Wysyłka 0zł

Kickfly SOS, środek do bezpiecznego usuwania kleszczy, 9 ml (11 g)

wyrób medyczny, aerozol, kleszcze, ukąszenie

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Środek do bezpiecznego usuwania kleszczy w zestawie z pęsetą jest
wyrobem medycznym przeznaczonym do usuwania kleszczy z ciała
człowieka przez ich całkowite zamrożenie

1. Przyłożyć wylot rurki aerozolu do kleszcza, a następnie mocno nacisnąć głowkę aplikatora. Po naciśnięciu główki rozpylana jest dawka gazu pozwalająca na zamrożenie kleszcza.

2. Zamrożonego kleszcza chwycić dołączoną do zestawu pęsetą, a następnie wyciągnąć zdecydowanym ruchem ku górze.

3. Po zabiegu zdezynfekować miejsce po usunięciu kleszcza

Opis

Kickfly SOS, środek do bezpiecznego usuwania kleszczy w zestawie z pęsetą jest wyrobem medycznym przeznaczonym do usuwania kleszczy z ciała człowieka przez ich całkowite zamrożenie. Stosowanie zestawu może przyczynić się do ograniczenia ryzyka wystąpienia i przenoszenia chorób odkleszczowych występujących u ludzi, m. in.: boreliozy, kleszczowego zapalenia mózgu, babeszjozy, wywołanych przez ukąszenie kleszcza.

Skład

99,1% 1,1,1,2-Tetrafluoroetan, 0,9% Trimetikon fenylowy.

Zawartość opakowania

Preparat w postaci aerozolu w zestawie z pęsetą do usuwania kleszczy.

Działanie

Standardowe, mechaniczne sposoby usuwania kleszczy z ciała człowieka mogą zwiększyć ryzyko przedostania się m. in. wirusów czy bakterii przenoszonych do organizmu ludzkiego [przez te pasożyty. Może to być spowodowane podrażnieniem kleszcza w trakcie jego wyciągania i uwolnieniem do krwi człowieka treści z przewodu pokarmowego pasożyta zawierającej różne patogeny, dlatego też samo usunięcie kleszcza nie zabezpiecza przed możliwymi negatywnymi skutkami ukąszenia. Z tego względu konieczne stało się opracowanie metody, która będzie ograniczać ryzyko zakażenia podczas wyciągania kleszcza. Zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy zmniejsza ryzyko z tym związane. Wyrób ma postać nietoksycznego gazu kriogenicznego zamkniętego w zbiorniku ciśnieniowym. Dzięki miejscowemu zastosowaniu gazu bezpośrednio na kleszcza następuje jego natychmiastowe unieruchomienie i zamrożenie. Następnie zamrożony pasożyt jest mechanicznie usuwany ze skóry za pomocą pęsety dołączonej do zestawu.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 1. Przyłożyć wylot rurki aerozolu do kleszcza a następnie mocno nacisnąć główkę aplikatora. Po naciśnięciu główki rozpylana jest dawka gazu pozwalająca na zamrożenie kleszcza. Jeśli kleszcz nadal się porusza, nacisnąć ponownie główkę aplikatora i rozpylić kolejną dawkę gazu. Nie przekraczać ilości 3 dawek.
 2. Zamrożonego kleszcza chwycić dołączoną do zestawu pęsetą, a następnie wyciągnąć zdecydowanym ruchem ku górze. Sprawdzić, czy w miejscu ukąszenia nie pozostały fragmenty ciała kleszcza.
 3. Po zabiegu zdezynfekować miejsce po ukąszeniu kleszcza. Pęsetę umyć pod ciepłą wodą, a następnie zdezynfekować preparatem na bazie etanolu.
 4. Dokładnie umyć ręce ciepłą wodą.

Po wykonanym zabiegu usunięcia kleszcza należy obserwować miejsce ukąszenia przez kilka tygodni. Wystąpienie miejscowego lub ogólnego stanu zapalnego może być następstwem wprowadzenia patogenów przez pasożyta. W przypadku wystąpienia gorszego samopoczucia, gorączki lub pojawienia się rumienia wędrującego, który jest charakterystyczny dla boreliozy należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Brak przeciwwskazań wiekowych do stosowania produktu. W przypadku dzieci poniżej 12. roku życia wyrób powinien być aplikowany przez osobę dorosłą.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Wyrób może być stosowany tylko zgodnie z jego przeznaczeniem opisanym w instrukcji użytkowania i z zachowaniem poniższych środków ostrożności:

 • wyrób powinien być stosowany w pomieszczeniach przewiewnych,
 • należy unikać wdychania oparów powstających w czasie aplikacji wyrobu – wdychanie skoncentrowanego produktu może prowadzić do zawrotów głowy,
 • wyrób przeznaczony do użytku zewnętrznego,
 • nie należy stosować bezpośrednio na skórę,
 • należy unikać kontaktu z oczami,
 • aplikacja ilości dawek przekraczających poziom zalecany przez producenta może powodować odmrożenia,
 • celowe wdychanie wyrobu może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia użytkownika.

Każdy poważny incydent związany z wyrobem należy zgłosić producentowi odo Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Uwagi i środki ostrożności

Wyrób w opakowaniu ciśnieniowym należy przestrzegać następujących zasad:

 • przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 5-25°C,
 • chronić przed światłem słonecznym,
 • nie wystawiać na działanie temperatury przekraczającej 50°C / 122°F,
 • przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Uwagi

UWAGA. Pojemnik pod ciśnieniem: ogrzanie grozi wybuchem. Chronić przed dziećmi. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Nie przekłuwać ani nie spalać, nawet po zużyciu. Chronić przed światłem słonecznym. Nie wystawiać na działanie temperatury przekraczającej 50°C / 122°F.

Środki pierwszej pomocy:
Kontakt wyrobu z oczami wypłukać pozostałości gazu dużą ilością wody. W przypadku utrzymywania się podrażnienia oczu należy natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej.
Kontakt wyrobu ze skórą  poczekać, aż wyrób odparuje, przemyć skórę ciepłą wodą. W przypadku stwierdzenia odmrożeń należy natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej.
Wdychanie wyrobu zapewnić pacjentowi dopływ świeżego powietrza. W przypadku złego samopoczucia lub zawrotów głowy należy natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej.

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij