Floradix, naturalny tonic, żelazo i witaminy, 250 ml
31.62 zł

Floradix, naturalny tonic, żelazo i witaminy, 250 ml

Floradix, naturalny tonic, żelazo i witaminy, 250 ml
Ostatnia cena produktu
31.62 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Floradix jest źródłem organicznego żelaza (II), witamin B2, B6, B12 i C, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Ponadto żelazo pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek (z udziałem witaminy B6 i B12) i hemoglobiny. Ważnym składnikiem toniku jest witamina C, bo zwiększa przyswajanie żelaza.

Składniki

Wyciąg wodny(54 %) z: marchwi (Daucus carota), liści pokrzywy (Urtica dioica), szpinaku (Spinacia oleracea), korzenia perzu (Agropyron repens), kopru (Foeniculum vulgare), alg oceanicznych (Macrocystis pyrifera), kwiatu malwy afrykańskiej (Hibiscus sabdariffa).

Kompozycja koncentratów soków owocowych (29,4 %): gruszki, winogrona, czarna porzeczka, woda, jeżyny, wiśnie, pomarańcze, buraki, cytryny, wyciąg z miąższu owoców chleba świętojańskiego, jabłka.

Wyciąg z drożdży, miód, wyciąg wodny z dzikiej róży zawierający 4 % witaminę C, glukonian żelaza (II), ekstrakt z kiełków pszenicy, witamina C (kwas L-askorbinowy), aromat naturalny, witamina B1 (chlorowodorek tiaminy), witamina B2 (ryboflawiny 5’-fbsforan sodu), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B12 (cyjanokobalamina).

Zawartość składników charakteryzujących produkt:

Nazwa składnika w 10 ml w 20 ml

Wyciąg wodny z :

marchwi

liści pokrzywy

szpinaku

korzenia perzu

kopru

alg oceanicznych

kwiatu malwy afrykańskiej

5,4 ml 10,8 ml
Witamina C 13,0 mg / 16 % RDA* 26,0 mg / 33 % RDA*
Witamina B1 0,8 mg  / 73 % RDA* 1,6 mg / 145 % RDA*
Witamina B2 0,9 mg  / 64 % RDA* 1,8 mg  / 129 % RDA*
Witamina B6 0,4 mg / 29 % RDA* 0,8 mg / 57 % RDA*
Witamina B12 0,6 mcg / 24 % RDA* 1,2 mcg / 48 % RDA*
Żelazo 7,5 mg / 54 % RDA* 15 mg  / 107 % RDA*

* Zalecane Dzienne Spożycie

Produkt nie zawiera alkoholu, substancji dodatkowych w tym konserwujących.

Właściwości składników

Floradix tonik zawiera żelazo (glukonian żelaza II), które jest formą szczególnie dobrze absorbowaną przez organizm.

Floradix ze względu na płynną formułę jest łatwy w użyciu i pomaga zachować równowagę żelaza i witamin Bi, B2, B6, B12 i C w organizmie. Z uwagi na to, że składniki toniku są już w postaci rozpuszczonej, łatwiej wchłaniane są przez układ trawienny w porównaniu do tabletek.

Floradix zawiera wyselekcjonowane zioła, wyciąg z owoców dzikiej róży (witamina C), z kiełków pszenicy i drożdży, a także kompozycję soków owocowych, które łącznie składają się na bardzo przyjemny smak.

Floradix nie zawiera alkoholu, konserwantów, barwników, syntetycznych aromatów. Ponadto nie zawiera laktozy i jest odpowiedni dla wegetarian.

Floradix jest przygotowany z myślą głównie o kobietach, które tracą żelazo w cyklach miesiączkowych, podczas ciąży i w okresie laktacji.

Polecany jest również dzieciom, młodzieży, osobom starszym, rekonwalescentom, wegetarianom oraz osobom prowadzącym aktywny tryb życia.

Zalecane dzienne spożycie

Nie pić bezpośrednio z butelki !

Wstrząsnąć przed użyciem. Używać dozownika.

 • Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 10 ml dwa razy dziennie najlepiej przed porannym i wieczornym posiłkiem.
 • Dzieci między 6-12 rokiem życia: 10 ml raz dziennie.
 • Dzieci miedzy 3-5 rokiem życia: 5 ml raz dziennie.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Kobiety w ciąży i w okresie laktacji przed rozpoczęciem przyjmowania produktu powinny zasięgnąć opinii lekarza.

 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Aby zapobiec zepsuciu, otwartą butelkę należy zamknąć natychmiast po użyciu i umieścić w lodówce.
 • Po otwarciu produkt powinien być zużyty w ciągu 4 tygodni.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Chronić od wilgoci i światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

SALUS-HAUS
Bahnhofstr. 24
83052 Bruckmuhl Niemcy

Floradix - zastosowanie i działanie

Skład:

roztwór wodny z marchwi roztwór wodny z pokrzywy roztwór wodny z szpinaku roztwór wodny z kłącza perzu roztwór wodny z kopru roztwór wodny z alg oceanicznych roztwór wodny z kwiatu malwy afrykańskiej koncentrat soku z gruszki koncentrat soku z winogron koncentrat soku z czarnej porzeczki koncentrat soku z wiśni koncentrat soku z jabłek koncentrat soku z pomarańczy koncentrat soku z buraków koncentrat soku z cytryny wyciąg z miąższu owoców chleba świętojańskiego wyciąg z drożdży miód wyciąg wodny z dzikiej róży ekstrakt z kiełków pszenicy witamina C (kwas askorbinowy) witamina B1 (tiamina) witamina B2 (ryboflawina) witamina B6 (pirydoksyna) witamina B12 (cyjanokobalamina)

Postać:

płyn

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w witaminy i żelazo

Wskazania:

Suplement diety. Preparat uzupełnia codzienną dietę w żelazo i witaminy. Polecany w celu poprawy kondycji i samopoczucia, szczególnie dla kobiet przemęczonych, odchudzających się, aktywnych, w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 10 ml 2 razy dziennie, przed porannym i wieczornym posiłkiem. Dzieci pomiędzy 6-12 rokiem życia: 10 ml raz dziennie. Dzieci pomiędzy 3-5 rokiem życia: 5 ml raz dziennie.   Uwaga! Aby zapobiec zepsuciu otwartą butelkę należy natychmiast zamknąć natychmiast po użyciu i umieścić w lodówce.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.