Test krew utajona w kale, 1 szt.

test diagnostyczny, wyrób medyczny, krew w kale

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

12,59 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

HANGZHOU AllTest Biotech Co. Ltd
550 YInhai Street
Hangzhou, China

Dystrybutor

DIATHER Sp. z o.o. Sp. k
Wały Piastowskie 1
80-854 Gdańsk

Opis

Test krew utajona w kale (FOB) to wyrób medyczny do samodzielnego użytku, umożliwiający diagnostykę różnych chorób przewodu pokarmowego.

Zawartość opakowania

W zestawie znajdują się: saszetka z testem kasetkowym, papierowa podkładka i aplikator do pobierania próbki, pojemnik z odczynnikiem oraz instrukcja użycia. 

Działanie

Na membranie testu umieszczone zostały specyficzne przeciwciała przeciwko antygenowi ludzkiej hemoglobiny. Dzięki temu wykrywane są nawet niewielkie ilości ludzkiej krwi, które nie są widoczne makroskopowo - dokładność badania wynosi 99,1%.

Test nie wykrywa antygenów hemoglobiny krwi zwierzęcej (wołu, świni, kurczaka, indyka, kozy, konia i królika) dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie specjalnej diety przed jego wykonaniem. 

Przeznaczenie produktu

Produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla osób po 50 roku życia, w celach profilaktycznych oraz jako pomoc w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego tj.: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, inne choroby zapalne jelit, polipy oraz nowotwory jelita grubego. 

Wskazania

Zaleca się wykonanie badania jeśli u pacjenta występują bóle żołądka, uczucie ciężkości, nagły spadek masy ciała, a także jeśli posiada predyspozycje rodzinne do występowania raka jelita grubego. 
Osobom po 50 roku życia zaleca raz do roku profilaktyczne wykonywanie testu jako przesiewowe badanie w kierunku nowotworów jelita grubego. 

Sposób użycia wyrobu medycznego

1. Wypróżnij się na podkładkę do pobierania próbki dołączoną w zestawie. 
2. Za pomocą aplikatora pobierz próbkę i umieść ją w pojemniku z odczynnikiem. 
3. Nanieś 2 krople na okienko na próbkę S i odczekaj 5 minut. 
4. Odczytaj wynik. 

Obecność dwóch barwnych pasków (jeden w polu testowym T, drugi w polu kontrolnym C) oznacza wynik pozytywny - w próbce wykryto obecność krwi. Obecność tylko jednego paska w polu kontrolnych C wskazuje na wynik negatywny, natomiast obecność paska w polu testowym T i brak paska w polu kontrolnym C oznacza, że test jest nieprawidłowy i należy go powtórzyć 

Uwagi i środki ostrożności

Zamoczenie płytki, pobranie zbyt małej ilości próbki lub dodanie niewłaściwej ilości odczynnika na pole S może być przyczyną uzyskania nieprawidłowego wyniku. 
Wyniki pozytywne lub budzące niepokój należy skonsultować z lekarzem. 
W przypadku uzyskania wyniku negatywnego przy jednoczesnym występowaniu objawów ze strony układu pokarmowego należy skonsultować się z lekarzem. 
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Rak okrężnicy jest drugim co do częstości nowotworem oraz drugą przyczyną zgonu w krajach zachodnich, a niestety ilość zachorowań na ten typ raka wciąż rośnie. Dlatego najważniejsza jest profilaktyka lub wczesne wykrycie, które zapewnia wysoką wyleczalność. Pierwsze symptomy raka okrężnicy są nietypowe i zależą od jego lokalizacji. Jak objawia się rak okrężnicy? Jak mu zapobiec?

  • Sigmoidoskopia (lub fiberosigmoidoskopia) to badanie, które pozwala zobrazować końcowy odcinek jelita grubego przy użyciu giętkiego przewodu z kamerą na końcu. Przeważnie jest bezbolesne i związane tylko z niewielkim dyskomfortem, jednak u niektórych pacjentów musi być wykonywane nawet w znieczuleniu ogólnym. Sigmoidoskopia jest tańsza, mniej obciążająca i wymagająca mniejszego przygotowania niż kolonoskopia. Na czym dokładnie polega to badanie? Co warto o nim wiedzieć?

  • Stolec to ważny wskaźnik diagnostyczny. Zmiany w jego kolorze, konsystencji czy zapachu mogą być wynikiem zarówno diety, jak i poważnych chorób oraz zaburzeń w naszym organizmie. Jak zatem wygląda prawidłowy kał? Które odstępstwa od normy powinny nas zaniepokoić?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij