Paracetamol Accord, 500 mg, tabletki, 50 szt. - Portal DOZ.pl

Paracetamol Accord, 500 mg, tabletki, 50 szt.

Postać:tabletka

Produkt usunięty z oferty

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier INPOST
    9.99 zł
    Kurier POLTRAF
    15.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Producent

ACCORD HEALTHCARE LIMITED
Al. Krakowska, 110/114
Warszawa

Opis

Lek Paracetamol Accord jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Tabletki mogą być stosowane w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.
Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 15 lat (> 55 kg masy ciała): 1 lub 2 tabletki (500-1000 mg paracetamolu), jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6 godzin, aż do 6 tabletek (3000 mg paracetamolu) w ciągu 24 godzin. 

Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30 kg): Połowa tabletki (250 mg paracetamolu), maksymalnie 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin. Tabletkę można podzielić na równe dawki. 

Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40 kg): Jedna tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin. 

Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55 kg): Jedna tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin. 

Tabletkę należy połykać w całości popijając dużą ilością wody. Ewentualnie, rozpuścić tabletkę  w dużej ilości wody, dobrze wymieszać i wypić.
Pomiędzy dwoma kolejnymi dawkami należy zachować minimum 4 godzinny odstęp.
Nie stosować w połączeniu z innymi preparatami zawierającymi paracetamol.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg paracetamolu/kg mc./dobę (do 2 g paracetamolu/dobę) w następujących przypadkach:

  • dorośli o masie ciała mniejszej niż 50 kg,
  • łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna żółtaczka),
  • odwodnienie,
  • długotrwałe niedożywienie.  

Działanie

Substancją czynną leku Paracetamol Accord jest paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych.

Wskazania

Lek Paracetamol Accord jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Tabletki mogą być stosowane w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.

Lek Paracetamol Accord  może być stosowany u dorosłych i młodzieży, ale nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować Paracetamol Accord:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli pacjent jest w wieku poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.  

Rzadkie działania niepożądane: (występują u 1 do 10 pacjentów na 10 000): niektóre choroby krwi, w tym: agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia) i zaburzenia komórek macierzystych (zaburzenia powstawania komórek krwi w szpiku kostnym); reakcje alergiczne; depresja, dezorientacja, omamy; drżenie, bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk (nieprawidłowe nagromadzenie płynu pod skórą); ból brzucha, krwawienie z jelit lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby (obumieranie komórek wątrobowych); wysypka, świąd, nadmierne pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka; zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucia.  

Bardzo rzadkie działania niepożądane: (występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000): pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek); reakcje alergiczne, gdzie należy przerwać leczenie, w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja; niski poziom glukozy we krwi; hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby przez substancje chemiczne); mętny mocz i zaburzenia nerek; skurcz oskrzeli (trudności w oddychaniu) u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz (krew w moczu); bezmocz (niemożność oddawania moczu). 

Częstość nieznana (nie można ocenić częstości na podstawie dostępnych danych): ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka charakteryzująca się obecnością licznych, małych, głównie niepęcherzykowych, jałowych krost); ciężka wysypka lub złuszczanie się skóry; zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu); zaczerwienienie skóry, pęcherze lub wysypka spowodowana przyjęciem paracetamolu. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych wydawanych bez recepty. 

Nie należy stosować leku Paracetamol Accord w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol. 

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Paracetamol Accord nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Zapalenie mięśnia sercowego może być groźną chorobą obejmującą środkową warstwę serca, czyli sierdzie. Czasami towarzyszy mu również zapalenie osierdzia – błony otaczającej serce. Co jest przyczyną zapalenia mięśnia sercowego (ZMS)  i jakie są jego objawy? W jaki sposób można je zdiagnozować i leczyć?

  • Nie od dziś wiadomo, że przy stosowaniu antybiotyków konieczna jest ostrożność, ponieważ brak rozwagi może skutkować między innymi zjawiskiem antybiotykooporności. Jak się okazuje, zagrożenie mogą stanowić również konkretne rodzaje tych leków. W ostatnim czasie na cenzurowanym znalazły się antybiotyki fluorochinolonowe, którym wcześniej zarzucano między innymi negatywny wpływ na układ nerwowy, a zgodnie z najnowszymi badaniami zwiększanie ryzyka wystąpienia schorzeń serca. 

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij