Ibum, (50 mg + 30 mg)/g, żel, 50 g
11.49 zł

Ibum, (50 mg + 30 mg)/g, żel, 50 g

Ibum, (50 mg + 30 mg)/g, żel, 50 g
Ostatnia cena produktu
11.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat działający przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Skład

1 g żelu zawiera:

  • substancje czynne: ibuprofen 50 mg, lewomentol 30 mg
  • substancje pomocnicze: glikol propylenowy, etanol 96%, polisorbat 20, Karbomer EZ-2, aminometylopropanol, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek stosuje się miejscowo na skórę.
Dorośli, osoby w podeszłym wieku i dzieci powyżej 12 lat: nakładać 5 do 12 cm żelu (ilość odpowiadająca około 50 do 125 mg ibuprofenu) do 3 razy na dobę na bolące miejsce. Żel należy delikatnie wsmarowywać aż do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu leku należy dokładnie umyć ręce.
Dzieci w wieku poniżej 12 lat: Nie ma właściwego wskazania do stosowania leku IBUM w postaci żelu u dzieci w tej grupie wiekowej. Niewskazane jest stosowanie leku bez zalecenia lekarza. Nie należy stosować żelu częściej niż co 4 godziny w ciągu doby i nie dłużej niż przez 2 tygodnie, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Jeżeli nie ma potrzeby smarowania rąk w celach leczniczych, to po każdorazowym wsmarowaniu leku należy umyć ręce.

W przypadku wrażenia, że działanie leku IBUM, żel jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Działanie

Żel Ibum jest lekiem o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Wywiera skojarzone działanie zawartych w nim substancji czynnych: ibuprofenu i lewomentolu. Ibuprofen (niesteroidowy lek przeciwzapalny), którego działanie polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn, wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jednocześnie lewomentol zawarty w leku wywołuje uczucie chłodu w miejscu zastosowania oraz działa lekko znieczulająco. 

Wskazania

Lek IBUM, żel przeznaczony jest do leczenia objawowego bólów mięśniowych, bólów pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, takim jak lekkie postacie zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe i nerwobóle.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku IBUM, żel jeśli występuje:
- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku,
- nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, 
- skurcz oskrzeli, nieżyt nosa lub pokrzywka w związku z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych w wywiadzie.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek IBUM, żel może powodować działania niepożądane, występują one jednak bardzo rzadko.
Zgłaszano następujące działania niepożądane:
- zaburzenia układu immunologicznego: nadwrażliwość, anafilaksja,
- zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka, świąd, pokrzywka, zaczerwienienie, rzadko obrzęk, dermatoza (martwica naskórka i rumień wielopostaciowy),
- zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: astma, skurcz oskrzeli, duszność,
- zaburzenia żołądka i jelit: ból brzucha i niestrawność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą wchodzić w interakcje z lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi, chociaż możliwość takich interakcji z lekami stosowanymi miejscowo jest bardzo mała. Podczas jednoczesnego stosowania leku z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych charakterystycznych dla tej grupy leków.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Należy unikać stosowania leku podczas ciąży. Chociaż nie obserwowano działania teratogennego ibuprofenu, nie powinien on być stosowany podczas ciąży, ze względu na ryzyko opóźnienia porodu oraz wydłużenia czasu trwania porodu.
 
Karmienie piersią
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Należy unikać stosowania leku podczas karmienia piersią ze względu na możliwość przenikania ibuprofenu do mleka kobiet karmiących piersią. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat bez zaleceń lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Ibum (żel) - Ibuprofenum, Lewomentolum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen lewomentol

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Reumatologia

Działanie :

przeciwzapalne miejscowe przeciwbólowe

Wskazania:

Preparat polecany do objawowego leczenia: bólów mięśniowych, bólu pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-kostnego, takim jak lekkie postacie zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe oraz nerwobólów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, miejscowo. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: nakładać 5 cm do 12 cm żelu (50 mg do 125 mg ibuprofenu) do 3 razy na dobę na bolące miejsce. Żel należy delikatnie wsmarowywać aż do całkowitego wchłonięcia. Po zastosowaniu leku należy dokładnie umyć ręce. Nie należy stosować żelu częściej niż co 4 godziny w ciągu doby i nie dłużej niż 2 tygodnie lub według zaleceń lekarza.   U dzieci poniżej 12 roku można stosować Ibum żel po konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane występują rzadko. Zwykle są to reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka. Mogą też pojawić się zaburzenia żołądkowo-jelitowe (bóle brzucha, niestrawność).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.