Voltaren Max, 23,2 mg/g, żel, 120 g

diklofenak, ból, stan zapalny, obrzęk, uraz, mięśnie, stawy, ścięgna

33,99 zł
28,33 zł / 100 g

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności
Sprawdź warianty
50 g
23,69 zł
47,38 zł / 100 g
100 g
31,49 zł
31,49 zł / 100 g
120 g
33,99 zł
28,33 zł / 100 g
180 g
53,99 zł
29,99 zł / 100 g

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
31,49 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 92 aptekach.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty VOLTAREN

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań

Producent

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa

Opis

Żel Voltaren Max to lek działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Lek zawiera diklofenak z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i stosuje się go w pourazowych stanach zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni oraz stawów czy w łagodnym zwyrodnieniu stawów. Voltaren Max podaje się na skórę, wmasowując żel w bolące miejsca.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak dietyloamoniowy (Diclofenacum diethylammonium).

1 gram żelu zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego.

Substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, kokozylokaprylokapronian, parafina ciekła, makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dietyloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty.

Żel Voltaren Max stosuje się zewnętrznie, na skórę.

Dawkowanie u dorosłych i dzieci powyżej 14 lat to wmasowywanie odpowiedniej ilości żelu na bolące miejsce 2 razy na dobę

Nie należy stosować leku dłużej niż 14 dni w przypadku nadwerężeń mięśni i stawów oraz zapalenia ścięgien (dorośli i młodzież powyżej 14 lat) lub 21 dni w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, o ile lekarz nie zaleci inaczej (powyżej 18 lat).
Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Voltaren Max działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Dzięki zawartemu w żelu diklofenakowi lek przynosi ulgę w bólu, redukuje stan zapalny i obrzęki występujące w okolicach mięśni i stawów.

Wskazania

Lek Voltaren Max stosuje się w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Voltaren Max, jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła u niego reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy (stosowany również, jako lek przeciwzakrzepowy), ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry, zapalenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób): zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli pacjent ma uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy zaprzestać stosowania leku, jeśli po jego użyciu pojawi się wysypka.

Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry oraz przez długi okres czasu, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza.

Lek Voltaren Max jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Nie należy go stosować w jamie ustnej, nie połykać. Po użyciu należy umyć ręce. Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli lek dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek może być stosowany jednocześnie z bandażami lub opatrunkami zwykle stosowanymi w przypadku skręceń, jednak nie należy stosować go pod opatrunki uniemożliwiające dostęp powietrza.

Lek Voltaren Max zawiera glikol propylenowy, który u niektórych osób, może powodować podrażnienie skóry.

Lek Voltaren Max zawiera butylohydroksytoluen, który może powodować miejscową reakcje skórną lub podrażnienie oczu i błon śluzowych.

Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciąże, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Leku Voltaren MAX nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ może on wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować trudności podczas porodu. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży Voltaren MAX należy stosować tylko na zalecenie lekarza, a zastosowana dawka powinna być możliwie najmniejsza, czas trwania terapii jak najkrótszy.

Podczas karmienia piersią Voltaren MAX może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza, ponieważ diklofenak przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. W takim przypadku, leku nie należy nakładać na piersi karmiących kobiet, ani też na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości dotyczących stosowania leku Voltaren MAX u kobiet w ciąży lub karmiących piersią należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

U młodzieży powyżej 14 lat w razie konieczności stosowania leku dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Wraz z wiekiem należy spodziewać się pewnego stopnia zwyrodnienia i eksploatacji kręgosłupa. Ma na to wpływ przede wszystkim styl życia oraz to, w jaki sposób i ile aktywności fizycznej prowadzimy w ciągu życia. Takie zmiany w kręgosłupie mogą pojawiać się w obrębie jednego krążka międzykręgowego albo w kilku na raz, na kilku poziomach. Wówczas mówimy o dyskopatii wielopoziomowej. Wspomniane krążki międzykręgowe, zwane także dyskami, pełnią w kręgosłupie wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim pozwalają na utrzymanie jego funkcjonowania i mają właściwości umożliwiające jego amortyzację.

  • Metoda leczenia zespołu cieśni nadgarstka polegająca na podaniu soli fizjologicznej w okolice nerwu pośrodkowego jest bezpieczna i skuteczna – potwierdzają to badania naukowców z Indii.  

  • Tajemniczo brzmiąca radikulopatia, choroba korzeni nerwowych czy też zespół korzeniowy to kilka nazw opisujących ten sam stan – bolesny ucisk nerwów wychodzących z rdzenia kręgowego, znajdującego się w kręgosłupie. Zapalenie korzonków jest szczególnie częste pośród osób w średnim i podeszłym wieku oraz ciężko pracujących fizycznie. Dolegliwości mogą mieć przebieg ostry lub przewlekły. Objawy korzeniowe najczęściej manifestują się bólem, choć pojawić mogą się także drętwienie, niedoczulica czy niedowład. Co stosować na bolące korzonki?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij