Jonolit Baby, elektrolity, proszek, od 1. dnia życia, 10 saszetek

proszek, biegunka, odwodnienie, wymioty

11,49 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty JONOLIT

Producent

OLEOFARM
Mokronoska 8
Wrocław

Opis

Jonolit Baby, elektrolity to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, do postępowania dietetycznego podczas występowania odwodnienia organizmu, biegunek i/lub wymiotów. Może być podawany niemowlętom od 1. dnia życia oraz dzieciom do 3. roku życia.

Skład

Glukoza, cytrynian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu.

Wartość odżywcza 100 g produktu w saszetkach 200 ml produktu sporządzonego zgodnie z instrukcją przygotowania
Wartość energetyczna 1064 kJ / 304 kcal 48 kJ / 14 kcal
Tłuszcz, w tym: 0 g 0 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 0 g 0 g
Węglowodany, w tym: 76 g 3,4 g
Cukry 73 g 3,2 g
Białko 0 g 0 g
Sól, z czego 14 g 0,6 g
Sód 6273 mg 276 mg

200ml płynu przygotowanego zgodnie z instrukcją zawiera:
3,24 g glukozy, 379 mg cytrynianu, 355 mg chlorków, 276 mg sodu, 157 mg potasu.
Osmolarność roztworu: 230 mOsm/l/

Masa netto

44g (10 saszetek po 4,4 g)

Właściwości

Elektrolity Jonolit baby po przygotowaniu doustnego płynu wykazują działanie nawadniające. Płyn posiada zmniejszoną osmolarność oraz zawartość sodu. Skład jest zgodny z zaleceniami ESPGHAN. Wspomaga organizm w stanach odwodnienia, podczas zaburzonej równowagi wodno-elektrolitowej. Uzupełniania dietę w glukozę i minerały w odpowiednich proporcjach.

Przeznaczenie

Do zastosowania w stanach odwodnienia, przy zaburzonej równowadze wodno-elektrolitowej, biegunkach oraz wymiotach.

Zalecane dzienne spożycie

Dawkowanie preparatu uzależnione jest od stopnia odwodnienia organizmu, etapu nawadniania oraz zaleceń lekarskich. Przed przygotowaniem płynu należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi przez producenta na opakowaniu.

  Faza nawadniania
(pierwsze 4 godziny nawadniania)
Faza nawadniania podtrzymującego
(dalsze etapy nawadniania)
Masa ciała poniżej 5 kg (wiek poniżej 4 miesięcy) zawartość 1 – 2 saszetek rozpuścić w 200 – 400 ml (zgodnie z instrukcją 1 saszetka na 200 ml wody); podawać małymi porcjami zawartość 1 saszetki rozpuścić zgodnie z instrukcją w 200 ml; podawać 50-100ml (5-10 ml na kg masy ciała) płynu po każdym epizodzie wymiotów lub oddanym stolcu biegunkowym; nie przekraczać 500ml dziennie
Masa ciała 5 – 7 ,9 kg (wiek 4 – 11 miesięcy) zawartość 2 – 3 saszetek rozpuścić w 400 – 600 ml (zgodnie z instrukcją 1 saszetka na 200 ml wody); podawać małymi porcjami zawartość 1 saszetki rozpuścić zgodnie z instrukcją w 200 ml; podawać 50-100ml (5-10 ml na kg masy ciała) płynu po każdym epizodzie wymiotów lub oddanym stolcu biegunkowym; nie przekraczać 500ml dziennie
Masa ciała 8 – 10,9 kg (wiek 12 – 23 miesięcy zawartość 3 – 4 saszetek rozpuścić w 600 – 800 ml (zgodnie z instrukcją 1 saszetka na 200 ml wody); podawać małymi porcjami zawartość 1 saszetki rozpuścić zgodnie z instrukcją w 200 ml; podawać 100 -200 ml płynu po każdym epizodzie wymiotów lub oddanym stolcu biegunkowym; nie przekraczać 1000ml dziennie
Masa ciała 11-15,9 kg (wiek: 2-3 lata) zawartość 4 – 6 saszetek rozpuścić w 800 – 1200 ml (zgodnie z instrukcją 1 saszetka na 200 ml wody); podawać małymi porcjami zawartość 1 saszetki rozpuścić zgodnie z instrukcją w 200 ml; podawać 100 -200 ml płynu po każdym epizodzie wymiotów lub oddanym stolcu biegunkowym; nie przekraczać 1000ml dziennie

Sposób użycia

Należy otworzyć saszetkę, a jej zawartość rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Przed podaniem schłodzić. Roztwór należy podawać niemowlętom oraz dzieciom za pomocą czystej łyżeczki lub kubeczka. Można podawać roztwór małymi porcjami bezpośrednio do ust co 1-2 minut, a starszym dzieciom powyżej 2 roku życia do popijania małymi łykami bezpośrednio z kubeczka. W przypadku pojawienia się wymiotów nawadnianie należy przerwać na 5–10 minut, a następnie rozpocząć podawanie płynu w wolniejszym tempie. Nie należy dosładzać płynu i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Po upływie 24 godzin po przygotowaniu nie nadaje się do spożycia.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Preparat może stanowić zagrożenie gdy przyjmowany jest w przypadku braku wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia produktu. Produkt jest żywnością niekompletną. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odzywania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt przeznaczony jest dla niemowląt od 1. dnia życia oraz dzieci do 3. roku życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Wstrząs hemodynamiczny i niedrożność jelit.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Odwodnienie określa się jako stan, w którym zawartość wody w organizmie spada do poziomu utrudniającego, a czasami wręcz uniemożliwiającego prawidłowe funkcjonowanie. Przyczyn odwodnienia może być wiele, jednak niezależnie od czynnika doprowadzającego do zbyt niskiej ilości płynów w organizmie każdorazowo wymagana jest szybka interwencja. Skutki odwodnienia u dorosłych, szczególnie u seniorów, mogą zagrażać zdrowiu i życiu.

  • Alkohol rozluźnia ciało, wprowadza w błogi stan relaksu i radości. Nic dziwnego, że dla wielu osób jest to niezbędny element udanej zabawy czy spotkania ze znajomymi. Mając jednak na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych, warto wiedzieć, jak szybko organizm metabolizuje wypity alkohol. Jazda pod wpływem alkoholu to nie tylko naruszenie prawa, ale przede wszystkim skrajna nieodpowiedzialność.

  • „Klin klinem” to popularna metoda stosowana w celu zminimalizowania nieprzyjemnych objawów kaca. Czy jest jednak skuteczna i czy warto ją stosować? A może działanie tej metody to tylko mit? Sprawdź na DOZ.pl

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij