Loteria

Essentia Proactive, kapsułki twarde, 30 szt.

kapsułki, trawienie, zaburzenia trawienia

15,59 zł
Cena za szt.: 0,52 zł
Odkryj zestawy tego produktu
Zestaw 2x Essentia proactive
15,60 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Wsparcie prawidłowego funkcjonowania wątroby

ZACHOWAJ ZDROWĄ WĄTROBĘ NA DŁUŻEJ
Twoja wątroba odpowiada m.in za procesy energetyczne i sprawia, że czujesz się w pełni sił. Essentia Proactive wspiera prawidłowe funkcjonowanie wątroby.1

WSPOMAGA DETOKSYKACJĘ ORAZ METABOLIZM TŁUSZCZÓW1,2

Zdrowa wątroba radzi sobie z metabolizmem tłuszczów i procesem detoksykacji w organizmie.3
Wspomagaj ją codziennie suplementując Essentię Proactive.

UNIKALNY SKŁAD2,4
Cholina zawarta w suplemencie diety pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania wątroby, w tym procesu detoksykacji oraz wspiera utrzymanie prawidłowego metabolizmu tłuszczów. Witaminy C i E chronią przed stresem oksydacyjnym.

NA 2 TYGODNIE STOSOWANIA
Opakowanie Essentia Proactive wystarcza na dwutygodniowe stosowanie przy wygodnym dawkowaniu 1x dziennie (2 kapsułki)

WĄTROBY, W TYM DETOKSYKCJI3
Cholina wspomaga funkcje wątroby, takie jak proces detoksykacji organizmu.

METABOLIZM TŁUSZCZÓW1
Cholina wspomaga transportowanie tłuszczów i cholesterolu w organizmie.

OCHRONA KOMÓREK PRZED STRESEM OKSYDACYJNYM5
Zawiera potężne antyoksydanty, witaminę C i E, aby chronić Twój organizm przed nadmiarem wolnych rodników.

Poznaj produkty z rodziny Essentiale

Jak zadbać o wątrobę?
Wątroba wykonuje dla nas codziennie tytaniczną pracę, a jej prawidłowe działanie wpływa pozytywnie na cały organizm.10 Wartą ją wspomagać, aby wraz z upływem czasu nie odczuć, że pewne procesy, jak np. procesy metaboliczne nie przebiegają już tak sprawnie jak kiedyś. Tak by jak najdłużej pozostać zdrowym, aktywnym i czuć się młodo, nie odczuwając spadku energii. Dowiedz się więcej, aby mieć pewność, że masz zdrowie wątroby w swoich rękach.

Dbanie o zdrową wątrobę pomaga pozostać w najwyższej formie.3 Niezależnie od tego gdzie jesteś: w domu, w pracy czy na spotkaniu z przyjaciółmi, potrzebujesz zdrowej wątroby, aby osiągać najlepsze wyniki.

Stosuj zbilansowaną dietę

Stosuj się do zasad zdrowego żywienia
i unikaj produktów wysokoprzetworzonych, jak również bogatych w cukry proste oraz nasycone kwasy tłuszczowe.6

Wątroba odgrywa kluczową rolę w procesach metabolicznych, na przykład w rozkładaniu i przekształcaniu niektórych substancji, (np. glikogenu w glukozę). Jedną z jej głównych funkcji jest także usuwanie toksyn z organizmu.3

Utrzymuj prawidłową masę ciała

Nadwaga lub otyłość mogą obciążać wątrobę, prowadząc do stłuszczenia wątroby. Aby tego uniknąć, utrzymuj właściwą masę ciała.6

Twoja wątroba przekształca wszystko, co przyjmujesz z pożywieniem, w energię. Metabolizuje białka, węglowodany i tłuszcze, przekształcając je w energię, która pomaga ci działać przez cały dzień.

Uprawiaj regularną aktywność fizyczną

Regularne ćwiczenia pomagają utrzymać wagę i uniknąć chorób wątroby. Poza tym to świetny sposób na zachowanie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Codzienna dieta czy niezdrowe nawyki narażają wątrobę na działanie szkodliwych substancji i toksyn. Wspieraj pracę wątroby, w tym jej zdolności oczyszczające, poprzez odpowiednie odżywianie oraz suplementację.3

Przypisy:
 

1. Opinion of the Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies: Contribution to normal psychological functions (ID 1501) 2011;9(4):2056.

2. Cholina zawarta w suplemencie diety pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania wątroby i wspiera utrzymanie prawidłowego metabolizmu tłuszczów. Opinion of the Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition

and Allergies: Contribution to normal psychological functions (ID 3186) EFSA Journal 2011;9(4):2056; Witamina C

i witamina E pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Opinion of the Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies: Contribution to normal psychological functions (ID 129, 138, 143, 148, 3331, ID 160, 162, 1947), EFSA Journal 2010;8(10):1807.

3.https://www.mp.pl/pacjent/gastrologia/choroby/watroba/50948,watroba-budowa-i-funkcje data dostępu 06.03.2023.

4. Jedyny suplement diety zawierający cholinę, wit. C i wit. E. wśród suplementów diety z bazy OTC 03B1 Liver remedies IQVIA ePharmacy tracker+ 03B1 Liver remedies, MAT11/22 OTC.

5. Journal 2010;8(10):1815 Scientific Opinion on the substantiation of health claims related to vitamin C; EFSA Journal 2010;8(10):1816; Scientific Opinion on the substantiation of health claims related to vitamin E.

6. Dieta Polaków a zalecenia – za tłusto, za słono, za słodko - Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (pzh.gov.pl) https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/dieta-polakow-a-zalecenia-za-tlusto-za-slono-za-slodko/ data dostępu: 20.03.2023.

7. Gundermann KJ, Kuenker A, Kuntz E, Droździk M. Activity of essential phospholipids (EPL) from soybean in liver diseases. Pharmacol Rep. 2011;63(3):643-59.

8. CHPL Essentiale Forte 10.2022 oraz CHPL Essentiale Max 10.2022.

9. Wątroba odgrywa kluczową rolę w patogenezie zmęczenia, ponieważ w wyjątkowy sposób reguluje wiele procesów magazynowania, uwalniania i produkcji substratów do wytwarzania energii. Gerber LH et al. Importance of fatigue and its measurement in chronic liver disease. World J Gastroenterol. 2019;25(28):3669-3683.

10. Rózga J i in. Co nowego w leczeniu wątrobowozastępczym? Hepatologia 2014; 14: 139-148.
 

ESSENTIA PROACTIVE, suplement diety, kapsułki twarde. Zawartość składników aktywnych w zalecanej porcji dziennej (2 kapsułki): 170 mg choliny; 24 mg witaminy C – 30% RWS; 3,6 mg witaminy E – 30% RWS. [RWS – referencyjna wartość spożycia]. Zalecane spożycie: Dorośli - 2 kapsułki dziennie. Cholina wpływa na wsparcie prawidłowego funkcjonowania wątroby. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Kobiety w ciąży, karmiące oraz osoby pozostające pod opieką medyczną nie powinny spożywać tego suplementu diety bez konsultacji z lekarzem. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników preparatu. Podmiot wprowadzający do obrotu: Opella Healthcare Poland Sp. z o.o.

 

ESSENTIALE FORTE, kapsułki, 300 mg fosfolipidów z nasion sojowych. Wskazania: Roślinny produkt leczniczy stosowany w chorobach wątroby. Zmniejsza dolegliwości, jak: brak apetytu, uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub zapalenia wątroby. {ChPL 10.2022} Podmiot odpowiedzialny: Opella Healthcare Poland Sp. z o.o., grupa Sanofi

 

ESSENTIALE MAX, kapsułki, twarde, 600 mg fosfolipidów z nasion sojowych. Wskazania: Roślinny produkt leczniczy stosowany w chorobach wątroby. Zmniejsza dolegliwości, jak: brak apetytu, uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub zapalenia wątroby. {ChPL 10.2022} Podmiot odpowiedzialny: Opella Healthcare Poland Sp. z o.o., grupa Sanofi

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Pokaż wszystkie produkty ESSENTIA

Producent

Opella Healthcare Poland Sp. z o. o..
Lubelska 52
35-233 Rzeszów

Opis

Essentia Proactive – suplement diety w postaci kapsułek zawierający cholinę, witaminę E i C. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Bez glutenu, laktozy. Odpowiedni dla wegetarian i wegan. 

Składniki

Cholina (dwuwinian choliny); otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza, barwniki: kompleksymiedziowe chlorofili i chlorofilin); substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; witamina C (kwas L- askorbinowy); witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu); substancje przeciwzbrylające: talk, kwasy tłuszczowe.

Składnik  2 kapsułki  %RWS*
Cholina  170 mg 
Witamina C 24 mg  30%
Witamina E 3,6 mg  30%

*Referencyjna Wartość Spożycia

Masa netto

10,65 g

Właściwości składników

Cholina – wspiera sprawność wątroby oraz utrzymanie prawidłowego metabolizmu tłuszczów.

Witamina C i E – wspomagają ochronę komórek organizmu przed wolnymi rodnikami.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli: 2 kapsułki dziennie. 

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Kobiety w ciąży, karmiące oraz osoby pod opieką medyczną nie powinny spożywać produktu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie spożywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.

Przechowywać w suchym miejscu. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. W preparacie może pojawić się osad - nie stanowi wady produktu.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • W utrzymaniu naszej wątroby w dobrym zdrowiu niezwykle duże znaczenie ma zdrowy styl życia, polegający przede wszystkim na zdrowych nawykach żywieniowych oraz regularnej aktywności fizycznej1. Ale nie tylko. Co robić, aby utrzymać wątrobę w optymalnej kondycji?

  • Jest jednym z najważniejszych organów w organizmie człowieka. Odpowiedzialna jest za ponad 500 funkcji, a jej prawidłowe działanie wpływa pozytywnie na cały organizm[1]. Jeśli jest nieodpowiednio „traktowana”, może ulec uszkodzeniu i nie spełniać swoich funkcji w pełni[2]. Czy mówimy o skomplikowanym, wielofunkcyjnym organizmie? Nie, tylko o jednym narządzie. Naszej wątrobie. To ona działa niczym fabryka – wykonuje tytaniczną pracę przez 24 godziny na dobę – codziennie, przez cały rok, całe nasze życie. Czy zdajemy sobie sprawę za co odpowiada, co dla nas robi i jak jest ważna? I jak my sami możemy ją wspierać?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij