AlergoTeva, 5 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

desloratadyna, tabletka, alergia, pokrzywka, łzawienie oczu

6,29 zł
Cena za szt.: 0,63 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

TEVA
Emilii Plater 53
Warszawa

Opis

Tabletki powlekane Alergo Teva to lek przeciwalergiczny (przeciwhistaminowy) nie wywołujący senności. Alergo Teva zawiera desloratadynę, która działając przez cały dzień łagodzi objawy alergii związane zarówno z zapaleniem błony śluzowej nosa (np. katar sienny, łzawienie oczu) jak i pokrzywką (świąd skóry, bąble pokrzywkowe). Lek stosuje się u osób dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat. 

Skład

Substancją czynną leku jest desloratadyna.

1 tabletka powlekana zawiera 5 mg desloratadyny.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, mannitol, talk, magnezu stearynian; otoczka tabletki: hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, indygotyna (E132), lak.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie, połykając tabletki w całości, niezależnie od posiłków. Szczegółowo czas trwania leczenia określa lekarz, jednakże jeśli po 3 dniach stosowania produktu leczniczego nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, to należy skonsultować się z nim. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż przez ponad 10 dni.

Zalecane dawkowanie Alergo Tevy dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to 1 tabletka powlekana na dobę, popijana wodą.

Działanie

Alergo Teva zawiera desloratadynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym i działa przeciwalergicznie, nie powodując senności.

Wskazania

Alergo Tevę stosuje się w łagodzeniu objawów uczulenia, związanej z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (katar sienny, uczulenie na roztocza), której mogą towarzyszyć: kichanie, swędzenie nosa, wodnista wydzielina z nosa, swędzenie podniebienia, zaczerwienienie oraz swędzenie czy łzawienie oczu. Wskazaniem do zastosowania tabletek Alergo Teva jest zmniejszenie pokrzywki, czyli skórnej reakcji alergicznej, objawiającej się:bąblami pokrzywkowymi, świądem skóry.

Przeciwwskazania

Nie stosować Alergo Tevy u osób z nadwrażliwością na desloratadynę, loratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): zmęczenie, suchość w jamie ustnej, ból głowy.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): ciężkie reakcje alergiczne, szybkie bicie serca, kołatanie lub nieregularne bicie serca, zawroty głowy, senność, bezsenność, bóle mięśni, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, wysypka, bóle brzucha, rozstrój żołądka, nudności (mdłości), wymioty, biegunka.

Częstość nieznana: nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry i/lub gałek ocznych, zwiększona wrażliwość skóry na słońce, nawet w przypadku zachmurzenia słońca, i na promieniowanie UV (ultrafioletowe), na przykład na promieniowanie UV w solarium, zmiany w sposobie bicia serca, zwiększenie masy ciała, zwiększony apetyt.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku osób z zaburzeniami czynności nerek czy pacjentów z drgawkami w wywiadzie medycznym lub rodzinnym.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Arega Teva w czasie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Alergo Teva można stosować u dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nie przypuszcza się, aby ten lek stosowany w zalecanej dawce wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Chociaż u większości osób nie występuje senność, zaleca się powstrzymanie od wykonywania czynności wymagających koncentracji uwagi, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn do czasu ustalenia, w jaki sposób reagują na ten lek.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij