Vagisan intymny, krem nawilżający, 10 g
14.99 zł

Vagisan intymny, krem nawilżający, 10 g

Vagisan intymny, krem nawilżający, 10 g
14.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Vagisan® intymny krem nawilżający.

Skład

Woda, Alkohol Benzylowy, Alkohol Cetearylowy Palmitynian Cetylu, Kwas Mlekowy, Oktylodekanol, Pollsorbat 60, Mleczan Sodu, Stearynian Sorbitanu.

Intymny krem nawilżający Vagisan nie zawiera substancji zapachowych.

Działanie

Intymny krem nawilżający Vagisan jest białym, gładkim kremem, opracowanym do stosowania w przypadku dolegliwości związanych z suchością; pochwy.

Nie zawiera hormonów (estrogenów)  i dlatego można gó stosować również razem z hormonalną terapią zastępczą lub naprzemiennie z zawierającymi hormony (estrogeny) kremami dopochwowymi lub czopkami dopoęhwowymi.

Dzięki dodatkowi kwasu mlekowego krem ma pH 4,5 - dzięki temu intymny krem nawilżający Vagisan pomaga utrzymać naturalne pH w pochwie.

Dwa działania przyczyniają się do tego, że intymny krem nawilżający Vagisan łagodzi dolegliwości w przypadku suchości pochwy:

  • krem zawiera dużo wody, dzięki czemu nawilża pochwę i skórę zewnętrznych okolic intymnych
  • pielęgnacyjne lipidy (tłuszcze) sprawiają, że i skóra jest gładka, miękka i elastyczna.

Regularne stosowanie intymnego kremu nawalającego Vagisan może przyczynić się do zapobiegania podrażnieniom i zapaleniom pochwy i zewnętrznych okolic intymnych.

Krem można stosować w przypadku suchości pochwy przed stosunkiem płciowym. Jeśli planowana jest ciąża, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania intymnego kremu nawilżającego Vagisan przy suchości pochwy, ponieważ nie ma on negatywnego wpływu na ruchliwość plemników (męskiego nasienia).

Wskazania

Do stosowania w przypadku dolegliwości spowodowanych suchością pochwy i zewnętrznych okolic intymnych (suchość, pieczenie, świąd, niewielkie otarcia i ból podczas stosunku płciowego, np. w przypadku niedoboru estrogenów podczas menopauzy).

Intymny krem nawilżający Vagisan można również stosować w celu ułatwienia stosunku płciowego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Intymny krem nawilżający Vagisan jest przeznaczony do stosowania w pochwie i na skórze zewnętrznych okolic intymnych. Można go stosować za pomocą aplikatora lub bez niego.

W przypadku dolegliwości w okolicach przedsionka pochwy i zewnętrznych okolic intymnych krem nakłada się i rożsmarowuje czystym palcem kilka razy dziennie wg potrzeby, wystarczający jest przy tym pasek kremu o długości ok. 0,5 cm. Mała ilość kremu może być również zastosowana w przedsionku pochwy w celu ułatwienia wprowadzenia aplikatora.

Aplikator umożliwia wprowadzenie intymnego kremu nawilżającego Vagisan do pochwy. W tym celu należy napełnić aplikator do połowy. Krem należy stosować codziennie, najlepiej wieczorem, przed snem (Ewentualnie można zastosować wkładkę higieniczną). Po ustąpieniu dolegliwości częstotliwość stosowania można zmniejszyć w zależności od potrzeb.

Krem można stosować również przed stosunkiem płciowym lub w czasie miesiączki.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować preparatu w przypadku uczulenia / nadwrażliwości na którykolwiek składnik.

Nie stosować w przypadku infekcji pochwy.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Po naniesieniu kremu możliwe są przemijające i łagodne reakcje miejscowe (takie jak świąd, pieczenie). W rzadkich przypadkach mogą wystąpić silne podrażnienia skóry i rekacje nadwrażliwości, które ewentualnie mogą utrzymywać sie przez dłuższy czas.

Uwagi

  • Intymny krem nawilżający Vagisan należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Tubę należy przechowywać zamkniętą. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25 °C.
  • Krem jest przydatny do użycia przez okres 6 miesięcy od otwarcia.

Krem może być stosowany przed stosunkiem płciowym w celu złagodzenia suchości pochwy. W oparciu o wyniki najnowszych badań, jednoczesne stosowanie kremu nawilżającego Vagisan z prezerwatywami i pessarami (wykonanymi z lateksu, poliuretanu, poliizoprenu) może wpływać niekorzystnie na ich wytrzymałość; zapobiegawczo radzimy nie stosować kremu z prezerwatywami lub pessarami.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 914 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT