Controly Pierwsza Pomoc przy ukąszeniu kleszcza, 1 zestaw

akcesoria, wyrób medyczny, ukąszenie, kleszcze

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty CONTROLY

Producent

Hydrex Diagnostics Sp. z o.o.
Aleja Stanów Zjednoczonych 61a
04-028 Warszawa

Opis

Zestaw Controly Pierwsza Pomoc przy ukąszeniu kleszcza to wyrób medyczny umożliwiający łatwe usunięcie kleszcza i zaopatrzenie miejsca wkłucia. 

Zawartość opakowania

W zestawie znajdują się: przyrząd do usuwania kleszczy, wacik nasączony alkoholem, 9 plastrów w trzech rozmiarach, poradnik jak wyjąć kleszcza oraz kod rabatowy na badanie krwi w kierunku boreliozy. 

Charakterystyka produktu

Zestaw Controly Pierwsza Pomoc przy ukąszeniu kleszcza znajduje się w małym, poręcznym opakowaniu, które można z łatwością wszędzie ze sobą zabrać. Pęseta z silną sprężyną i specjalnie ukształtowaną końcówką umożliwia mocne i pewne chwycenie kleszcza, natomiast pozostały asortyment zestawu pozwala zdezynfekować i zaopatrzyć miejsce wkłucia. Po uprzedniej dezynfekcji pęseta może być z powodzeniem używana do usuwania kolejnych kleszczy. W opakowaniu znajduje się także instrukcja prawidłowego usuwania pasożyta, która (dzięki formie obrazkowej) pomoże w prawidłowy sposób przeprowadzić procedurę nawet niedoświadczonym osobom. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Kleszcze to niewielkie pajęczaki, które mogą przenosić choroby, takie jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Istnieją jednak sposoby, które mogą pomóc zminimalizować ryzyko ugryzienia. Poznaj 5 metod na ochronę przed kleszczami i groźnymi powikłaniami infekcji odkleszczowych.

  • https://www.doz.pl/czytelnia/a17078-Przecinkowce__jak_dochodzi_do_zakazenia_miesozernymi_bakteriami_VibrioW związku z globalnym tematem dotyczącym ogólnego ocieplenia klimatu do obiegu informacji wpada wiele przewidywań o nadchodzących konsekwencjach tych zmian. Instytut Ochrony Środowiska niedawno włączył w szereg skutków przestrogę przed gorączką Denga lub Zachodniego Nilu.

  • Borelioza z Lyme (krętkowica kleszczowa) to choroba atakująca różne układy organizmu. Zarazić się można poprzez ugryzienie kleszcza, u którego w organizmie bytują krętki z rodzaju Borrelia (Borrelia burgdorferi). Borelioza może dawać różnorodne symptomy. Szczególne trudności diagnostyczne sprawia przy niespecyficznym przebiegu oraz w późniejszych stadiach choroby. Zakażenie początkowo zazwyczaj ogranicza się do skóry, ale w późniejszym okresie może zająć także układ nerwowy, kostno-stawowy oraz serce. Rocznie w Polsce występuje kilkanaście tysięcy przypadków boreliozy. Jakie badania należy wykonać w jej kierunku?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij