułki twarde, 30 szt.

kozłek, magnez, melisa, witamina b6, kapsułki, bezsenność, sen, stres

22,39 zł
Cena za szt.: 0,75 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty EXTRASPASMINA

Producent

HERBAPOL LUBLIN
Diamentowa 25
Lublin

Opis

Kapsułki twarde Neospasmina Extra to lek o działaniu uspokajającym, zawierający wodno-alkoholowy wyciąg z korzenia kozłka, suchy wyciąg z melisy i witaminę B6 oraz magnez. Lek można również stosować jako środek wspomagający przy trudnościach w zasypianiu.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: wyciągu wodno-alkoholowego z korzenia kozłka (DERpierwotny 3-6:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V); wyciąg suchy z liści melisy (DER 6-8:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda; tlenku magnezu ciężkiego, i witamina B6.

1 kapsułka zawiera: wyciąg suchy z korzenia kozłka (3-6:1)- 250 mg, wyciąg suchy z ziela melisy (6-8:1)- 50 mg, tlenek magnezu- 80 mg, witamina B6- 5 mg.
Substancje pomocnicze: krzemu dwutlenek koloidalny, glukoza, skrobia żelowana kukurydziana, kwas stearynowy. Skład osłonki kapsułki żelatynowej: tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), indygotyna (E132), azorubina (E122), żelatyna wołowa (E441).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie. Dawkowanie Neospasmina Extra dla osób dorosłych to 1 lub 2 kapsułki 1-3 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa to 6 kapsułek na dobę. W trudnościach z zasypianiem: 2 kapsułki na 30-60 minut przed snem.

Działanie

Lek Neospasmina Extra zawiera wyciągi z melisy i kozłka, które tradycyjnie stosuje się jako leki uspokajające.

Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Neospasmina Extra stosuje się w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz jako środek wspomagający w okresowych trudnościach z zasypianiem.

Przeciwwskazania

Leku nie stosować u osób z nadwrażliwością na jego składniki oraz z ciężką niewydolnością nerek, hipomagnezemią, z blokiem serca, myasthenia gravis. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania mogą wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, bóle brzucha, biegunka).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Lek zawiera azorubinę, mogące powodować reakcje alergiczne.

Neospasmina Extra zawiera glukozę, więc jeśli u pacjenta wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów to przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Lek należy przechowywać w opakowaniu szczelnie zamkniętym, w temperaturze nie wyższej niż 25ºC. Chronić przed wilgocią.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie stosować leku z lewodopą, solami wapnia i żelaza, fosforanami oraz lekami przeciwzakrzepowymi. Podczas leczenia tetracyklinami i fluorochinolonami zachować 3-godzinną przerwę między podaniem produktu a lekiem. Produkt może zwiększać siłę działania innych równocześnie stosowanych środków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (barbiturany, benzodiazepiny) oraz leków obniżających ciśnienie krwi (m.in. z grupy inhibitorów ACE) i glikozydów nasercowych.

Nie stosować z innymi lekami zawierającymi magnez i witaminę B6. Maksymalna dawka dobowa leku zawiera 480 mg tlenku magnezu i 30 mg witaminy B6.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij