Floradix, żelazo i witaminy, płyn, 250 ml
Floradix, żelazo i witaminy, płyn, 250 ml
29.99 zł

Floradix, żelazo i witaminy, płyn, 250 ml

Floradix, żelazo i witaminy, płyn, 250 ml
29.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
6,99 zł
Paczkomat InPost
6,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
6,99 zł
Wysyłka zagraniczna
29,99 zł

Floradix - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy) witamina B1 (tiamina) witamina B6 (pirydoksyna) witamina B12 (cyjanokobalamina) witamina B2 (ryboflawina) ekstrakt z kiełków pszenicy miód wyciąg z drożdży roztwór wodny z marchwi roztwór wodny z pokrzywy roztwór wodny z szpinaku roztwór wodny z kłącza perzu roztwór wodny z kopru roztwór wodny z alg oceanicznych roztwór wodny z kwiatu malwy afrykańskiej koncentrat soku z gruszki koncentrat soku z winogron koncentrat soku z czarnej porzeczki koncentrat soku z wiśni koncentrat soku z jabłek koncentrat soku z pomarańczy koncentrat soku z buraków koncentrat soku z cytryny wyciąg z miąższu owoców chleba świętojańskiego wyciąg wodny z dzikiej róży

Postać:

płyn

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

uzupełnia dietę w witaminy i żelazo

Wskazania:

Suplement diety. Preparat uzupełnia codzienną dietę w żelazo i witaminy. Polecany w celu poprawy kondycji i samopoczucia, szczególnie dla kobiet przemęczonych, odchudzających się, aktywnych, w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 10 ml 2 razy dziennie, przed porannym i wieczornym posiłkiem. Dzieci pomiędzy 6-12 rokiem życia: 10 ml raz dziennie. Dzieci pomiędzy 3-5 rokiem życia: 5 ml raz dziennie.   Uwaga! Aby zapobiec zepsuciu otwartą butelkę należy natychmiast zamknąć natychmiast po użyciu i umieścić w lodówce.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Opis

Floradix - suplement diety.

Zawiera ekstrakty ziołowe, koncentraty soków owocowych oraz witaminy i żelazo.

Składniki

Wyciąg wodny (54 %) z: marchwi (Daucus carota), liści pokrzywy (Urtica dioica), szpinaku (Spinacia oleracea), korzenia perzu (Agropyron repens), kopru (Foeniculum vulgare), alg oceanicznych (Macrocystis pyrifera), kwiatu malwy afrykańskiej (Hibiscus sabdariffa).

Kompozycja koncentratów soków owocowych (29,4 %): gruszki, winogrona, czarna porzeczka, jeżyny, wiśnie, pomarańcze, buraki, cytryny, wyciąg z miąższu owoców chleba świętojańskiego, woda, cytryny, jabłka.

Wyciąg z drożdży, miód, wyciąg wodny z dzikiej róży zawierający 4 % witaminę C, glukonian żelaza (II), ekstrakt z kiełków pszenicy, witamina C (kwas L-askorbinowy), aromat naturalny, witamina B1 (chlorowodorek tiaminy), witamina B2 (ryboflawiny 5’-fosforan sodu), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B12 (cyjanokobalamina).

Zawartość składników charakteryzujących produkt:

Nazwa składnika w 5 ml w 10 ml w 20 ml

Wyciąg wodny z :

-marchwi

-liści pokrzywy

-szpinaku

-korzenia perzu

-kopru

-alg oceanicznych

-kwiatu malwy afrykańskiej

3,0 g 5,9 g 11,8 g
Witamina C 4 mg / 5% RWS* 8,0 mg / 10 % RWS* 16,0 mg / 20 % RWS*
Witamina B1 0,4 mg / 36% RWS* 0,8 mg  / 73 % RWS* 1,6 mg / 145 % RWS*
Witamina B2 0,45 mg / 32% RWS* 0,9 mg  / 64 % RWS* 1,8 mg  / 129 % RWS*
Witamina B6 0,2 mg / 14% RWS* 0,4 mg / 29 % RWS* 0,8 mg / 57 % RWS*
Witamina B12 0,3 μg / 12% RWS* 0,6 μg / 24 % RWS* 1,2 μg / 48 % RWS*
Żelazo 3,75 mg / 27% RWS* 7,5 mg / 54 % RWS* 15 mg  / 107 % RWS*

* RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Floradix nie zawiera alkoholu, konserwantów, barwników, syntetycznych aromatów. Ponadto nie zawiera laktozy i jest odpowiedni dla wegetarian.

Masa netto

250 ml

Właściwości składników

 • Floradix jest źródłem organicznego żelaza (II), witamin B2, B6. B12 i C, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Ponadto żelazo pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek (z udziałem witaminy B6 i B12) i hemoglobiny. Ważnym składnikiem toniku jest witamina C, bo zwiększa przyswajanie żelaza.
 • Floradix tonik zawiera żelazo (glukonian żelaza (II)), które jest formą szczególnie dobrze absorbowaną przez organizm.
 • Floradix ze względu na płynną formułę jest łatwy w użyciu i pomaga zachować równowagę żelaza i witamin B1, B2. B6. B12 i C w organizmie. Z uwagi na to, że składniki toniku są już w postaci rozpuszczonej, łatwiej wchłaniane są przez układ trawienny w porównaniu do tabletek.
 • Floradix zawiera wyselekcjonowane zioła, wyciąg z owoców dzikiej róży (witamina C), z kiełków pszenicy i drożdży, a także kompozycję soków owocowych, które łącznie składają się na bardzo przyjemny smak.
 • Floradix jest przygotowany z myślą głównie o kobietach, które tracą żelazo w cyklach miesiączkowych, podczas ciąży i w okresie laktacji. Polecany jest również dzieciom, młodzieży, osobom starszym, rekonwalescentom, wegetarianom oraz osobom prowadzącym aktywny tryb życia.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 10 ml dwa razy dziennie najlepiej przed porannym i wieczornym posiłkiem.

Dzieci między 6-12 rokiem życia: 10 ml raz dziennie.

Dzieci miedzy 3-5 rokiem życia: 5 ml raz dziennie.

 • Wstrząsnąć przed użyciem. Używać dozownika.
 • Nie pić bezpośrednio z butelki.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Aby zapobiec zepsuciu, otwartą butelkę należy zamknąć natychmiast po użyciu i umieścić w lodówce.

Po otwarciu produkt powinien być zużyty w ciągu 4 tygodni.

 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Nieotwarty produkt przechowywać w temperaturze 5-25oC.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 • Chronić od wilgoci i światła.

Producent

SALUS-HAUS
Bahnhofstr. 24
Bruckmuhl Niemcy