Vigalex Max, 4000 IU, tabletki, 90 szt.

witamina d, witamina d3 (cholekalcyferol), tabletka, niedobór witamin

39,59 zł
Cena za szt.: 0,44 zł
Sprawdź warianty
30 szt.
21,59 zł
0,72 zł / szt.
60 szt.
32,19 zł
0,54 zł / szt.
90 szt.
39,59 zł
0,44 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Lek Vigalex® Max zalecany jest jako profilaktyka niedoborów witaminy D oraz zaburzeń związanych z jej niedoborem (osteomalacja oraz osteoporoza) u osób dorosłych z otyłością. Pacjenci z otyłością (BMI  ≥ 30 kg/m2 pc.) wymagają dwukrotnie większej dawki witaminy D niż zalecana rówieśnikom o prawidłowej masie ciała.

https://www.sps.nhs.uk/articles/which-vitamin-d-preparations-are-suitable-for-a-vegetarian-or-vegan-diet/

Vigalex® Max (4000 IU): Jedna tabletka zawiera 40 mg cholekalcyferolu, proszku, co odpowiada 0,1 mg cholekalcyferolu (witaminy D3). Wskazania do stosowania:  Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D (np. osteomalacja, osteoporoza) u dorosłych z otyłością (wskaźnik masy ciała [ang. body mass index, BMI] ≥ 30 kg/m2 pc.) Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną (cholekalcyferol) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, hiperkalcemia i (lub) hiperkalciuria, kamica nerkowa i (lub) ciężka niewydolność nerek, rzekoma niedoczynność przytarczyc (zapotrzebowanie na witaminę D może być obniżone z powodu okresów prawidłowej wrażliwości na tę witaminę, prowadzących do przedawkowania). W tym przypadku dostępne są pochodne witaminy D łatwiejsze do kontrolowania. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat. Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczącedziałań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny

Biofarm Sp. z o. o.
Wałbrzyska 13
60-198 Poznań

Opis

Vigalex Max 4000 IU (jednostek międzynarodowych) zawiera cholekalcyferol - substancję analogiczną do witaminy D wytwarzanej w organizmie człowieka pod wpływem promieniowania słonecznego. Uczestniczy w bardzo wielu procesach m.in. wspomaga budowę kości. Przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną jest cholekalcyferol (witamina D3).

Jedna tabletka zawiera 40 mg cholekalcyferolu, proszku, co odpowiada 0,1 mg cholekalcyferolu (witaminy D3).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102); wapnia wodorofosforan dwuwodny; skrobia żelowana, kukurydziana; krospowidon (typ A); sacharoza; magnezu stearynian; sodu askorbinian; triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha; krzemionka koloidalna bezwodna; all-rac-α-Tokoferol.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: 1 tabletka na dobę w miesiącach od października do kwietnia lub przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich. W profilaktyce niedoboru  witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u dorosłych z otyłością.

Bez nadzoru lekarza nie należy stosować produktu leczniczego długotrwale (powyżej 3 miesięcy) lub w dawkach większych niż zalecane.

Należy zażyć tabletkę popijając wystarczającą ilością płynu.

Działanie

Witamina D reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową, przez co wpływa m.in. na procesy kostnienia, zapobiega krzywicy i osteomalacji.

Wskazania

Lek Vigalex Max jest stosowany w profilaktyce niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u dorosłych z otyłością (BMI ≥ 30).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik produktu leczniczego oraz w przypadku hiperkalcemii, hiperkalciurii, kamicy nerkowej, nefrokalcynozy, ciężkiej niewydolności nerek i hiperwitaminozy D.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (występują u 1 do 10 pacjentów na 1 000): podwyższone stężenia wapnia we krwi i/lub moczu.

Rzadko (występują u 1 do 10 pacjentów na 10 000): wysypka, świąd, pokrzywka.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): zaparcia, wzdęcia, nudności, bóle brzucha, biegunka.

W przypadku wystąpienia: obrzęku twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, oddychaniu lub pokrzywki należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku należy omówić z lekarzem w przypadku sarkoidozy, ciężkiej niewydolności nerek, kamicy nerkowej, wysokiej ekspozycji na słońce oraz kuracji długotrwałej.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30ºC. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Lek Vigalex Max zawiera sacharozę - ważne dla osób z nietolerancją niektórych cukrów.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie należy stosować innych leków, suplementów diety ani pokarmów zawierających witaminę D (cholekalcyferol), kalcytriolu lub innych metabolitów i analogów witaminy D bez nadzoru
lekarza.

Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leków przeciwdrgawkowych, barbituranów, diuretyków tiazydowych, glikokortykosteroidów, glikozydów nasercowych, żywic jonowymiennych, niektórych leków przeczyszczających, przeciwgrzybiczych i przeciwgruźliczych oraz preparatów stosowanych w leczeniu hiperkalcemi i zawierających magnez i glin (leki zobojętniające w chorobie refluksowej i wrzodowej).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek ze względu na dawkę może być przyjmowany przez kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią tylko na zalecenie lekarza.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Vigalex Max 4000 IU jest przeciwwskazany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij