Azel-Drop Alergia, 0,5 mg/ml, krople do oczu, 6 ml, butelka

krople, roztwór, alergia, zapalenie spojówek

35,59 zł
593,17 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Bausch Health Ireland Limited
3013 Lake Drive
Dublin 24, D24PPT3 Irlandia

Producent

Bausch Health Ireland Limited
Lake Drive Citywest Business
3013 Campus Dublin 24, D24PPT3 Irlandia

Opis

Azel-Drop Alergia to krople do oczu zawierające chlorowodorek azelastyny. Stosowane w profilaktyce i leczeniu objawów alergicznego, sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat, oraz leczeniu objawowym całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynna jest azelastyna.

Jeden ml kropli do oczu zawiera 0,5 mg azelastyny chlorowodorku.

Jedna kropla zawiera 0,015 mg azelastyny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, sorbitol 70% ciekły, (niekrystalizujący), hypromeloza, disodu edetynian, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sezonowe alergiczne zapalenie spojówek

U dorosłych i dzieci w wieku 4 lat i powyżej najczęściej podaje się jedną kroplę do każdego oka dwa razy na dobę. W razie konieczności dawkę tę można zwiększyć do jednej kropli, podawanej 4 razy dziennie. Produkt Azel-Drop Alergia można podawać profilaktycznie przed przewidywanym narażeniem na alergen.

Niesezonowe (całoroczne) alergiczne zapalenie spojówek

U dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej zazwyczaj podaje się jedną kroplę do każdego oka, dwa razy na dobę. W razie konieczności dawkę tę można zwiększyć do jednej kropli podawanej 4 razy dziennie. W badaniach klinicznych potwierdzono skuteczność i bezpieczeństwo stosowania produktu podczas leczenia trwającego maksymalnie 6 tygodni, dlatego jeden cykl leczenia należy ograniczyć do 6 tygodni.

Uwaga dotycząca samoleczenia:

Leczenie sezonowego zapalenia spojówek przez okres dłuższy niż 6 tygodni powinno odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarską. Zaleca się kontakt z lekarzem, jeśli nastąpi nasilenie objawów choroby lub w ciągu 48 godzin nie nastąpi poprawa stanu zdrowia pacjenta.

Działanie

Azelastyna, która jest substancja czynną Azel-Drop Alergia działa przeciwalergicznie i miejscowo przeciwzapalnie.

Wskazania

Krople do oczu Azel-Drop Alergia wskazane są w leczeniu i profilaktyce objawów alergicznego, sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku poniżej 4 lat oraz w leczeniu objawów niesezonowego (całorocznego), alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Azel-Drop Alergia w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik produktu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często (występują u 1 do 10 pacjentów na 100): łagodne, przemijające podrażnienie (np. pieczenie, swędzenie, łzawienie)

Niezbyt często (występują u 1 do 10 pacjentów na 1 000): gorzki smak w ustach.

Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000): reakcje alergiczne (takie jak wysypka i świąd).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt leczniczy Azel-Drop Alergia nie jest przeznaczony do leczenia zakażenia oczu.

 Pacjentów leczonych długotrwale należy kontrolować. Preparat zawiera 0,0035 mg chlorku benzalkoniowego w każdej kropli, co odpowiada stężeniu 0,125 mg/ml.

Lek zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu, objawy zespołu suchego oka, może wpływać na film łzowy i powierzchnię rogówki. Należy stosować go ostrożnie u pacjentów z zespołem suchego oka i u pacjentów u których rogówka może być zagrożona.

Chlorek benzalkoniowy może być absorbowany przez miękkie soczewki kontaktowe i zmieniać ich zabarwienie. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C,  w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem.

Nie stosować leku po upływie 4 tygodni od pierwszego otwarcia butelki.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania produktu Azel-Drop Alergia
w czasie ciąży.

Lek przenika do mleka kobiecego w niewielkich ilościach - nie zaleca się jego stosowania podczas laktacji.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

W przypadku objawów sezonowych lek można stosować u dzieci od 4 roku życia. W celu leczenia objawów całorocznych u młodzieży powyżej 12 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku wystąpienia przejściowych zaburzeń widzenia należy zachować ostrożność.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
  • Rozszerzone źrenice na ogół kojarzone są ze stanem silnego pobudzenia – również tego wywołanego farmakologicznie. W niektórych przypadkach mogą być jednak objawem poważnych zaburzeń zdrowotnych.

  • Są nieodłącznym atrybutem każdego słonecznego dnia. Najczęściej sięgamy po nie latem, jednak w ciągu całego roku powinniśmy mieć je przy sobie, aby chronić nasze oczy przed działaniem promieni słonecznych. Mowa oczywiście o okularach przeciwsłonecznych, które – oprócz pełnienia funkcji dodatku do stylizacji – stanowią barierę chroniącą jeden z naszych zmysłów: wzrok. Podobnie jak przy zakupie ubrań, butów, żywności czy kosmetyków zwracamy uwagę na ich jakość, tak i w przypadku wyboru okularów słonecznych powinniśmy dobrać takie, które będą odpowiednie do naszych potrzeb nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim jakościowym.

  • Badanie opublikowane w czasopiśmie „Science of The Total Environment” przeprowadzone przez niemieckich naukowców ujawnia, że meszki z rodzaju Simulium coraz lepiej przystosowują się do zmian klimatycznych i związanego z nimi wzrostu temperatur. Ponieważ są one wektorami chorób takich jak onchocerkoza, może to stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij