Zestaw 3x Vigantol 20 000 j.m./ml, krople, 10 ml

zestaw, witamina d3 (cholekalcyferol), witamina d, krople, osteoporoza, niedobór witamin, krzywica

49,44 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Szczegóły zestawu

1. Vigantol, krople doustne, (20.000 j.m./ml), 10 ml

zestaw, witamina d3 (cholekalcyferol), witamina d, krople, osteoporoza, niedobór witamin, krzywica

3 szt.

VIGANTOL witamina D3 krople doustne, dopasowana dawka 500 IU – 4000 IU, lek bez recepty,
dla dorosłych i dzieci, butelka 10ml z kroplomierzem

LEK OTC ZAPOBIEGAJĄCY NIEDOBOROM WITAMINY D dla całej rodziny

500 IU WITAMINY D3 W KAŻDEJ KROPLI: 1 kropla zawiera 12,5 µg cholekalcyferolu, co odpowiada 500 IU witaminy D3.

VIGANTOL – TWÓJ EKSPERT W DZIEDZINIE WITAMINY D: Dzięki ponad 90-letniemu doświadczeniu w produkcji wysokiej jakości leczniczych produktów z witaminą D

dopasowana DAWKA OD 500 IU DO 4000 IU WITAMINY D3: Butelka z kroplomierzem, Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania i skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

ZAWARTOŚĆ: 1x VIGANTOL Witamina D3 krople doustne, Butelka 10 ml z kroplomierzem

Dzięki ponad 90-letniemu doświadczeniu VIGANTOL został opracowany w celu m. in. zapobiegania niedoborom witaminy D u całej rodziny - od dzieci po osoby w podeszłym wieku. Dzięki wygodnej płynnej postaci VIGANTOL umożliwia łatwe dostosowanie dawki do twoich potrzeb: od 500 IU do 4000 IU Witaminy D3 dziennie. 

VIGANTOL Witamina D3 Krople Doustne Roztwór. Składnik aktywny: Cholekalcyferol. Wskazania: W celu zapobiegania krzywicy u wcześniaków, dzieci i dorosłych oraz osteomalacji u dzieci i dorosłych. W celu zapobiegania schorzeniom w przypadku występowania ryzyka niedoboru Witaminy D3 u dzieci i dorosłych. W celu zapobiegania niedoboru Witaminy D3 u dzieci i dorosłych. Do leczenia wspomagającego osteoporozy u dorosłych. Status: Kwiecień 2022 r.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosowana dawka dobowa to:

- Wcześniaki: 2 krople na dobę roztworu Vigantol (1000 IU witaminy D3) Po osiągnięciu 40 tygodnia życia wieku skorygowanego dawkę profilaktyczną należy zmniejszyć Dawkowanie musi być ustalone przez lekarza prowadzącego.

- Noworodki i niemowlęta (do 12 miesiąca): 1 kropla na dobę roztworu Vigantol (co odpowiada 500 IU witaminy D3). 

- Dzieci, młodzież:1 kropla na dobę roztworu Vigantol (co odpowiada 500 IU witaminy D3).

- Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku): 2 krople roztworu Vigantol na dobę (co odpowiada 1000 IU witaminy D3).

- Leczenie wspomagające w osteoporozie u dorosłych: 4 krople na dobę roztworu Vigantol (co odpowiada 2000 IU witaminy D3).

- Dorośli z otyłością (w tym osoby starsze) i osoby w podeszłym wieku (>75 lat):  8 kropli roztworu Vigantol na dobę (co odpowiada 4000 IU witaminy D3).

 

U wcześniaków, noworodków i niemowląt lek należy stosować pod nadzorem lekarza Nie należy przekraczać zalecanej dawki. 

Butelka zawiera 10ml roztworu kropli doustnych. Zamknięta zakrętką, w której znajduje się kroplomierz ułatwiający odmierzanie zalecanej dawki.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

- Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

- Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25 °C.

- Chronić przed światłem.

VIGANTOL - Twój ekspert od Witaminy D

Dlaczego ważne jest, aby zwrócić uwagę na spożycie witaminy D?

Witamina D odgrywa istotną rolę dla Twojego zdrowia. Ale czy wiesz, że nawet 90% Polaków może mieć niedobór witaminy D*?

Chociaż niewielkie ilości witaminy D można uzyskać poprzez odżywianie, to słońce jest naszym głównym źródłem witaminy D.¹ Dlatego witamina D jest często nazywana witaminą słońca.

Zwłaszcza od października do marca, tylko ograniczone ilości witaminy D mogą być produkowane przez skórę, ponieważ intensywność słońca w północnych szerokościach geograficznych nie jest już wystarczająca. W rezultacie poziom witaminy D może być niski i ryzyko wystąpienia niedoboru Witaminy D wzrasta w czasie ciemnych zimowych miesięcy.²

Dlaczego VIGANTOL to właściwy wybór?

Dzięki ponad 90-letniemu doświadczeniu w produkcji wysokiej jakości leczniczych produktów z witaminą D, VIGANTOL został opracowany w celu zapobiegania niedoborom witaminy D u całej rodziny - od dzieci do osób w podeszłym wieku (>75 lat).

Dzięki wygodnej płynnej postaci VIGANTOL umożliwia łatwe dostosowanie dawki do twoich potrzeb: od 500 IU do 4000 IU witaminy D3 dziennie.

*Rusińska, A. Płudowski, P. (2018), Zasady suplementacji i leczenia witaminą D – nowelizacja 2018 r., Postępy Neonatologii 2018; 24 (1)

¹Ref: Baeke F, et al. Curr Opin Pharmacol. 2010

²Holick, M.F. Am. J. Clin. Nutr. 2004, 80, 1678–1688

Skrócona informacja o leku Vigantol  

Skład i postać farmaceutyczna: Vigantol, 500 mikrogramów/ml (20 000 IU), krople doustne, roztwór. 1 ml (40 kropli) zawiera 500 µg cholekalcyferolu (co odpowiada 20 000 IU witaminy D3). Jedna kropla zawiera 12,5 µg cholekalcyferolu (co odpowiada 500 IU witaminy D3). Wskazania do stosowania: zapobieganie krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych; zapobieganie krzywicy u wcześniaków; zapobieganie schorzeniom w przypadku występowania ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych; zapobieganie niedoborom witaminy D u dzieci i dorosłych; leczenie wspomagające w osteoporozie u dorosłych. Podmiot odpowiedzialny: P&G Health Germany GmbH, Sulzbacher Str. 40, 65824 Schwalbach am Taunus, Niemcy. Opracowano na podstawie ChPL z dnia 04.01.2022 r. 

(MAT-PL-VIGANTOL-23-000004) 

 

MAT-PL-VIGANTOL-23-000015

 

MAT-PL-VIGANTOL-23-000015

 

Podmiot odpowiedzialny

P&G Health Germany GmbH
Sulzbacher Str. 40
65824 Schwalbach am Taunus, Niemcy

Opis

Zestaw 3x Vigantol - to lek w postaci kropli doustnych zawierający witaminę D3. Jedna kropla Vigantolu zawiera 500 jednostek witaminy D3. Produkt przeznaczony jest dla dzieci, w tym niemowlaków i wcześniaków, młodzieży oraz osób dorosłych. 

Skład

Substancją czynną leku jest cholekalcyferol (witamina D3).

1 ml (40 kropli) zawiera 500 µg cholekalcyferolu (co odpowiada 20 000 IU witaminy D3).
Jedna kropla Vigantolu zawiera 500 jednostek witaminy D3 (co odpowiada 12,5 µg cholekalcyferolu).

Substancje pomocnicze: triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Dawkowanie

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecane dawkowanie dla wcześniaków to 2 krople roztworu Vigantol (1000 IU witaminy D3) na dobę.
Po osiągnięciu 40 tygodnia życia wieku skorygowanego dawkę profilaktyczną należy zmniejszyć. Dawkowanie musi być ustalone przez lekarza prowadzącego

Noworodki i niemowlęta (do 12 miesiąca): zaleca się podawać 1 kroplę na dobę (co odpowiada 500 IU witaminy D).
U wcześniaków, noworodków i niemowląt lek należy stosować pod nadzorem lekarza.

Dzieci i młodzież: 1 kropla na dobę roztworu Vigantol (co odpowiada 500 IU witaminy D3).

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 2 krople na dobę roztworu Vigantol (co odpowiada 1000 IU witaminy D3).

W wypadku leczenia wspomagającego w osteoporozie u dorosłych należy podawać 4 krople na dobę roztworu Vigantol (co odpowiada 2000 IU witaminy D3).

Nie należy stosować produktu leczniczego długotrwale lub w większych dawkach bez nadzoru lekarza.

Działanie

Witamina D3 odpowiada za gospodarkę jonów wapniowych i fosforanowych. Zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów w jelitach, zwiększa wchłanianie zwrotne wapnia w nerkach oraz stężenie tych jonów w krwi. Hamuje wydzielanie parathormonu — hormonu, który między innymi uwalnia wapń z kości by zwiększyć jego stężenie we krwi. Tym samym ułatwia mineralizację kości i zapobiega utracie wapnia z organizmu. 

Wskazania

Krople Vigantol stosuje się w zapobieganiu krzywicy u wcześniaków, dzieci i dorosłych oraz osteomalacji u dzieci i dorosłych. Ponadto lek ten wskazany jest do stosowania w celu zapobiegania niedoborom witaminy D i schorzeniom związanym z ryzykiem jej niedoboru u dzieci i dorosłych, a także w leczeniu wspomagającym w osteoporozie u osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwskazaniem są także zbyt duże stężenia wapnia w krwi, nadmierne wydalanie wapnia z moczem, kamica nerkowa lub ciężka niewydolność nerek oraz rzekoma niedoczynność przytarczyc. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Vigantol może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Vigantol może powodować:

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak zaparcia, wzdęcia, nudności, bóle brzucha lub biegunka.
Reakcje nadwrażliwości, takie jak: świąd skóry, wysypka lub pokrzywka.
W przypadku przedłużonego stosowania dużych dawek hiperkalcemia (za duże stężenie wapnia w krwi) i hiperkalcynuria (nadmierne wydalanie wapnia z moczem). W pojedynczych przypadkach opisywano zejścia śmiertelne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Vigantol zachowuje ważność przez 6 miesięcy po pierwszym otwarciu. 
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Łącznie z lekiem Vigantol nie powinno się stosować innych leków, suplementów lub mlek modyfikowanych zawierających witaminę D – chyba, że lekarz zaleci inaczej.

Vigantol może wchodzić w interakcję z:

  • lekami zobojętniającymi stosowanymi w nadkwaśności zawierającymi glin (wzrost poziomu glinu we krwi),
  • lekami zobojętniającymi stosowanymi w nadkwaśności zawierającymi magnez (wzrost poziomu magnezu we krwi),
  • lekami o działaniu przeciwpadaczkowym, uspokajającym lub nasennym (mogą zmniejszać skuteczność Vigantolu),
  • lekami moczopędnymi (tiazydowymi, mogą zwiększać stężenie wapnia we krwi),
  • gilkokortykosteroidy mogą niwelować działanie Vigantolu,
  • glikozydami naparstnicy (Viganol zwiększa ich toksyczność),
  • analogami witaminy D (można łączyć tylko na zlecenie lekarza),
  • Ryfampicyną i izoniazydem (mogą zmniejszać skuteczność leku Vigantol).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Wcześniakom, noworodkom i niemowlętom Vigantol można podawać z łyżką mleka lub pokarmu. Można również dodać krople do butelki z pokarmem — należy się upewnić, że dziecko przyjmie cały posiłek.

Starszym dzieciom i dorosłym lek można podawać z łyżką płynu. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W trakcie ciąży Vigantol może być przyjmować tylko na zlecenie lekarza. Kobiety karmiące przed zastosowaniem powinny poradzić się lekarza. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

U wcześniaków, noworodków i niemowląt lek należy stosować pod nadzorem lekarza.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij